ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2010 - Fórum téma

július 10

Eclipse + Oracle beállítás. Hogyan?

kaston · 2010. Júl. 10. (Szo), 21.20
Üdvözletem!

Mostanában hívtak be egy állásinterjúra egy céghez. Jól ment minden, amíg meg nem kaptam a próbafeladatot. Magával a feladattal nincsen problémám, csak a programozási környezettel, ugyanis a cég megszabta hogy miben kell programozni. Megvizsgáltam közelebbről a környezetet (Eclipse) és úgy éreztem nem lesz vele semmi gond. Az adatbázis kezelő rendszerrel sem volt semmi problémám (Oracle 10G XE) sőt, ezt már használtam korábban is.

A gond ott kezdődött amikor a két rendszert megpróbáltam összekötni, hogy JSP/Servlet párossal kezelhessem az adatbázist. Kerestem több külföldi oldalon , fórumokon válaszokat a problémára, de vagy nem ez volt a probléma, vagy olyan verziókon akartak megoldást mutatni amik már nem elérhetőek, és sok különbség van a régi és új verzió között.

A fő kérdésem az lenne, hogy meg tudná-e mondani nekem valaki lépésről lépésre hogy hogyan kell összekötni a két rendszert úgy hogy megfelelően működjön, és rendes kommunikáció legyen a két rendszer között, vagy tudna-e esetleg valaki linket ajánlani ez imént említett dologra?

Égetően sürgős lenne, kérlek titeket segítsetek!
Üdvözlettel: Kaston
 

Layer elcsúszik másfelbontásba

drk88 · 2010. Júl. 10. (Szo), 12.11
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az oldalon a diveket már frankon megcsináltam minden a helyén sehol nem csúszik de viszont van a menüsornak egy div-je amiben a kép és arra szeretnék egy layert rakni, hogy "kezdőlap" és stb.. de elcsúszik a layer. Hogy lehet megoldani, hogy a beállított helyzet fix legyen ne mozogjon el? Hozzá teszem most foglalkozok ilyen jellegű lappal először :)

(IE és Firefox között is csúszkál)
 

Változók átadása formból

SargaRigo · 2010. Júl. 10. (Szo), 11.24
Sziasztok!

Nem tudom hová lehetne besorolni a problémám, remélem tudtok segíteni!

echo "<form method='post' action='";
print $_SERVER['PHP_SELF'];
echo "'>\n";
for ($i=1; $i<=$_POST['tetelszam']; $i++)
{
echo " <label for='mennyiseg".$i."'>Mennyiség:</label>";
echo " <input type='text' name='mennyiseg".$i."'>";
}
echo " </form>\n";


Ez a kódrészlet a formon belül felsorolja a 'mennyiseg1', 'mennyiseg2', stb változókat $tetelszam példányban.
A gondom az, hogy a kiértékelő kódban hogyan tudnék rájuk hivatkozni. Valami ilyesmire gondoltam:

for ($i=1; $i<=$_POST['tetelszam']; $i++)
{
    echo $i.". tétel: ".$_POST['alkatreszek$i'];
}


Tehát a $_POST paraméterét kellene indexelnem. Ugye van erre valami egyszerű megoldás???

Köszönettel
Krisz
 

Javascript - Jquery - Sammy - Template

robb83 · 2010. Júl. 10. (Szo), 10.37
Sziasztok,

Még új vagyok a Javascript kliensoldali megoldásokban, ezért egy olyan útba igazitásra lenne szükségem, ami egy templateből létrehozott html-ben a gombokra ráakasztja az eseény kezelőket.

Kb a feladat az lenne, hogy egy elemekből álló listát jelenítsek meg, és minden sornak egyedi akció gombjai lehtnek, ha ezeket nyomkodom akkor az elemen műveleteket tudjak végrehajtani, például törölni.

Ezt, hogy szokás JS-ben (JQuery[Sammy]) megoldani?

        var users = [
            { username: 'user0', email: 'user0##kukac##gmail.com'},
            { username: 'user1', email: 'user1##kukac##gmail.com' },
        ];

              var app = $.sammy(function () {

                  this.use(Sammy.EJS);

                  this.get('#/', function () {

                      this.partial('Templates/user.ejs', users, function (html) {
                          $('#main').append(html);
                      });
                  });
              });
Köszönöm a segítséget, ha nem volt világos kérdezz.
 

július 10

Felhasználó által feltöltött fileok kiszolgálása

reagenross · 2010. Júl. 9. (P), 23.34
Sziasztok!

A felhasználó által feltöltött fileok nevét adatbázisban tárolom. Azt szeretném, ha később ezeket a user le tudná tölteni.

Ha egy-egy előre már ismert fileról van szó, akkor úgy oldom meg, hogy az <a href=download.php> ba írom a megfelelő kódot. De amikor adatbázisból kiolvasott filenevekkel van dolgom nem tudom mi a teendő.

Arra gondoltam, hogy download.php-kat hozok létre ideiglenesen, és a megfelelő kódot generálnám mindegyikbe, de feltételezem, hogy van valami sokkal triviálisabb megoldás is.

