ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2011 - Fórum téma

október 21

Tablazatok feltoltese az adatbazisba

Inc33 · 2011. Okt. 21. (P), 19.23
Sziasztok,

Nem tudom ha ez a megfelelo forum, elnezest kerek ha ez nem a megfelelo forum ennek a temanak...

Elsosorban is, tablazatokat szeretnek feltolteni az adatbazisba.
Az adatbazisnak egyik tablajaban van kb 400 adat, es minden egyes adatnak 2 tablazatot kell feltoltsek
ezek a tablazatok valahogy igy neznek ki: http://img171.imageshack.us/img171/7448/cfv.png

Az adatok, cimek kulonboznek kissebb nagyobb ertekben.

Eloszor ugy indultam neki, hogy feltoltom a tablazatokat html format-ban egy text celaaban az adatbazisban, viszont ez nagyon idoigenyes mivel ezeket a tablazatokat at kell irni html-be... :(

Azutan pedig tamadt egy olyan otletem, hogy feltoltom oket kep formajaban, ez mar valamivel gyorsabb modszer, de eleg ocska megoldas... :(

Azt szeretnem megtudni, ha letezik-e valami jobb megoldas erre, amir gyors es hatekony, illetve dinamikus.

Elore is koszonok minden segitseget!
 

Miért NE használj ezSQL-t - kritika egy twitt-re

prom3theus · 2011. Okt. 21. (P), 15.48
Az alábbi bejegyzésre szeretnék reagálni, amely a weblabor twitt box-ában jelent meg ma:
tikaszvince "PHP: Fast and easy SQL queries using ezSQL | http://t.co/QTw7jY0i http://t.co/iOpHK1VN #weblabor"


Szeretném a vitát nyílt vizekre vinni, mert szakmai (semmiképp nem személyes) meggyőződésem, hogy mind a hivatkozott bejegyzés, mind az onnan továbbhivatkozott oldalon található leírás olyan adatbázis kezelési, biztonsági, szakmai bakiktól hemzseg, amely ellen évek óta küzd a közösség egy jókora (és egyre növekvő) része.

Példaként említeném:
- PREPARE statement-ek támogatásának/példáinak totális hiánya, ehelyett a jóval kevésbé hatékony és biztonságtalanabb ismételten elküldött INSERT lekérések használata
- SQL injection elleni védelemnek nyoma nincs, ellenben tucatnyi példa szerepel a hivatkozott leírásban arra, hogyan lehet mindezt lehetővé tenni könnyen a külső személyek számára (a hivatkozott cikkből is hiányzik az erre való igény).

Konkrét példákat kiemelve a leírásból:
Example 10:
foreach ( $db->get_col("SHOW TABLES",0) as $table_name )
{
            $db->debug();
            $db->get_results("DESC $table_name");
}

1. SHOW TABLES? Ne már. Az INFORMATION_SCHEMA mire való?
2. Változónév a lekérésben??? Escape-elni majd a magic_quotes_gpc fog?!

október 20

Line-height + vertical-align

Creative · 2011. Okt. 20. (Cs), 14.39
Üdv,

Az alábbi két aprósággal lennének gondjaim, s fordulok segítségért a szakavatott, sokat-tapasztalt sitebuilder-zsenikhez ^^

1. A line-height css tulajdonságot ha megadom body-ban, hiába resetelem előtte a böngésző alapértelmezett css-formázásait, böngészőnként más és más eredményt kapok. Próbáltam px és em, valamint % megadásával is. A legpontosabb eredményt em -el kapom, azonban így is az alábbi eltéréseket tapasztalom:
Firefox és Safari megfelelően mutatja, míg a Chrome, Opera és IE alatt sokkal nagyobbak a sorközök. Jelenleg alkalmazott idevágó css-részletem:
body {
  font-size: 12px;
  line-height: 1.41em; /*12 * 1.41 ~ 17px, ez kell nekem :) */
}
2. Adva vagyon egy div, mely minden böngészőben, minden körülmények között szépen jelenik meg, tartalmával vertikálisan középen, amit a height és line-height attribútumokkal értem el. És most jön a nagy De! Ahogy ígértem :) ... de ha kompatibilitási módban, vagy alap IE 7 -ben nézem, akkor a tartalma felülre igazítva jelenik meg. Itt pedig az ide-vágó css-részletem:
#footer { 
  background: #1e8041 url("../images/footer_bg.gif") bottom center repeat-x;
  color: #bdc087;
  font-size: 11px;
  height: 35px;
  line-height: 16px;
  position: relative;
  width: 960px;
  margin: 10px 15px;
  -webkit-border-radius: 7px;
  -moz-border-radius: 7px;
  border-radius: 7px;
  behavior: url("../css/pie.htc");
}
#copyright {
  float: left;
  padding: 0 0 0 13px;
}
#social {
  float: left;
  padding: 0 0 0 15px;
}
#social a {
  height: 16px;
  display: block;
  overflow: hidden;
  position: relative;
  width: 16px;
}
#social a span {
  background-image: url("../images/icon_facebook.png");
  background-position: 0 0;
}
#social a:hover span {
  background-position: -16px 0;
}
#created {
  position: absolute;
  right: 13px;
  top: 0;
}
Várom a sokat-látott builderek hozzászólásait :$ ^^

C.
 

október 19

concat vagy valami más alternatíva?

