ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2010 - Fórum téma

október 7

Flash oldalról vélemények kérése

flaszlo · 2010. Okt. 7. (Cs), 16.45
Sziasztok,

kíváncsi vagyok a véleményekre, kritikákra.
wedev.hu
 

október 6

A google nem fogadja el a linket

drext0r · 2010. Okt. 6. (Sze), 17.59
Be akarok regisztrálni a googléba egy webcimet de nem engedi egy ilyen hibaüzenetet dob vissza:
The requested URL /addurl/Captcha?q=http%3A%2F%2Fwww.lil.totalh.com&dq=&continue=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2Faddurl&id=2630723072842008825&hl=&captcha=&submit=URL+hozz%C3%A1ad%C3%A1sa was not found on this server.

pedig az url jó vagy nemtom....:8
 

Form adatainak másik divbe írása post nélkül

Creative · 2010. Okt. 6. (Sze), 12.40
Hali

A következő gonddal akadtam el most: adott egy oldal, benne egy űrlap, ami egy linkre kattintáskor jelenik meg. Az alján egy küldő gombot helyeztem el. A célom az lenne, hogy miután rákattintok, a formból kiválasztott 2 érték (egyik select, másik text; mindkettő egyedi id és name értékekkel) a másik divbe íródjon ki, egyfajta táblázatos elrendezést létrehozva. Mivel nem kellene hozzá az oldal újratöltése, így gondolom ajax, vagy js a megoldás. Ami bonyolítja a dolgot, hogy onclick eseménynek szeretném, ha ez az előtűnt form ismét elrejtőzne. Viszont se ajax -al se javascript -el nem igazán dolgoztam ilyen komolyan, úgyhogy ha valaki konkrét megoldással támogatna, annak nagyon örülnék ^^

C.
 

október 5

Új oldal betöltése Flashben

banditosz · 2010. Okt. 5. (K), 20.45
Eddig jutottam:

gomb.addEventListener
(MouseEvent.CLICK, megnyit)
function megnyit(e:MouseEvent):void{
navigateToURL(new URLRequest
("http://www.origo.hu"),"_self");
}

Na most ez működik de jelen esetben az origót ugye úgy hozza be hogy az elindított flash oldal helyet nyílik meg. Nekem viszont úgy kellene hogy pl. alul a gombok mint egy menü és felettük töltődjenek be az oldalak.

A segítséget előre is köszönöm!
 

Javascript tömb random

drext0r · 2010. Okt. 5. (K), 20.39
Abban szeretnék segitséget kérni ,hogy van egy tömb amiből véletlenszerűen kellene az elemeket kiiratni én a random-ra gondoltam de nem nagyon sikerült....
 

Miért írja ki?

Kérésre törölve 6. · 2010. Okt. 5. (K), 20.03
Miért írja ki a következőt a php-nál: http://zenex.atw.hu/
előjön a lényeg de mi körülötte az a sok szarság :s
 

Facebook alkalmazásban felmerülő problémák

Totti 1986 · 2010. Okt. 5. (K), 17.29
Sziasztok,

jártas valaki a Facebook alkalmazásokban annyira, hogy kisebb felmerülő problémákban tudna nekem segíteni?

Nem lustaságról van szó folyamatosan olvasom a dokumentációkat, a paramétereket, a tageket, de olyan akadályokba ütköztem, amikre sem a dokumentációkban sem Google-ben semmilyen utalást nem találtam.

Az alkalmazás nagy részt már készen van, csak bizonyos részeiben vannak hibák.

Az első probléma, hogy az alkalmazás saját oldalán (http://apps.facebook.com/alkalmazas/) a beépülő modul (<fb:request-form>) 'Skip' gombja, aminek a szövegén kívül mást nem tudok változtatni, ha rányomok, nem frissiti le a frame-et, hanem a helyére egy Facebook logó jön be, pedig beállitottam, hogy az action paraméter ugyanaz az index.php legyen, mint maga a frame helye. De nem.

