ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2011 - Fórum téma

március 20

iframe nem ismeri fel a CSS kódomat

lao · 2011. Már. 20. (V), 12.42
Sziasztok!

Megakadtam.

Létrehoztam egy php oldalt, amiben DIV-ek vannak. Az egyik DIV-ben van egy iframe, ide töltődik be a tartalom.
Ezzel nincs is gond, viszont a beinclude-olt tartalomnál a betű tipusa megváltozik.

Mi lehet a gond?
 

Id ismétlődésii hiba elkerülése

mauladam · 2011. Már. 20. (V), 12.39
Sziasztok!

Lenne egy problémám. A gond az hogy mikor bele szeretném írni az adatbázisba, egy űrlap tartalmát.
Ilyenkór feldob egy id ismétlődési hibát az sql.
Ezt szeretném elkerűlni, de sajnos nem tudom hogy nilyen módon oldható meg.
Ebben kérem a segítségeteket. Előre is kösz!
 

március 19

ékezetes karakterek felküldése az adatbázisnak

kriszrap · 2011. Már. 19. (Szo), 11.45
Sziasztok!! nagy problémám van:(
az baj hogy az ékezetes karaktereket furcsán küldi fel az adatbázisnak:(

<?php
include "config.php";
session_start();  
$id= "".$_SESSION['id']; 
$result = mysql_query("SELECT * FROM users WHERE id='$id'");
header("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2");
$row = mysql_fetch_array($result);

if($_POST['message'] !== "")
{
mysql_query("INSERT INTO chat (idje,name, message,ev,honap,nap,ora,perc,masodperc) VALUES ('".$row['id']."','".$row['nick']."' , '".$_POST['message']."','".date('Y')."','".date('m')."','".date('d')."','".date("H",time())."','".date("i",time())."','".date("s",time())."') ");
}
$query = mysql_query("SELECT * FROM chat ORDER by id DESC");
while($a=mysql_fetch_assoc($query)){
$message=$a['message'];

echo'
#'.$a['id'].' Név: <a class="b" href="profil.php?id='.htmlspecialchars(urlencode($a['idje'])).'">'.$a['name'].'</a> ||Dátum: '.$a['ev'].'-'.$a['honap'].'-'.$a['nap'].' '.$a['ora'].':'.$a['perc'].':'.$a['masodperc'].'<br>||Üzenet: '.$message.'||<br><br>';
}
?>
á betűre ilyet ir: ĂĄ :(
és az adatbázis mezöm pedig text-es latin1_swedish_c tipus.
szerintem a felküldésnél van a hiba:(
és ez a kód rész ajaxos.
 

március 19

chat idö helyet szöveg while-ba

kriszrap · 2011. Már. 18. (P), 23.42
Szaisztok!!
Van egy chatem és a chatbe az évet a hónapot a napot a órát a percet és a másodpercet külön tömbe rakom.

hogy tudom az idöt szöveggel helyetesiteni?? pl. 1 perce irta stb..

kod

<?php
$conn = include "config.php";
mysql_select_db("users"); 

$query = mysql_query("SELECT * FROM chat ORDER by id DESC ");//LIMIT 0 , 30
while($a=mysql_fetch_assoc($query)){
$message=$a['message'];
echo'
#'.$a['id'].' Név: <a class="b" href="profil.php?id='.htmlspecialchars(urlencode($a['idje'])).'">'.$a['name'].'</a> ||Dátum: '.$a['ev'].'-'.$a['honap'].'-'.$a['nap'].' '.$a['ora'].':'.$a['perc'].':'.$a['masodperc'].'<br>||Üzenet: '.$message.'||<br><br>';
}
?>
 