NZol · 2011. Okt. 19. (Sze), 13.19
Sziasztok!

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy concat-el összefűzök néhány mezőt amik között lenne egy lekérdezés is (ami több sort ad vissza)?
A sima mezőket össze tudom fűzni csak a belső select-re nincs ötletem.

Mellékelek kódot:

SELECT id, CONCAT_WS(' ', tulajdonsag_1, tulajdonsag_2, tulajdonsag_3, (SELECT nev FROM masik_tabla)) AS tulajdonsagok FROM tabla";


A lényeg az lenne hogy a belső select-ben lévő neveket is összefűzze.

Előre is köszönöm a segítséget.
 

október 17

Sütik kezelése www.-s és anélküli domain címeken

haho · 2011. Okt. 17. (H), 21.51
Hello!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a legszebb módja annak, hogy a domainem.hu-n és a www.domainem.hu-n is letudjam kérdezni a "tesztsüti" nevű sütim tartalmát?

A weben azt találtam, hogy minden egyes www.-os linket irányítsak át a www. mentes url megfelelőjére. De több weboldal esetében is megnéztem és úgy tapasztaltam, hogy nem irányít sehová. Megmarad az az url amit beírtam, de a sütijeik mégis működnek.

Azt vettem észre, hogy egyes oldalakon a süti helye nem a domain.hu vagy a www.domain.hu hanem a .domain.hu, tehát a www nélküli domain előtt van egy pont. De hogy ez pontosan mire utal azt nem tudom.

Tőletek szeretném megkérdezni, hogy mi a legszebb megoldás tehát arra, hogy egy adott sütim tartalmát elérjem a különböző domainjeim mindegyikén.
 

október 16

Ellenörzés: Létezik az adatbázis?

mauladam · 2011. Okt. 16. (V), 19.40
Sziasztok!

Van egy probléma amit nem sikerült megoldanom.
Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan ellenőrizhetem, hogy egy text mezőben megadott adatbázisnév létezik-e a mysql-ben?

Köszi a segítséget! :)
 

Decimal

evi · 2011. Okt. 16. (V), 19.30
Sziasztok!

Az alábbi mezők egyikét hoztam létre phpmyadmin alatt.

Eredmény: 12000Ft
`ar` FLOAT NOT NULL default '0',]
A következő variációt is kipróbáltam

Eredmény: 180000.00Ft
`ar` DECIMAL(17,2) NOT NULL,]
A cél
1.900Ft
12.800Ft
124.670Ft

Megoldást tudnátok vagy bármilyen információ morzsa jól esne.
Köszi
 

Nagyméretű Mysql adatbázis importja

PetyaKmet · 2011. Okt. 16. (V), 14.29
Sziasztok!

Hogyan lehet nagyméretű adatbázist visszaimportálni a phpmyadmin-ba?
Van egy webáruház, aminek van egy adatbázismentése, csak az hatalmas: 118 megabájt.

A phpmyadmin importja kilőve, mert max 20 megáig lehet oda feltölteni.

Próbáltam a Bigdump programot is, de hibát jelzett.
"Stopped at the line 10566. At this place the current query includes more than 300 dump lines. that can happen if your dump file was created by some tool which doesn't place a semicolon followed by a linebreak at the end of each query, or if your dump contains extended insert. Please read the Bigdump FAQs for more infos."

Szóval ez sem jött be.

Valami más ötlet esetleg?

Köszi, ha válaszoltok!

Üdv: Péter
 

Táblázatos vagy dives elrendezés?

morocztamas · 2011. Okt. 16. (V), 12.47
Emlékeim szerint az akkori még PHP Studio fórumon beszéltek le a táblázatos elrendezésről - amit jól is tettetek - de a HTML tanár a táblázatos elrendezést erőlteti rám, hogy azt használjam, mert neki a div szétcsúszott, mikor próbálta (osztálytársamnak is, de ez az ő bajuk szvsz; meg sok mást is másképp mond (pl. w3cschools.com)). Szerencsére a HTML-t vágom, így nincs rám veszéllyel, de az adatbáziskezelésnél már gondban lehetek ezzel a tanítással. A kérésem, hogy írjátok meg érveléseiteket, hogy ti melyiket használjátok és miért, mert kiváncsi vagyok, hogy tényleg olyan sokan használnak táblázatot-e.
 

október 15

Vertikális és horizontális pozícionálás gombokra

Jazoja · 2011. Okt. 15. (Szo), 17.27
Egy változó magasságú elemen belül (td), 4 gombot szeretnék elhelyezni a következő módon:
- egy alul középen
- egy fent középen
- egy jobb szélen középen
- egy bal szélen középen

Táblázattal már sikerült összehozni a kívánt eredményt, FF alatt működik, Chrome és Opera alatt viszont nem.
CSS vertical-align és társairól elolvastam amit találtam, de sokkal előrébb nem jutottam.

Gondoltam megkérdezem tud-e valaki rá egyszerű megoldást (vagy akármilyent), mielőtt feladom...