ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 28, 2011 - Fórum téma

Link katalógus és PageRank

Blintux · 2011. Ápr. 28. (Cs), 14.35
Üdvözletem!

Elméleti tanácsot szeretnék kérni.

Egy link katalógust programozok, ami többek között rendelkezik Google PageRank lekérdezéssel is a linkekhez. Ezek megjelennek a linkek mellet, hogy milyen erős is az adott oldal.
Amit viszont nem tudok eldönteni, az a PR frissítés mikéntje.
Az alábbiakra gondoltam, mint lehetőségekre:

  • Ha valaki megnézi a link lapját, akkor lekérdezi újra a PR-t. Ebben az esetben lehet, hogy lenne olyan link, aminek hónapokig nem frissül a PR-je.
  • Kategóriák böngészése közben frissül minden, az oldalon látható link PR-je. Ebben az esetben már jobb a helyzet, mert frissülhet olyan link is, amit lehet a kutya sem néz meg.
  • Írok egy, a katalógus oldaltól független (admin) oldalt, ahol bizonyos időközönként egy gombnyomásra frissíttetem a PR-eket. Itt viszont nem tudom, hogy ha az adatbázis már több ezer linket tartalmaz, akkor azt hogy fogja bírni a frissítő ciklus.
  • Az utóbbi kettő keveréke: Kategória böngészés közben frissítés. Bizonyos időközönként manuális frissítés, ami ekkor csak azokat kérdezné le újra, amik jó ideje nem voltak frissítve.
  • A serveren futna egy frissítő program, amit bizonyos időközönként lefuttatna a Cron.


Ti mit tanácsolnátok PR frissítési megoldásként, ami viszonylag gyors és hatékony?

Előre is köszönöm a válaszokat!