ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2009 - Fórum téma

november 19

Php- függvény hívása a megadott kontextusban

inf · 2009. Nov. 19. (Cs), 01.20
Sziasztok!

Egy függvényt szeretnék meghívni egy objektum kontextusában, vagy átadni neki másik kontextusból adatot.
(kontextus=scope, jobb fordítást nem találtam)

Egyelőre az egyedüli működő megoldás a $GLOBALS használata, ill. php4 alatt létezik olyan, hogy aggregate, viszont nekem php5-ös megoldásra van szükségem.

Tud valaki ilyet?
 

november 18

Debian apache2 virtual host name gond

carstepPCE · 2009. Nov. 18. (Sze), 14.37
Sziasztok,

felallitottam egy debian 5 rendszert, ahol mindent feltelepitettem es beallitottam, de egy valamivel nem tudok dulore jutni espedig a kovetkezo.

Van egy beallitott apache2.2 server egy virtualhostname -mel az apache2ctl -S opcioval elvileg lathato (bar ez csak script fajl szintaxis ellenorzes, de elvileg jo). A sites-enabled konyvtarban talalhato fajlban (symlink) a kovetkezo van

<VirtualHost *:80>
ServerAdmin bolla.sandor##kukac##*******.com
ServerName deployserver.local
ServerAlias *.deployserver.local
DocumentRoot /home/deploy/public_html/
<Directory /home/deploy/public_html/>
Options -Indexes FollowSymLinks MultiViews
AllowOverride All
</Directory>
ErrorLog /home/deploy/logs/error.log
LogLevel warn
CustomLog /home/deploy/logs/access.log combined
ServerSignature Off
</VirtualHost>
az oldal elerheto a bongeszobol a localhost/~deploy/ eleresi uttal, de a deployserver.local eleresi uttal nem. A szerver ip cime es a kivant host name hozza van adva a kliens gepen a host fajlhoz.

Sokat kerestem a neten, de lehet mar tul sokat agyaltam rajta es nem latom a fatol az erdot :-)

A kerdesem az lenne, hogy mit kellene megnezem, leellenoriznem, hogy helyesen van e irva?

Koszonettel
Sanyi
 

Tárolt eljárás CURSOR problem

PHPprogramozo · 2009. Nov. 18. (Sze), 10.02
Sziasztok!

Új vagyok még a tárolt eljárásokban és elakadtam, kérnék egy kis helpet.

A következőt csináltam:

...
/**
* Változók beállítása
*/
DECLARE dec_catLft INT;
DECLARE dec_catRgt INT;
DECLARE wayDifference INT;
DECLARE rdy INT;
DECLARE v1 INT;

/**
* Lekérdezzük az összes olyan kategória id számát,
* amiknek később a szövegeit is törölni kell
*/
DECLARE catForDel CURSOR FOR
SELECT
category_id
FROM
categories
WHERE
cat_rgt <= dec_catRgt
AND
cat_lft >= dec_catLft;

DECLARE CONTINUE HANDLER FOR NOT FOUND SET rdy = 1;
DECLARE EXIT HANDLER FOR SQLEXCEPTION, SQLWARNING ROLLBACK;

START TRANSACTION;

/**
* Lekérdezzük a kategória jobb és bal értékét id alapján
*/
SELECT
cat_lft,
cat_rgt
INTO
dec_catLft,
dec_catRgt
FROM
categories
WHERE
category_id = catId;
...

Ezzel így nincs is problem, csakhogy nekem a ...DECLARE catForDel CURSOR FOR... az első SELECT után kéne, mert abban határozom meg a dec_catLft, és dec_catRgt értékeit. Csakhogy, ha A SELECTES rész után rakom be a DECLARE catForDel CURSOR FOR... részt, akkor már hibát dob. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok olyan lekérdezést csinálni egy CURSOR FOR-on belül amihez az előzőekben már szükséges lenne egy SELECT-ből kapott érték?!

Googlit már végig néztem, csak amiket találtam abból ez nem derül ki sajna.

Előre is köszi a helpet mindenkinek!
 

Dreamweaver 8

S3RI0US · 2009. Nov. 18. (Sze), 09.49
Hali!

Nem tudom, csak nálam jelentkezik-e a probléma, de ha dreamweavernél készítek egz php fájlt, ahova includolok egy taralmat, akkor valami miatt egy layert arrébb rek az oldalon pl ITT. Találkozott már más is ezzel??

