ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2011 - Fórum téma

október 7

Könyvajánló

Greg · 2011. Okt. 7. (P), 08.38
Kuldtem be egy konyvajanlot par napja, de valamiert nem jelenik meg. Elrontottam valamit, vagy csak a moderaciora var?
 

október 7

MySQL update + join kérdés

tisch.david · 2011. Okt. 6. (Cs), 22.03
Sziasztok!

Meg tudja valaki magyarázni, hogy hogyan működik ez a kód:
UPDATE FELHASZNALO F 
  JOIN RENDELES R ON R.FELHASZNALO_KOD = F.KOD AND R.KOD = 12 
    JOIN RENDELES_TETEL RT ON RT.RENDELES_KOD = R.KOD 
SET F.BONUSZ = F.BONUSZ + RT.BONUSZ
Én azt várnám, hogy a 12-es rendelés tételeinek bónusz pontját fogja jóvá írni a megrendelő felhasználónak. Ennek ellenére mindig csak az első tétel bónuszpontját írja jóvá a többit nem. Miért?

Köszönöm előre is:

Dávid
 

Vízjelezés, majd a vízjelezett fájl elmentése

attiss94 · 2011. Okt. 6. (Cs), 19.11
Szép napot mindenkinek!
Körbenéztem pár témában, de sehol sem találtam pont ilyent. Vízjelezni szeretnék egy képet, úgy, hogy feltöltés után egyből tárolódjon (vízjelezve) egy adott mappába.

A FORM:

		<form action="feltoltes.php" method="post" enctype="multipart/form-data">
			<label for="file">Fájl neve:</label>
			<input type="file" name="fajl" id="fajl" />
			<br />
			<textarea name="szoveg" cols="40" rows="6" id="szoveg"></textarea>
			<br />
			<input type="text" name="kep_cime" id="kep_cime" />
			<br />
			<input type="submit" name="submit" value="Submit" />
		</form>
feltoltes.php
[colorer=php]
<?php
$vizjel = imagecreatefrompng('vizjel.png');
$kep = imagecreatefromjpeg $_GET['fajl'];

$marge_right = 10;
$marge_bottom = 10;
$sx = imagesx($vizjel);
$sy = imagesy($vizjel);

imagecopy($kep, $vizjel, imagesx($kep) - $sx - $marge_right, imagesy($kep) - $sy - $marge_bottom, 0, 0, imagesx($vizjel), imagesy($vizjel));

header('Content-type: image/png');
imagepng($kep);
imagedestroy($kep);

if ((($_FILES["fajl"]["type"] == "image/gif")
|| ($_FILES["fajl"]["type"] == "image/jpeg")
|| ($_FILES["fajl"]["type"] == "image/pjpeg"))
&& ($_FILES["fajl"]["size"] < 99999999))
{
if ($_FILES["fajl"]["error"] > 0)
{
echo "Kód: " . $_FILES["fajl"]["error"] . "<br />";
}
else
{
echo "Fájl neve: " . $_FILES["fajl"]["name"] . "<br />";
echo "Fájl típusa: " . $_FILES["fajl"]["type"] . "<br />";
echo "Fájl mérete: " . ($_FILES["fajl"]["size"] / 1024) . " KB<br />";
echo "TEMP fájl: " . $_FILES["fajl"]["tmp_name"] . "

Több kép törlése egy kattintásból

Toka · 2011. Okt. 6. (Cs), 18.50
Sziasztok.
Egy hirdetés több képet tartalmaz. Egy profilképet és további 5 képet. A profilkép a profilkepek direktóriumban,a többi max 5kép pedig az albumkepek direktóriumba ill a hozzájuk tartozó thumbsba töltődnek fel.
Törlésnél az adatbázis táblázataiból törlődik az adat. Nincs vele semmi probléma. Továbbá a profilkép is törlődik a profilkepek és a profilkepekthumbs direktóriumokból.
A gond az hogy az albumkepek és albumkepekthumbsben ott maradnak a képek,nem törlődnek ki. Foreach-et hasznalok a képek megjelenítéséhez.

véleményeket kérnék

szabo.b.gabor · 2011. Okt. 6. (Cs), 16.09
Sziasztok!

elkövettem egy weboldalt. egyenlőre elég béta, de talán már publikus korba lépett. szeretném megkérdezni a véleményeteket az oldallal kapcsolatban.

