ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 10, 2010 - Fórum téma

Eclipse + Oracle beállítás. Hogyan?

kaston · 2010. Júl. 10. (Szo), 21.20
Üdvözletem!

Mostanában hívtak be egy állásinterjúra egy céghez. Jól ment minden, amíg meg nem kaptam a próbafeladatot. Magával a feladattal nincsen problémám, csak a programozási környezettel, ugyanis a cég megszabta hogy miben kell programozni. Megvizsgáltam közelebbről a környezetet (Eclipse) és úgy éreztem nem lesz vele semmi gond. Az adatbázis kezelő rendszerrel sem volt semmi problémám (Oracle 10G XE) sőt, ezt már használtam korábban is.

A gond ott kezdődött amikor a két rendszert megpróbáltam összekötni, hogy JSP/Servlet párossal kezelhessem az adatbázist. Kerestem több külföldi oldalon , fórumokon válaszokat a problémára, de vagy nem ez volt a probléma, vagy olyan verziókon akartak megoldást mutatni amik már nem elérhetőek, és sok különbség van a régi és új verzió között.

A fő kérdésem az lenne, hogy meg tudná-e mondani nekem valaki lépésről lépésre hogy hogyan kell összekötni a két rendszert úgy hogy megfelelően működjön, és rendes kommunikáció legyen a két rendszer között, vagy tudna-e esetleg valaki linket ajánlani ez imént említett dologra?

Égetően sürgős lenne, kérlek titeket segítsetek!
Üdvözlettel: Kaston
 

Layer elcsúszik másfelbontásba

drk88 · 2010. Júl. 10. (Szo), 12.11
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az oldalon a diveket már frankon megcsináltam minden a helyén sehol nem csúszik de viszont van a menüsornak egy div-je amiben a kép és arra szeretnék egy layert rakni, hogy "kezdőlap" és stb.. de elcsúszik a layer. Hogy lehet megoldani, hogy a beállított helyzet fix legyen ne mozogjon el? Hozzá teszem most foglalkozok ilyen jellegű lappal először :)

(IE és Firefox között is csúszkál)
 

Változók átadása formból

SargaRigo · 2010. Júl. 10. (Szo), 11.24
Sziasztok!

Nem tudom hová lehetne besorolni a problémám, remélem tudtok segíteni!

echo "<form method='post' action='";
print $_SERVER['PHP_SELF'];
echo "'>\n";
for ($i=1; $i<=$_POST['tetelszam']; $i++)
{
echo " <label for='mennyiseg".$i."'>Mennyiség:</label>";
echo " <input type='text' name='mennyiseg".$i."'>";
}
echo " </form>\n";


Ez a kódrészlet a formon belül felsorolja a 'mennyiseg1', 'mennyiseg2', stb változókat $tetelszam példányban.
A gondom az, hogy a kiértékelő kódban hogyan tudnék rájuk hivatkozni. Valami ilyesmire gondoltam:

for ($i=1; $i<=$_POST['tetelszam']; $i++)
{
    echo $i.". tétel: ".$_POST['alkatreszek$i'];
}


Tehát a $_POST paraméterét kellene indexelnem. Ugye van erre valami egyszerű megoldás???

Köszönettel
Krisz
 

Javascript - Jquery - Sammy - Template

robb83 · 2010. Júl. 10. (Szo), 10.37
Sziasztok,

Még új vagyok a Javascript kliensoldali megoldásokban, ezért egy olyan útba igazitásra lenne szükségem, ami egy templateből létrehozott html-ben a gombokra ráakasztja az eseény kezelőket.

Kb a feladat az lenne, hogy egy elemekből álló listát jelenítsek meg, és minden sornak egyedi akció gombjai lehtnek, ha ezeket nyomkodom akkor az elemen műveleteket tudjak végrehajtani, például törölni.

Ezt, hogy szokás JS-ben (JQuery[Sammy]) megoldani?

        var users = [
            { username: 'user0', email: 'user0##kukac##gmail.com'},
            { username: 'user1', email: 'user1##kukac##gmail.com' },
        ];

              var app = $.sammy(function () {

                  this.use(Sammy.EJS);

                  this.get('#/', function () {

                      this.partial('Templates/user.ejs', users, function (html) {
                          $('#main').append(html);
                      });
                  });
              });
Köszönöm a segítséget, ha nem volt világos kérdezz.