Aztán van ugye a Tab fül. Ha valaki elfogadja az alkalmazásodat, és létezik az alkalmazásodnak Tab füle, azt hozzáteheti a Füleihez, és ott is meg lehet jeleníteni mindenféle frissítést, és pl a fent említett <fb:request-form> is elhelyezhető. Láttam alkalmazást, ahol működik.
Nálam errort ír ki:

FBML Error (line 18): unknown tag "fb:serverFbml"

Amit azért nem értek, mert az <fb:name> taget felismeri.
A Like gombot sem ismeri fel (<fb:like>), ugyenezt a hibát kapom.
Az ezen a Tab fülön elhelyezett <fb:request-form> <script> részét beleírva, ami a működésének alapvető része, az egész request-formot nem jeleníti meg.

Ugyancsak a Tab fülön karakterkódolási hibák is vannak, de ezzel még el tudok bibelődni, ez nem a legnagyobb probléma.

Ha ezek bármelyikére valakinek van megoldása, nagyon megköszönném. Nem vagyok rest utánanézni semminek, de ezekre órákon át való keresgélés után sem találtam megoldást.

Köszi, Totti
 

október 4

Fura dolog a doctype-val

LordEVon · 2010. Okt. 4. (H), 19.50
Üdv! Van egy scriptem, ami azt hivatott megoldani, hogy egy pont fölé húzáskor megjelenik egy kis téglalap, amiben lehet választani különböző linkek közül.
IE-n jól működik (fura...), de FF-on nem nagyon. Illetve akkor jó, ha a doctype részt kitörlöm a <head> részig... Ez elég fura és szerintem nem jó. Íme a kód:

Cookie törlése

Pisti20 · 2010. Okt. 4. (H), 13.33
Sziasztok, van egy egyszerű, de még sem egyszerű problémám.

Az oldalon amin ügyködök, a bejelentkezéskor cookie-knak adok át infót, nevezetesen :

if (($rows[username]==$username)and($rows[password]==$password)){
			setcookie("username",$rows[username],time()+3600);
			setcookie("userid",$rows[userid],time()+3600);
			setcookie("login",true,time()+3600);
}
A probléma az hogy nem tudom törölni a cookie-kat. Utána olvastam, elvileg egy sima lejárati idő multbahelyezéssel lehet őket "törölni", de nem törli a php.

setcookie("login", "", time()-3600);
Mivel kimondott törlése nincs a cookieknak, illetve mindenütt ezt a "múltba helyezést" találtam, gondoltam megkérdezlek titeket.
A böngésző a kód lefuttatása során nem ír ki hibát, és azon kívül hogy a cookiekat törölné, minden végrehajt.
 

október 4

File feltöltő nerandom nevet adjon

Meli · 2010. Okt. 3. (V), 22.35
Sziasztok

Egész nap a neten keresgéltem egyszerű, átlátható filefeltöltőt, és egy olyat találtam amit énis használni tudok, és elég jó.

Az a baj hogy ez meg random névvel menti a feltöltött filet.

Tudna valaki segíteni, hogy mit töröljek, vagy írjak át hogy az eredeti file név maradjon?
[colorer=php]
<?php
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
// PHPUpload //
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
// License: You are not to sell or distribute this software without permission //
// Main Author: Brian //
// Copyright reserved //
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


//////////////////////////////
//Quick File Uplaod Class File
//////////////////////////////

class Upload{

//set these values
//////////////////

var $uploadpassword = 'Jelszó a feltöltéshez'; //for you added security againt bots
var $storage_folder = './files';
var $site_url = './files'; //must be same as item above
var $filesize_limit = 104857600; //= 100MB in bytes

var $allowed_extensions = array('gif',
'jpg',
'bmp',
'png',
'jpeg'); //this checks the files extension but is not enough security on its own, hence the next section below

var $allowed_file_types = array('image/gif',
'image/jpg',
'image/jpeg',
'image/pjpeg',
'image/x-png',
'image/bmp',
'image/png',
'applicat