ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2010 - Fórum téma

december 15

CSS - háttér

simisoma · 2010. Dec. 15. (Sze), 01.22
Sziasztok,

milyen megoldást tudnátok javasolni nekem...

Van egy oldalam ami a háttérrel együtt 1600px széles,

a tartalom rész 1024px széles

a fejléc mögött a lap tetején kéne a háttér legyen, de
a lábléc mögött is kéne egy háttér.

A hátterek szélessége 1600px és a fejléccel - lábléccel összekapcsolódik, azonban azt szeretném, hogy az oldalt 1600px-nél kisebb felbontásban nézik vagy a böngésző szélességét kicsinyítik,mozgatják akkor is a tartalom rész legyen a böngésző közepén.

egybe nem tudom betenni a hátteret, mert a fejléc és lábléc közötti rész magassága oldalanként dinamikusan változik.

egy weblapon belül a BODY részre nem lehet két hátteret tenni egyiket TOP a másikat BOTTOM elrendezéssel, vagy valami hasonló megoldással?

Vagy mi más olyan lehetőség van ahol a tartalom részem (1024px széles)lesz a böngészők számára a fix, és a méretezésénél, előbb a háttereket (1600px széles)takarja ki....???

Húúú remélem érthetően írtam ezt le... :-)

Köszönöm előre is a segítséget...
 

december 14

Bugos képbetöltés

mizantrop · 2010. Dec. 14. (K), 18.34
Üdv!

Van adatbázisban egy számsorozatom. pl: (kartyak="2,3,4,12,4,6") Ezt onloadnál kiválasztom az adott felhasználótól és berakom egy tömbbe.
Ezekhez tartozik egy egy kép és véletlenszerűen betöltődik 5 db egymás után külön td-kbe majd kitörlődik a tömbből. Működik is csak az a baj, hogy néha bugos és egy egy képet nem tölt be, viszont nem tudom miért. Lehet a setTimeout túl rövid neki és annyi idő alatt nem tudja betölteni?

december 13

mysql_real_escape_string Visszaalakítás

Dawars · 2010. Dec. 12. (V), 23.08
Sziasztok!
Azt szeretném tudni, hogy lehet visszaalakítani mysql_real_escape_string-es szöveget, mert html-t elrontja, képek...
Előre is köszönöm.
 

MySQL: Adott hozzászólás beküldőjének összes hozzászólásának száma.

instantwater · 2010. Dec. 12. (V), 21.24
Sziasztok.
Van egy 'posts' táblám, amiből az alább látható lekérdezéssel kérem le az adatokat.
A 'posts' táblában eltároltam minden hozzászólás beküldőjének azonosítóját, és lekérdezéskor ezen azonosító alapján hozzáfűzöm a kimenethez a beküldő nicknevét.

Szeretném megoldani ugyanezen lekérdezésen belül, hogy a kilistázott posztok beküldőinek, ÖSSZESEN hány posztja van. Próbálkoztam a COUNT mindenféle elhelyezésével, és paraméterezésével, de legtöbbször az lett a vége, hogy kilistázta a beküldőket, és azt hogy összesen hány posztjuk van, de a posztokat nem.
Tehát én ehhez a poszt listázó, nicket is kiíró lekérdezéshez szeretném hozzáadni az adott beküldő ÖSSZES posztjának a számát, hogy ne kelljen újabb lekérdezést indítani PHP ból.

SELECT posts.*, users.nick AS nick
FROM `posts` 
RIGHT JOIN `users` ON posts.poster=users.id
WHERE `site` = 'c' OR `site` = '0' 
ORDER BY `date` DESC 
LIMIT 10;
Köszönettel:
InstantWater
 

PHP, MySQL fejlesztőt keresünk, sürgős

gabesz666 · 2010. Dec. 12. (V), 02.11
Sziasztok!

Remélem a fórumba lehet ilyet postolni (munka rovatba sajnos nem). Tehát:

Egy php, mysql, redbeanphp, extjs alapú webalkalmazáshoz keresünk sürgősen fejlesztőt, mert sajnos az egyik fejlesztő nem tud tovább közreműködni. Akire szükségünk van: legalább haladó szintű php fejlesztő, aki vágja a mysql-t, fpdf-et, tud határidőt tartani (és tud helyesen írni). Trac használatának ismerete előny. A projekt karácsonnyal ér véget (azaz maximum dec 23.-ánt át kell adni), ami közelinek tűnhet, de a backend jól áll (kb 1 munkahét kell rá, napi 8 órával számolva). Referenciákat és kérdéseket a szabo.gabor##kukac##szabogabor.net-re várom. Ugyanitt válaszolok az anyagi jellegű kérdésekre is!
 

december 11

Színmegjelenítési különbségek a böngészőkben

Kérésre törölve 18. · 2010. Dec. 11. (Szo), 17.49
Szia mindenkinek!

Rajtam kívül észrevette már valaki, hogy ugyan az a szín IE-ben, FF-ben vagy Chrome-ban máshogy jelenik meg.