Üdv.
Tamás
 

november 17

Semantic Web és az információ megtalálása

Piroska néni · 2009. Nov. 17. (K), 19.53
Kedves Mindenki!
Nem ismer valaki egy olyan magyar nyelvű könyvet, amely úgy tárgyalja a semantic webet, hogy abból egy információbróker, ki az interneten kutat, tanulságokat tudjon leszűrni kutatási módszereihez?
Magyarán: ha megismerném, hogy milyen módon működik a web és a keresőgép, jobban tudnék stratégiát és taktikát kialakítani az információk kikutatásához. Nincs egy könyv, ami ezt tanítja? Igazából angolul is jó lenne.
Köszönettel:
Piroska néni
 

Három oszlop CSS-el fix középrésszel

cymby · 2009. Nov. 17. (K), 17.17
Üdvözletem !

Egy weboldalt szeretnék készíteni, lehetőleg css segítségével felépítve, de már az struktúra felépítésénél problémába ütköztem.
Az oldal jelenlegi feléptítése szerint három oszlopot szeretnék létrehozni div-ek segítségével melyekből a jobb és a baloldali szélessége a böngészőhöz igazodna, a középső tartalom pedig fix szélességű lenne és a böngészőhöz igazodva középen helyezkedne el.
Sajnos több helyen is próbáltam a kérdésnek utánajárni, de nem találtam eleddig semmi használható megoldást.

Ha valaki tudna nekem ebben segíteni megköszönném.
 

Hírek kiíratása és a design

elveszettprofeta · 2009. Nov. 17. (K), 16.57
Remélem jó helyre írok. Most tanulgatom a HTML, CSS, Jquery hármast ill. hamarosan PHP. Na de addigis, azt szeretném megoldani, hogy van egy főoldalam (legyen index.html), ahol is kiíratnám a híreket (az oldalon belül). Nem szándékozom még ehhez adatbázist használni, hanem simán csak beírogatnám egyelőre a fájlba a közölnivalómat.

Hogyan kéne az oldalt összegesztenem, hogy ha több hírem is lesz, az csak nyomja lefelé a footert és ne lógjon túl rajta? (Gondoltam PS-ben nekilátok a design-nak, csak nem félúton akarok rájönni, hogy mit csináltam rosszul).
Körülbelül érthető?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat és/vagy linkeket.
 

Honlap tervezés kérdés

csab00 · 2009. Nov. 17. (K), 15.46
Sziasztok!

Oldal tervezéssel kapcsolatben szeretnék kérdezni:
Milyen felbontást érdemes figyelembevenni az oldal tervezésénel?
800x600 számít még vagy inkább már csak min 1024x768-ra érdemes optimalizálni?

Elolvastam egy régi cikket itt a Weblaboron a CSS lépésről-lépésre: a design tervtől a kész oldalig címűt.
Egy hasonló oldalfelépítést szeretnék magamnak, de a szokásos problémám jött elő: ha azt szeretném, hogy minden fix méretű legyen, csak a "tartalom" div nyúljon meg, ha nagyobb felbontásnál nézik, akkor hogyan kell ezt definiálnom?

Egy másik probléma a befoglaló div (lap nevű amiben minden bele van ágyazva), annak középre igazítása nem megy a

text-align:center;
margin:10px auto 10px auto

beállításokkal csak ha az abszolut pozicionálást használom.

köszönöm a segítséget előre is!
 

ada t - "cella" overflow

whiteman0524 · 2009. Nov. 17. (K), 12.30
Üdv !

A kérdésem nagyon egyszerű. Hogyan csinálják meg azt, hogy amikor egy adatmezőben nem fér el az összes adat amit ott kéne megjeleníteni akkor megjelenik annyi amennyi elfér és mondjuk a ... - utánna, jelezvén hogy nem fért ki minden. Már nagyon sok helyem láttam de fogalmam sincs hogyan csinálják. Ilyet lehet CSS-el, mert nem hiszem hogy JS-el lenne megoldva ugyanis ha kikapcsolom attól még mindenhol működik. Aztán gondoltam a PHP-re is de sajnos nincs ötletem.

A választ előre is köszönöm.
 

november 16

Oldalon belüli keresés

S3RI0US · 2009. Nov. 16. (H), 10.51
Hali!

A kérdésem az lenne: Meg lehet-e oldani egy olyan keresőt, ami egy domain alatt az összes oldalon keres, de minden oldalnak csak egy bizonyos framejében/layerében, és ha egy oldalon több találat van, url alapján csak egyet jelenít meg? Remélem nem túl ködös...

Üdv.
Tamás