urlencode/decode Youtube iframe

Cyber · 2011. Már. 18. (P), 22.48
A mai nap folyamán próbáltam egy Youtubeos Iframet az oldalamba úgy beilleszteni hogy egy aktuális linket egy másik "részben" nyissonmeg (másik divben).
<iframe title="YouTube video player" width="1280" height="750" src="http://www.youtube.com/embed/NcxiSIJwodg?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Ehhez hasonló a link...
EDIT1 pontosítva:.php?beagyazas=<iframe title="YouTube video player" width="1280" height="750" src="http://www.youtube.com/embed/NcxiSIJwodg?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

urlencodeval próbáltam továbbküldeni mivel ugye szóközök is vannak benne...
át is ment. csak épp amikor megnéztem az oldal forrását a linkbe mindenhova /"-ket rakott, Így viszont nem találja az oldalt amire nyílna...

Így próbáltam meg beilleszteni:
echo "<div class=\"youtubevideo\">".urldecode($beagyazas)."</div><br/>";
Megjegyzés: a megoldás működik csak épp a " karaktereket kell törölnöm az iframeből.
Bármilyen egyéb áthidaló megoldást megköszönök.
 

Script "pénz" átváltásra, hogyan?

Moszajszli · 2011. Már. 18. (P), 20.13
Üdv Mindenki!

Arra szeretnék választ, vagy rávezetést kérni tőletek, hogy hogyan tudnám megoldani azt, hogy 100 bronzot 1 ezüstként, és 100 ezüstöt egy aranyként jelenítsek meg.

Egy adatbázisban vannak letárolva, hogy kinek mennyi bronzza van, az adatbázisból kiolvasva ugye csak a bronzok számát kapom, pl: 200000 bronz.

Hogy lehetne ezt a lekérdezést úgy kiíratni, hogy ez a 200000 bronz 20 aranyként íródjon ki, vagy ha 100-999 bronz van akkor 1 ezüsttől 99ezüstig és onnan tovább aranyként jelenítse meg?

az átváltásokat igy sorolnám be:
1-99ig bronz
100bronz 1 ezüst, tehát 1ezüsttől 99ig még ezüst
100ezüst már 1 arany, tehát 1 aranytól már csak arany íródik ki
és előfordulhatna úgy, hogy pl 203211bronz akkor 20arany 32ezüst 11bronz

Próbáltam mások számára is érthetővé kovácsolni a kérdésemet...kérem aki tudja, hogyan lehetne ezt kivitelezni, az irja meg.

Köszönettel, Zoltán
 

Flash üzleti licensz

whiteman0524 · 2011. Már. 18. (P), 18.03
Sziasztok !

Két kérdésem lenne :

1. Ha az ingyenes Flex SDK-val mondjuk a (szintén ingyenes) FlashDevelop-ban csinálok valamit akkor az használható-e jövedelemszerzés céljából, tehát eladhatom-e a szellemi termékemet, vagy ehhez kell-e külön valamilyen Adobe üzleti licensz-et esetleg ?

2. Ha veszek egy Adobe terméket, például teszem azt a Flash Builder Standard Edition-t, akkor jogosult vagyok-e a vele készült szellemi termékeimet eladni, tehát megint csak jövedelemszerzés céljára használni, vagy a termék mellé kell-e esetleg valamilyen üzleti licensz ?

Szeretném biztosan tudni, hogy is működnek ezek a dolgok.

A választ előre is köszönöm szépen :)
 

PHP-GD kör és vonal nem érintkezik

kriszrap · 2011. Már. 18. (P), 14.56
Sziasztok!!!
Gömb vissza tükrözést kell csinálnom fizzikára és az a baj hogy van benne
hiba:(
Tudnivalók:
Bekérünk 3 dolgot.
$sugar = kör sugára.
$t = Külsö kör ivtöl való távolság.
$T = $t magassága.
itt a kód:

<?php
header("Content-type: image/gif");
$sugar = $_GET['sugar'];
$t = $_GET['koron_kivuli_hosszusag'];
$T = $_GET['koron_kivuli_magassag'];
$belso_kor_hosszusag = $sugar/2;
$F = 400+$sugar/4;
$t2=400+$sugar/2;
$t3 =$t2+$t;

