ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 7, 2011 - Fórum téma

sef url kialakítása - melyiket válasszam?

stan · 2011. Már. 7. (H), 23.11
Alapkérdés:
Szeretnék csinálni egy rendezvény kereső weboldalt. Saját fejlesztésű php-mysql alapú cms rendszer lenne az alapja. Már mindent megterveztem, de nem tudom, hogy az sef url-ek milyenek legyenek.

Tematika:
A weboldalon az alábbi szempontok szerint lehet majd keresni:
- jellege (pl. gasztronómia)
- helye
- időpontja

Követelmények: (?)
Legyen az url keresőbarát, illetve olyan, amire szívesen kattintanak facebook-on, fórumokon, vagy emailben. Tehát tartalmazza a legfontosabb információkat, de ne legyen túl hosszú.

Lehetséges változatok és variációk
valami.hu/rendezvenyek/kolbasz-tolto-verseny
valami.hu/rendezvenyek/kecskemet/kolbasz-tolto-verseny
valami.hu/rendezvenyek/kecskemet/gasztronomia/kolbasz-tolto-verseny
valami.hu/rendezvenyek/kecskemet/gasztronomia/20110226/kolbasz-tolto-verseny
valami.hu/rendezvenyek/20110226/kolbasz-tolto-verseny
valami.hu/rendezvenyek/kecskemet/20110226/kolbasz-tolto-verseny
valami.hu/rendezvenyek/gasztronomia/20110226/kolbasz-tolto-verseny
valami.hu/rendezvenyek/gasztronomia/kolbasz-tolto-verseny
stb...

Megjegyzés:
A rendezvények nem egy hierarchikus rovatrendszerben helyezkednek el, hanem "lineárisan". Keresni bármilyen szempont-variációval lehet, ezért nem tudom eldönteni, hogy egyfelől milyen szempont legyen benne a rendezvény adatlapjának url címében, másfelől milyen sorrendben.

Ha ti lennétek az projekt fejlesztői, melyik változatot javasolnátok és miért?
 

PayPal-al való fizetés webes szolgáltatásért

Blintux · 2011. Már. 7. (H), 22.17
Üdvözletem!

Tudom, hogy nem a lehető legjobb helyen teszem fel a kérdésemet, mert igazából egy könyvelő tudna biztosat állítani a kérdésemmel kapcsolatban.
Viszont remélem, hogy a téma webhez kötödése végett van aki tud érdemi információval szolgálni.

Tegyük fel, hogy üzemeltetek egy olyan weboldalt, ahol bárki ingyen hirdetheti a saját weboldalát, de ha extra dolgokat szeretne: hirdetés képpel, hirdetés megjelenítése a fő oldalon, 1 héten át mindenképpen maradjon az oldala a fő oldalon, ilyesmik..., akkor x összeget kellene fizetnie PayPal segítségével.

A kérdés:
Én ezt csak úgy simán kivitelezhetem? Nem fog törvénybe ütközni? Nem kell számlát adnom? Nem kell adózni, vagy valami szolgáltatásként beregelni?
Abszolút nem vagyok az ilyen pénzügyi és jogi dolgokkal képben, de azt lemerem fogadni, hogy nem megy ez olyan simán mint ahogy én elképzelem:)

Ha valóban nem sima ügy a dolog kivitelezése, akkor mi a legegyszerűbb út, hogy kivitelezhető legyen?

Köszönöm a válaszokat előre is!