Ismertek valamilyen egyszerűbb megoldást erre a problémára?
 

Htaccess gondok éles szerver alatt

speeedfire · 2010. Júl. 9. (P), 20.31
üdv!

Adott egy subdomain, ami alatt a linkeket szebbé szeretném tenni.

Így néz ki a htaccess fájl:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
Options +FollowSymLinks
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^([a-z-]+)$ ?oldal=$1 [QSA,L]
RewriteRule ^([a-z-]+)-([0-9]+)$ index.php?oldal=mutat&sorszam=$2 [QSA,L]
RewriteRule kategoria/([a-z-]+)-([0-9]+)$ index.php?oldal=kategorialista&sorszam=$2 [QSA,L]
RewriteRule ^([a-z-]+)/([a-z-]+)-([0-9]+)$ index.php?oldal=$1&sorszam=$3 [QSA,L]
</IfModule>


Localhost alatt szépen teszi a dolgát, de a szerveren nem.
Az index.php-ba includolom be a php fájlokat a body-ba. A ?oldal= után álló szó azt mutatja meg mi php lap neve ami includolni kell.
A hiba itt van a serveren, mert nem includolja a megadott fájl-t hanem csak megjeleníti figyelmen kívül hagyja, hogy az index.php-t is meg kellene jelenítenie.
Tipp, ötlet?

Példa:
"ronda url", jó tartalom
"szép url", rossz tartalom
 

Login hiba

superman · 2010. Júl. 9. (P), 15.37
Csináltam egy loginrendszert. Vagyis egyelőre a belépésen dolgozom.
Ez a script:

<?php
mysql_connect($dbHost, $dbUser, $dbPass);
mysql_select_db($dbName);
if($_SESSION['log'] == true)
{
print ("Sajnálom, de jelenleg be vagy jelentkezve!");
}
else
{
if (isset($_POST['loginbutton']))
{
$lastname = $_POST['lastname'];
$firstname = $_POST['firstname'];
$password = $_POST['password'];

$sql = "SELECT * FROM users WHERE (lastname='".$lastname."' AND firstname='".$firstname."' AND password='".$password."')";
$query = mysql_query($sql);

if(mysql_num_rows($query) === 0)
{
print ("Sikeres belépés");
$_SESSION['log'] = true;
$_SESSION['id'] = mysql_num_rows($query);
print ("A jelenlegi azonosítód: ".$_SESSION['id']);
}
else
{
print ("Sikertelen belépés<br>");
}
}
}
?>

Persze előtte ott vannak a formok.(keresztnév...)
Mindig ezt írja ki: "Sikeres belépésA jelenlegi azonosítód: 0"
Még rossz jelszó/név esetén is.
Mi lehet a hiba? Légyszives segítsetek!
 

Select lenyílás animálása jquery-vel

qiz2ik · 2010. Júl. 9. (P), 10.00
Helló!

Biztos már másnak is felmerült a probléma, de én nem nagyon találtam rá választ, hogyan kellene megoldani azt, hogy a lenyílásra valamilyen effectet tegyünk (fadeIn, slideDown). Ez megoldható valamilyen plugin nélkül, illetve ha nem akkor melyiket ajánlanátok.

Előre is köszi
Tibor
 

július 8

Kereső script!

djcsebi · 2010. Júl. 8. (Cs), 20.28
Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy hogyan hozzak létre egy kereső scriptet! Kódom nincsen, fogalmam sincs hogyan kezdjem el! Azért tudok egy kicsit PHP-zni, tehát ilyenek mint a Regisztráció, Belépés, Levélküldés azok mennek! De a kereső script az megfogott! Nagyon megköszönném ha segítenétek!

Előre is köszönöm!
By: Jancsika
 

július 7

Symfony - YAML adatbázis séma : mező típusok és tulajdonságok

whiteman0524 · 2010. Júl. 7. (Sze), 16.31
Sziasztok !

Most ismerkedem a YAML leírónyelvvel, a Symfony kapcsán. Azt szeretném megtudni, hogy pontosan milyen mezőtípusok és tulajdonságok közül lehet választani, ha egy schema.yml fájlban táblákat szeretnék leírni. Tehát, elsősorban a mező típusokra és a tulajdonságok listájára lennék kíváncsi táblák definiálásához. Végig túrtam az egész netet, megnéztem az online specifikációkat, de ezekről semmit se találtam. A Symfony oldalán néhol elejtenek egy-két infót hogy ilyeneket "is" lehet, de nekem azok nem elegendőek, mert egy konkrét lista kéne az imént említett dolgokról. Az is jó lenne ha 1-2 mondatban lenne róluk valami kis infó. Például a mezőtípusok tulajdonságairól etc. Minden adatbázis definiálással kapcsolatos infó érdekel. Tábla kapcsolatok, triggerek, indexek, minden.

Ha mindez fent van a YAML org-on, vagy valahol, akkor hálás lennék egy pontos linkért, mert már mindent átnéztem, bár lehet hogy figyelmetlenül. A segítséget előre is köszönöm :)