ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2011 - Fórum téma

október 11

CSS fist-child, last-child, nested

therest · 2011. Okt. 11. (K), 15.12
Helló!

Van egy ilyen struktúrám:

<div class="blockTitle">
<div>Blokk cím</div>
<div>Block menu</div>
</div>
A kérdésem az, hogy hogyan tudok olyan css stílusokat definiálni, amivel a két belső div-et külön formázom. Max CSS2, crossbrowser megoldást keresnék rá.

Próbáltam a :first-child, :last-child segítségével megoldani, de ha jól szűrtem le ezeket nem lehet saját osztályhoz társítani, mint amilyen a .blockTitle.
 

PHP - MYSQL

simisoma · 2011. Okt. 11. (K), 14.55
Sziasztok,

egy MySql lekérésnél, ahol egy bizonyos ID-t akarok listázni:

select * from gallery where id=10;

php-ben hogyan tudom megkapni egy változóban, hogy ez hányadik sor az adatbázisban?

További célom hogy ha megkapom php-ben ezt az értéket (pl: $kapott_ertek) akkor tudok egy következő gombot csinálni és ott már a továbbléptetni az alábbi paranccsal.

select * from gallery limit $kapott_ertek+1,1;
 

CSS testreszabás

bejglee · 2011. Okt. 11. (K), 13.41
Sziasztok!
Van egy eredeti css fájlom, amihez nem szeretnék hozzányúlni.
Viszont módosítani kellene egy két paraméterét.
Például:
EREDETI css ('/css/base1.css'):

.body {
background-color:#FFF;
font-family:Arial,Helvetica,sans-serif;
font-size:small;
}
Az én css-em('/css/base2.css')
Én pedig szeretném felülírni, kibővíteni ezt a tulajdonságot, így:

.body {
background-color:#000;
font-family:Arial,Helvetica,sans-serif;
font-size:small;
background:url('/images/background.jpg');
background-repeat:no-repeat;
}
A kérdésem az, hogyan tudom a két css fájt összemigrálni?
Ez megoldás lenne? Ez összefűzné a kettőt?
'/css/base2.css':

@import url('/css/base1.css');
.body {
background-color:#000;
font-family:Arial,Helvetica,sans-serif;
font-size:small;
background:url('/images/background.jpg');
background-repeat:no-repeat;
}
 

október 11

Saját vállalkozásban tanácskérés

BenGab · 2011. Okt. 10. (H), 23.09
Sziasztok fórumozók!

Egy csöppet komolyabb kérdésben fordulok segítséghez. A kérdés feltételéhez úgy érzem itt kapok sok segítséget.

Az a helyzet, hogy végzős hallgató vagyok, informatika szakon fogok végezni,sok tudást szereztem szoftver és webfejlesztés területén. Van már jártasságom PHP, CodeIgniter, ASP.NET és maga a .NET keretrendszer területén is. Voltam már szakmai gyakorlaton is, ahol elismertek.

Végzősként arra gondoltunk pár összeszokott baráttal, hogy mivel elég sok rossz cég van, pláne webfejlesztés területén, hogy gondoltunk egy saját vállalkozás indításában. Ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy miként induljunk el (egyéni vállalkozás, kft ..), mint pályakezdők.

Nem akarok lényegesen kitérni, de az a véleményem, nem akarok senki vállalkozót megbántani, de tényleg nagyon sok gyökér cég van ebben. Gondolom más is találkozott olyan problémával, hogy kiderült, hogy a főnöke nem is ért a szakmához, vagy csak nagyon alapszinten. Sokszor akadtunk olyan problémákba, hogy a megrendelőkkel nem tisztáznak le mindent és szinte minden héten megy a varia, hogy ezt tegyük bele, ez most ilyen legyen, ne olyan. Ezzel nincs gond, csak a projekt fejlesztés átmegy töketlenkedésbe, csúszik az alkalmazás készenléte és később lesznek a dolgozók kifizetve. Egy komolyabb cégnél ezeket meg szokták oldani, csak oda elvárt 1-2 év tapasztalat. Ahol viszont nem várnak el ilyet, elég sűrűn beleszaladunk ilyen gondokba, mert a munkáltató a megrendelővel való egyeztetéshez is egy bal*** és menet közben derül ki minden, ami miatt nem is fizetik ki az ember.