Egy ugyanazon weboldalon nézegettem képeket, a tesztelés miatt aztán csak különféle (piros, kék, stb.) egyszínű téglalapokat és IE-ben, valamint Chrome-ban ugyan úgy jelenik meg, viszont FF-ben elég észrevehetően más árnyalatban történik a megjelenítés.

Annyira durva a különbség, hogy pl. bizonyos kék szín az FF-ben lilás kéknek látszik.

Hogyan lehet ez és mi rá az orvosság?
 

Algoritmus segítség

elektromania92 · 2010. Dec. 11. (Szo), 17.23
Jó napot kívánok.

Tudna nekem valaki segiteni? Mas forumra nem akartam regisztrálni. Tulajdonképpen folyamatábrát kell rajzolnom, de most mégis inkább a programozással kezdem.
Javascriptben kezdtem el, de nem az a lényeg, ebben a legegyszerűbb.
A teljes kódot nem teszem fel, mivel az nem fontos. Egy részfeladatról van szó.

PK[1] = "0";
PK[2] = "1";
PK[3] = "0";
PK[4] = "0";
PK[5] = "1";
PK[6] = "0";
PK[7] = "1";
PK[8] = "1";
PK[9] = "0";
PK[10] = "0";
PK[11] = "0";
PK[12] = "0";
PK[13] = "0";
PK[14] = "0";
PK[15] = "0";
PK[16] = "1";

A PK tömb egy 16 bites bináris számot tartalmaz. Azt kellene megoldani, hogy a PK[1] től haladva elkezdjük megvizsgálni az értékeket. Az első 1 ig a PK = DK val, utana a DK a PK negáltja.
Ebben a konkrét esetben a DK tömb értékei igy néznének ki:

DK[1] = "0";
DK[2] = "1";
DK[3] = "1";
DK[4] = "1";
DK[5] = "0";
.
.
.

en igy probalkoztam:

for (i = 1; i <= 16; i++){
while (PK[i] != 1){
}
/*Ide jön valami, a for müxik, a többi nem*/
}

Köszönöm a segítséget.
 

december 11

FTP kliens webfejlesztéshez

vtsoftware · 2010. Dec. 10. (P), 22.15
Üdv mindenkinek.

Egy olyan programot vagy módszert keresnék amivel "csendben" tudok egy a számítógépemen levő mappát szinkronizálni egy FTP szerveren levő fájlokkal.
A Total Commander F4, majd ha kész visszatöltés módszert egy picit kezdem unni.

Tehát olyasmire gondolok hogy a számítógépemen nyugodtan szerkesztgetek, ez a program közben fut, figyeli a mappát hogy történik-e valami, ha pedig változás van akkor "átmásolja a változást" a szerverre is.

Valaki használ-e ilyet és egyáltalán létezik-e ilyen?

Előre is köszönöm, eléggé megkönnyítenétek az életem... :)
 

december 9

Flash fájl megjelenítés HTML5-ben

Blackfriar · 2010. Dec. 9. (Cs), 17.01
Sziasztok !
HTML5-ben szeretnék helyes szintaxissal (valid) egy flash fájlt megjeleníteni.
Kb. 1 napja bújom a netet, de csak káoszt látok e téren.
Mi a helyes szintaxis?
Aztán a codebase, pluginspage attribútumok helyett pl. mit lehet használni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

Drupal? Wordpress?

felyx · 2010. Dec. 9. (Cs), 15.44
Jó ideje fejlesztek már php segítségével, de nagyrészt csak framework vagy pure php segítségével készítettem eddig weboldalakat. Nem vagyok pro, persze igyekszem, de mostanában egyre inkább érdekelnek a CMS-ek. Kipróbálgattam őket már (Wordpress, Drupal, Joomla), meg kell mondjam tetszenek, kivéve a Joomla-t (azt nem tudtam lenyelni). Minden szép és jó, de amikor oda kerül a sor hogy hogyan bővitsen a tudását az oldalnak, na ott megáll a ketyegő. Most éppen egy szálláskereső oldalt kellene összeraknom és szívesen tenném ezt CMS-el, de gőzöm sincs melyik végén fogjam meg a dolgot. Wordpresshez még csak csak találok tutorialokat stb., de Drupalhoz ez egy kicsit, őő, macerásabb. Pl. xmlből kellene parseolnom információkat a szállásokról, azt betenni a szálás adatlapjára és megjeleníteni a főoldalon, ott pedig egy filterrel lehetne keresgélni közöttük. De akárhogy is nézelődök, fogalmam sincs egyáltalán meg tudom e oldalni CMS-ben, mármint nyilván meg lehet, de vajon mi az amit CMS-el kell megoldani és mi az amit inkább egy saját készítésű szoftverrel. Nem tudom mennyire értitek mi a gondom, remélem nem túl zavaros amit írtam, a lényeg az hogy nem tudom hogyan fogjak neki és melyik CMS-el érdemes foglalkozni. Olyan jó lenne már ha egy cikk végre tisztázná, melyik CMS-t mire érdemes használni (mik a határok), és egy gyüjtő cikk se lenne rossz, hogy melyik cmshez hol lehet hasznos infokat találni.