ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 16, 2011 - Fórum téma

Ellenörzés: Létezik az adatbázis?

mauladam · 2011. Okt. 16. (V), 19.40
Sziasztok!

Van egy probléma amit nem sikerült megoldanom.
Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan ellenőrizhetem, hogy egy text mezőben megadott adatbázisnév létezik-e a mysql-ben?

Köszi a segítséget! :)
 

Decimal

evi · 2011. Okt. 16. (V), 19.30
Sziasztok!

Az alábbi mezők egyikét hoztam létre phpmyadmin alatt.

Eredmény: 12000Ft
`ar` FLOAT NOT NULL default '0',]
A következő variációt is kipróbáltam

Eredmény: 180000.00Ft
`ar` DECIMAL(17,2) NOT NULL,]
A cél
1.900Ft
12.800Ft
124.670Ft

Megoldást tudnátok vagy bármilyen információ morzsa jól esne.
Köszi
 

Nagyméretű Mysql adatbázis importja

PetyaKmet · 2011. Okt. 16. (V), 14.29
Sziasztok!

Hogyan lehet nagyméretű adatbázist visszaimportálni a phpmyadmin-ba?
Van egy webáruház, aminek van egy adatbázismentése, csak az hatalmas: 118 megabájt.

A phpmyadmin importja kilőve, mert max 20 megáig lehet oda feltölteni.

Próbáltam a Bigdump programot is, de hibát jelzett.
"Stopped at the line 10566. At this place the current query includes more than 300 dump lines. that can happen if your dump file was created by some tool which doesn't place a semicolon followed by a linebreak at the end of each query, or if your dump contains extended insert. Please read the Bigdump FAQs for more infos."

Szóval ez sem jött be.

Valami más ötlet esetleg?

Köszi, ha válaszoltok!

Üdv: Péter
 

Táblázatos vagy dives elrendezés?

morocztamas · 2011. Okt. 16. (V), 12.47
Emlékeim szerint az akkori még PHP Studio fórumon beszéltek le a táblázatos elrendezésről - amit jól is tettetek - de a HTML tanár a táblázatos elrendezést erőlteti rám, hogy azt használjam, mert neki a div szétcsúszott, mikor próbálta (osztálytársamnak is, de ez az ő bajuk szvsz; meg sok mást is másképp mond (pl. w3cschools.com)). Szerencsére a HTML-t vágom, így nincs rám veszéllyel, de az adatbáziskezelésnél már gondban lehetek ezzel a tanítással. A kérésem, hogy írjátok meg érveléseiteket, hogy ti melyiket használjátok és miért, mert kiváncsi vagyok, hogy tényleg olyan sokan használnak táblázatot-e.