Az ilyen gondok elkerülése miatt szeretnénk egy vállalkozást létesíteni és ebben szeretnék segítséget kérni, aki jártas ebben.

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.
 

curl post és átirányítás - egyben?

EL Tebe · 2011. Okt. 10. (H), 13.22
Sziasztok!

A kérdés:
Lehetséges az címben leírt megoldás? Tehát pl:
Ha létezik a GET['valami'] = 1
akkor
cURL-el post-oljon adatokat a
http://valami.hu?x=1&x=2 -ra és
még ugyanebben a lépésben ugorjon is át az adott url-re (tehát amire post-oltam).

Miért szeretném ezt?
Több küldendő adatom is adatbázisból és/vagy session-ből
származik, amit nem szeretnék a form-ban (hidden mezőkben sem) feltüntetni.

Van erre valami ötletetek?
Vagy rosszul gondolkodok?

Köszi,

Üdv,
El
 

wordpress content slider

Hatusi · 2011. Okt. 10. (H), 09.17
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mint kezdő wp-s. Ilyen oldalt szeretnék kialakítani: Minta

Merre induljak? nyilván a wp alap telepítésén túl vagyok. Bármilyen sablonra alkalmazható ez? Hogyan?

Az iránymutatást előre is köszönöm
 

The szerver alkalmazások

Marian123 · 2011. Okt. 10. (H), 08.04
Szeretnék egy linux alapú web-(mail, ftp stb) szervert összehozni.
Szeretném, ha aránylag új programok kerülnének rá, és könnyen kezelhető lenne távolról is.
Jó lenne, ap2ha tudná a következőket:
- php, apache, mail, ftp,mysq
- egy olyan figyelő program, ami ellenőrzi a gép leterheltségét, ki mikor lépett fel rá stb.
- mailra valami víruskeresőt, -írtót, valamint adna webes felületet a felhasználóknak
- ftp-re: a néven, jelszón kívűl be lehetne állítani ki mennyi tárhellyel rendlekezik, s ha kezd betellni, akkor figyelmeztető e-mailt küldene nekem és/vagy a felhasználónak.

Milyen Linux disztibuciót javasoltok?

Esetleg köztetek nincs kecskeméti (vagy környéki) aki segítene ebben nekem?
 

október 9

TABLE - WIDTH - IMG

attiss94 · 2011. Okt. 9. (V), 19.04
Sziasztok!
Egy nagyon egyszerű problémával nem tudok megküzdeni... Az az igazság, hogy régen így működött nekem a dolog...

A kérdés: van egy 2000 pixel széles képem, amit az adott kliens számítógépén meg szeretnék jeleníteni 100%-os szélességgel (és a hozzátartozó magassággal).

Próbálkoztam táblába tenni, de nem igazán szeretne összejönni... (Ha össze is jön, akkor összenyomja a képet, és nekem az adott szélességhez tartozó magassággal kellene megjelennie)...

Ti hogy szoktátok csinálni?
A válaszokat előre is köszönöm!
 

október 8

Mysql Like hiba

aky22 · 2011. Okt. 8. (Szo), 17.28
Sziasztok! Adott a probléma, hogy van két tábla egy adatbázisban és egy keresést kell csinálni. Addig szépen működik amíg csak egy-egy táblából keresek. Amikor viszont mind a kettőből egyszerre ott nem tudom összehozni a lekérdezést. Jelenleg így néz ki a a SELECT:
$sql="SELECT * FROM `articles`,`news` WHERE (`articles`.`tartalom` LIKE '%$szo%' OR `articles`.`cim` LIKE '%$szo%' OR `articles`.`szerzo` LIKE '%$szo%') OR (`news`.`tartalom` LIKE '%$szo%' OR `news`.`cim` LIKE '%$szo%' OR `news`.`szerzo` LIKE '%$szo%')";
Az a hiba áll fent, hogy egyáltalán nem azt jeleníti meg amit kéne neki.

Lécci segítsetek.
 

Elérhetetlenség

aky22 · 2011. Okt. 8. (Szo), 10.19
Sziasztok. Nem tudom ki mennyire vette észre de nekem tegnap nem nagyon akart bejönni a weblabor oldala. Csak én tapasztaltam ezt, vagy ti is és a szerver haldoklott???