$T2 = $T;

$kep = imagecreate( 1200, 800 );
$hatter = imagecolorallocate($kep, 255,255,255);
$fekete = imagecolorallocate($kep, 0,0,0 );

 $a_kor_sugar = imageline( $kep, 400-1, 500-1, 400-1+$belso_kor_hosszusag, 500-1, $fekete );

 $a_kor = imagefilledarc( $kep, 400-1, 500-1, $sugar-1, $sugar-1, 0, 360 , $fekete,IMG_ARC_NOFILL);

 $a_kor_F_resze = imageline( $kep, $F-1, 480-1, $F-1 ,520-1, $fekete );

 $a_t_középsö = imageline( $kep, $t2-1, 500-1, $t3-1 ,500-1, $fekete );

 $a_t_felsö= imageline( $kep, $t3-1,  500-1-$T2/2, $t2-1 ,500-1-$T2/2, $fekete );

 $a_T = imageline( $kep, $t3-1, 500-1-$T2/2, $t3-1 ,500-1, $fekete );

 $a_kor_Q_tol_T_tetejeig = imageline( $kep, $t2-1, 500-1, $t3-1 ,500-1-$T2/2, $fekete );



$a_2_lenti = imageline( $kep, $t2-1, 500-1, $t3-1 ,500-1+$T2, $fekete );
$a_2_fenti = imageline( $kep, $t2-1, 500-1-$T2/2, $t3-1,500-1-$T2-$T2/2, $fekete );


$a_1_ball = imageline( $kep, $F-1,  500-1, $t3-$t-1 ,500-1-$T2/2, $fekete );
$a_1_jobb = imageline( $kep, $t2-1, 500-1, $F-1,500-1-$T2/2, $fekete );

imagegif($kep);
?>


Na halodtam olyanról hogy elinditunk egy ciklus és amikor egy másik szinhez ér a vonal akkor megálitja a ciklust.
 

XSD - mezőszám szűkítés

inf · 2011. Már. 18. (P), 03.49
Üdv.

Van egy összetett típusom, nevezzük most osztálynak:

	<xs:complexType name="User">
		<xs:all>
			<xs:element name="id" type="xs:positiveInteger" minOccurs="0" maxOccurs="1" />
			<xs:element name="email" type="email" minOccurs="0" maxOccurs="1" />
			<xs:element name="password" type="xs:string" minOccurs="0" maxOccurs="1" />
			<xs:element name="name" type="xs:string" minOccurs="0" maxOccurs="1" />
		</xs:all>
	</xs:complexType>
aminek vannak beágyazott elemei, őket nevezzük most mezőknek.

Ebből az osztályból szeretnék olyan szűkítéseket (leszármazott osztályokat) csinálni, amiknél az egyes mezők meglétét úgy ellenőrzöm, hogy nem adom meg újra a mezők típusait. A fenti példánál maradva, mondjuk a felhasználó névvel és email címmel regisztrál, aztán email-ben kap egy alap jelszót, amit megváltoztathat. Így a regisztrációnál csak a name és email mezőket kell megadni.

<Auth:register>
	<user>
		<name>Pistike</name>
		<email>a##kukac##b.d</email>
	</user>
</Auth:register>
Itt a user a User osztály egy olyan leszármazottjának példánya, ami megköveteli a name és email mezőket, illetve azt is megköveteli, hogy a többi mező ne szerepeljen.

A kérdésem az, hogy ezt hogyan lehet megoldani a php-ben használható xsd-vel?
 

március 17

dbase használat PHP-ból

bnc1995 · 2011. Már. 17. (Cs), 19.48
Sziasztok!

Adatbázist kéne használnom php-ben, de sehogy sem sikerül:S. Próbáltam MySQL-t, PostgreSQL-t, és most dbase-t. Ha valaki tud kérem segítsen mind1 melyik adatbázis csak működjön. Segítségeteket előre is köszönöm.

Bence