értelmes részek megnézéséhez mondjuk regisztrálni kell. persze törölni még nem lehet magad :). ha valaki van olyan jó, hogy veszi a fáradtságot és regisztrál, de törölni szeretné magát az szóljon.. vagy lehet, hogy megcsinálom azt következőre.

az oldal:
http://szervizelt-auto.hu

köszi.
 

Reális áron?

sziszka95 · 2011. Okt. 6. (Cs), 13.26
Sziasztok valaki egy egyedí dízájnz készítene az oldalamhoz ???
Reális áron!
 

Asszonynevek

EL Tebe · 2011. Okt. 6. (Cs), 13.09
Sziasztok!

A címben látható adat mentési/bekérési elvére szeretnék 1-2 tippet kérni tőletek:

Jelenleg így van:

előtag (dr, ifj, stb.)
vezetéknév (Kiss, Kovács,..)
keresztnév (Géza, Sándor, Péter, ...)

Azonban be kéne kerülnie néhány ilyen adatnak is:

('', 'Kissné Nagy', 'Éva'),
('', 'Kiss', 'Lászlóné'),
..
.

Ezzel mit tudok kezdeni? Hogyan lehetne ezt kezelni / tárolni?
Vezessek be plussz input mezőket a form-ban és figyeljem, hogy a bevitt adatok vége "né"-re végződik-e?

Mi ennek a "szép" módja?
Hogy csinálják a profik (akik szépen dolgoznak, nem lustán :)) )

Köszi,
üdv,
El
 

október 5

flash meretek

bokigabi · 2011. Okt. 5. (Sze), 20.56
udv,
az lenne a kerdesem, hogy hogyan tudom ugy megcsinalni a weblapom, hogy pl a main tag amibe minden cuccot beteszek, mindig kozepen legyen, ugy probaltam, hogy beallitom hogy left10% right 10% es a merete 80%,
es azon belul tettem megegy tagot aminek 100% a merete (ugye ez viszonyul ahhoz amibe tettem) ebbe betettem egy flasht aminek fix a merete
az a problemam, hogy kulonbozo meretu monitorokon mashogy jelenik meg a flash, mivel annak fix merete van,
megprobaltam annak is a meretet szazalekosan megadni egy adott tagon belul, jol is mukodott, de ahogy feltoltottem a netre, utana ugyanazzal a bongeszovel mar nem az adott tagon beluli ertek %at vette figyelembe hanem az egesz oldalat.
ugyhogy itt elakadtam, van arra mod hogy a flash merete is egyutt valtozzon az oldaleval, vagy esetleg nem igy kell magat a fo ablakot meretezni annak erdekeben hogy mindig kozepen legyen?
elore is kosz a segitseget
 

Külön css IE és egyéb böngésző számára

Pepita · 2011. Okt. 5. (Sze), 17.54
Üdv mindenkinek!
Az jutott eszembe - de lehet, hogy hülyeség -, hogy a fránya IE ha már úgy kilóg a sorból, kapjon külön css-t. Keresgéltem, találtam egy-két dolgot, majd ezt faragtam belőle:

Helyi fájlrendszer elérése (JavaScript)

Karvaly84 · 2011. Okt. 5. (Sze), 16.20
Helló guruk!

Ma jutott eszembe egy ötlet miként tudnám magam egy hosszabb JavaScript projekttel lekötni. Már egy éve tanulom a JavaScript-et és szeretnék valami nagyobbat csinálni benne, de sok mindenre persze még nincs rálátásom mert nem elterjedt. Egy böngészőben futó alkalmazást szeretnék JavaScript alapokon, ami modulokkal bővíthető, egy modul kb. annyiból állna hogy egy adott programozási nyelvhez adna támogatást. A kérdésem evvel kapcsolatban hogyan tudok böngészőből matatni a fájlrendszeren ha lehet egyáltalán?

Ui.: Ja és engem inkább linkek, leírások, a ti tapasztalatok alapján felállított hozzáoszlások érdekelnének, és nem a már kész megoldások, mert a nulláról szeretném felépíteni ezt a dolgot. Ehhez igazított JavaScript library-vel meg ilyesmi. És nem baj ha nem böngésző független csak a Gecko és WebKit érdekel.