ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 20, 2011 - Fórum téma

PHP regex kérdés

reagenross · 2011. Ápr. 20. (Sze), 17.57
Sziasztok, egy egyszerűnek vélt regex kifogott rajtam. Azt szeretném megvalósítani, hogy vannak kulcs-érték párjaim, az érték oldalon egymástól "+" jellel elválasztva van sok értékem, ezek egyenként 1-4 numerikus karakter hosszúak lehetnek. Ezeket szeretném preg_match - el kigyűjteni. Tehát így nézhet ki az adatsor például:

"custom" => "+1+1943+49+333"

Azzal próbálkoztam, hogy a + jellel együtt gyűjtöm be a találatokat, majd a + jelet levágom róluk. De nem sikerült a mintámnak találatot elérnie.

Ezzel és különböző változataival próbálkoztam:
preg_match('/\+[0-9]{1,4}/',$subject,$matches); 
Úgy tudom, hogy a regex alapértelmezetten greedy, tehát az {1,4}-nek helyesnek kellene lennie.
 

SQL kategóriák elemszámának lekérdezése

Tanul0 · 2011. Ápr. 20. (Sze), 10.58
Üdvözletem!

Adott az alábbi sql kérés:

SELECT `Category`.`id`, `Category`.`parent_id`, `Category`.`name`, `Category`.`about`,
     (SELECT COUNT(*) FROM products as Products WHERE 
      `Category`.`id`=`Products`.`category_id`) AS 
      `Category__count_products` FROM `categories` AS
      `Category` WHERE `Category`.`parent_id` = 3
Nos, ebben a lekérdezéssel csak az adott kategóriához tartoró termékeket számát kapom meg. Mivel a kategória egy fa, tehát lehet több gyermeke egy adott kategóriának, és nem tartozik mindegyikhez termék. Amiben segítségre lenne szükségem a következő:

A fő kategóriához meg szeretném kapni az összes gyermekhez tartozó termék számát. Pl.:

Hentesáru (6)
---Felvágottak (4)
------Szalámi(2)
-----------Pick
-----------Rákóczi
------Párizsi(2)
-----------Pulkya
-----------Sertés
---Füstölt húsok (2)
------Csülök
------Köröm

Nem tudom, hogy egyáltalán megvalósítható-e ez sql kéréssel, ha igen milyen módon?

Üdv!