ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 24, 2011 - Fórum téma

Különbség a mysql és mysqli között

Numcsi · 2011. Ápr. 24. (V), 18.59
Mi a különbség a következő két függvény közt?
mysql_(stb.)
mysqli_(stb.)
 

Apache beállítások Windowson

Konair · 2011. Ápr. 24. (V), 17.10
Sziasztok!

Feltelepítettem az Apache 2.2.17-es verzióját [egészen pontosan ezt: Win32 Binary without crypto (no mod_ssl) (MSI Installer)]. Amikor elindítom, akkor localhostra és 127.0.0.1-re bejön a kezdőoldal, de az IP-re már nem jön be. Azt szeretném, hogy neten keresztül mások is tudjanak csatlakozni. Próbáltam 80-as és más portokkal is. Vírusirtót és windows tűzfalat leállítottam. Amikor nem 80-as portot állítottam be, akkor azt engedélyeztem a routeren. Programok átengedése a tűzfalon -> Apache engedélyezve van!

További infók:
OS: Windows 7 Ultimate x64
Router: SMC

httpd.conf:
DocumentRoot "C:/wserver/Apache/htdocs"
ServerRoot "C:/wserver/Apache"
ServerName IPv4cím:80
Listen 80

Ha kell még valami adat, akkor írom.
A segítséget előre is köszönöm!
Konair
 

Function eregi() is deprecated hibaüzenet

Hellhammer · 2011. Ápr. 24. (V), 12.25
Üdv! & Kellemes ünnepeket!

Egy news-add jellegű scripttel kapcsolatban akad egy kis problémám:

A vonatkozó kódrészlet:

function check_login($username, $md5_password){
        $result = FALSE;
    $full_member_db = file("./data/users.db.php");
    global $member_db;

    foreach($full_member_db as $member_db_line)
        {
                if(!eregi("<\?",$member_db_line)){
                $member_db = explode("|",$member_db_line);
                if(strtolower($member_db[2]) == strtolower($username) && $member_db[3] == $md5_password)
                {
                $result = TRUE;
                    break;
            }
                }
        }
    
        return $result;
}
A gondom az, hogy bár kifogástalanul működik a funkció, de az ablak tetején látható két hibaüzenet: mindkettő hibasor ugyanaz:
Deprecated: Function eregi() is deprecated in elérésiút/fájl.php on line 8

Előre is köszönöm, ha valaki tudna mondani valami okosat, amin elindulhatnék, mert én nem látom a hibát.

Köszönöm!
 

Biztonságban van a munkám?

stan · 2011. Ápr. 24. (V), 12.13
Már évek óta dolgozom egy saját fejlesztésű projekten, és nem szeretném, ha valaki ellopná a weboldalam forráskódját.

Jelenleg a Médiacenter Kft.-nél van a tárhelyem, aki az Interware Zrt.-nél bérel szervereket. Köztudott, hogy az Interware Magyarország egyik legnagyobb és egyik legelismertebb szolgáltatója, így gondolom figyelnek a biztonságra. De mondjuk azok a rendszergazdák, akik felügyelik a szervereket, nyilván van hozzáférésük a webtárhelyekhez. Előfordulhat, hogy valakinek megtetszik a projektem, és ellopja bentről?

Másik kérdés, a saját pc-men tárolt biztonsági mentés. Mi van ha betörnek hozzám, méghozzá pont azért, mert el akarják lopni a weboldalam. Én winzip formátumban szoktam jelszó védelemmel lekódolni, egy elég erős jelszóval (8 karakternél hosszabb, és vannak benne speciális karakterek is). Ez elég védelem-e? Fel lehet mondjuk törni ezt a fajta védelmet?

Összességében, ti mit gondoltok ezekről a veszélyekről, és milyen megoldásokat javasoltok?

Ha valaki szerint paranoiás vagyok, és ne foglalkozzak ezekkel a kérdésekkel, az kérem ne írjon, mert azzal nem leszek tájékozottabb. Amúgy meg tudom, hogy paranoiás vagyok, nem kell emlékeztetni! :-)