ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2009 - Fórum téma

december 22

mysql_connect hiba

S3RI0US · 2009. Dec. 22. (K), 15.18
Hali!

Egy bejelentkezéses rendszert készítek éppen, és amikor kitöltöttem a regisztrációs formot és rákattintottam a küldés gombra, a következő hibaüzenetet kaptam:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/musicrco/public_html/register1.php on line 2

A register1.php 2. sora:
$conn=mysql_connect("localhost", "felhasznalonev", "jelszo")or die mysql_error());
A hivatalos MySQL dokumentációban is így van a szintaxis...
Akkor mi itt a gond?

Üdv.
Tamás
 

december 20

menü

ergoka · 2009. Dec. 20. (V), 14.29
adott egy egyszeru kis weblap, szep menuvel. php segitsegevel hogyan tudnam megoldani, hogy a kivalasztott menupontra kattintva egy adott <div>-vel krealt ablakban jelenjen meg az a masik weboldal?
nem kell megoldani helyettem, csak rugdossatok a megfelelo iranyba. elore is koszonom a valaszokat
 

xbl menube

connor · 2009. Dec. 20. (V), 12.50
Üdvözletem!

A feladat az lenne, hogy egy helyi menübe kéne beágyaznom, xbl binding-et. Lehet-e ilyet? Van-e valami megkötés a bindingek számára, hogy hova ágyazhatom be?

Vagy toolbarbutton vagy menupopup>menuitem-ként kéne beágyaznom. Addig már eljutottam, hogy a binding szépen működik xulrunner környezetben.

c
 

december 18

Login hiba javítása

Dzsozef · 2009. Dec. 18. (P), 20.52
Belépési hiba adódot kitudna segíteni a lenti kód alapján.
Akik eddig betudtak lépni, amikor ezt a logint betettük, - szükséges volt más változtatások mellett ezt is változtatni – ezzel nem.
Mi az alábbi belépő problémája, hogy néhány usert kidob másokat nem. Azt néztük a bőngésző magasra állított biztonsági scrolja nem neged senkit sem. Alapértelmezettre állítva /közepes/ többségben beenged, néhány usert nem. Valami apró dolog nem stimmelhet, de nem tudok már rájönni, hogy mi az, fenti eygeseknek igen, másoknak nem miatt???


--- index.php ----
ob_start();
session_start();
$pagenames = explode("/", $_SERVER['REQUEST_URI']);
define('PAGENAME', $pagenames[1]);
require("/misc/helper.php");
require("/misc/variables.php");

switch( PAGENAME )
{
case "tagsag":
$pagename = "tagsag";
include(ROOT . "/controllers/tagsagcontroller.php");
break;
default:
$pagename = "fooldal";
include(ROOT . "/controllers/fooldalcontroller.php");
break;
}
$classname = $pagename."Controller";
$osztaly = new $classname();



--- fooldalcontroller.php ---
class FooldalController
{
function __construct()
{
if($_POST)
{
$this->login();
}
}

function login()
{
$name = $_POST['name'];
$pass = md5($_POST['pass']);
$data = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM users WHERE name
LIKE BINARY '".$name."' AND pass = '".

Shell script PHP-ben <?php nélkül

vbence · 2009. Dec. 18. (P), 14.04
Halihó!

Időről időre találok megoldást aztán elfelejtem aztán megint megtalálom stb... Szóval valaki le tudná írni, hogy linux és freebsd környezetben hogyan tudok olyan shellscriptként futó PHP-t írni, ami alapból kód-módban van, azaz nem kell <?php az egész hóbelevanc elé?
 

XML-ben új lapon megnyíló hivatkozás

best-design · 2009. Dec. 18. (P), 01.26
Helló!

Most készült el az oldalam egyik lapja, azonban akadt egy kisebb problémám. Szeretném ha az oldalon megjelenő linkek új lapon nyílnának meg. A gond az hogy XML-ben kell megírnom. Milyen kóddal lehet ezt a parancsot megadni XML-ben?
Az oldalam a következő: http://best-design.info/festes
A szolgáltatásoknál is és a linkek menüben is ezt szeretném használni hogy ne csak a bal oldalon jelenjen meg.
Van valakinek ötlete?
 

december 17

CGI futtatása CGI alól futó PHP-ből

JurgN · 2009. Dec. 17. (Cs), 00.14
Üdv!

Egy CGI szkriptet szeretnék lefuttatni a drupal alapú oldalam sminkjébe illesztve. A virtual()-t használva viszont hibaüzenetet kapok, hogy bizony "undefined function" az a virtual()...
A szolgáltatót addig faggattam, hogy a válasz az volt: ha szeretném a virtual()-t, írjak magamnak php.ini-t, de ők ebben nem kívánnak segédkezni.

Letöltöttem az eredeti php.ini-t, de ott nincs bent a virtual() a letiltott fügvények között.

A phpinfo()-t futtatva a server api-nál cgi-t írt ki, ami, ha jól értelmezem, CGI alól futtatott a PHP-t jelent.
Itt olyat olvastam, hogy ilyenkor nem elérhető a virtual().

A kérdésem az, hogy lehetne mégis működésre bírni azt a CGI szkriptet?
Az include() és a request() krikszkrakszokat írt ki az oldalra, a linkelt kb-ben javasolt passtrhu() viszont le van tiltva a php.ini-mben, gondolom nem véletlenül.
 

december 16

PHPMailer - BCC

mahoo · 2009. Dec. 16. (Sze), 15.46
Sziasztok! Az normális, ha a címzetteket bcc-vel akarom elküldeni, akkor a fogadó félnél a 'TO/Címzett' mező üres? Nem kellene a saját e-mail címem látnom?
Így küldöm:
while($row = mysql_fetch_object($eredmeny))
{
$mail->AddBCC($row->email,$row->email);
}

Megkapni megkapom! Köszönet a segítségért!
 

JavaScript paraméterek nélküli függvény

Velias9 · 2009. Dec. 16. (Sze), 13.41
Sziasztok!

Ha jól emlékszek, akkor valahogy meg lehet csinálni, azt, hogy paraméterek nélkül adom meg a függvényt és a függvényen belül férek hozzá az esetlegesen megadott paraméterekhez. A baj csak az, hogy sehol sem találom. Ötletem sincs, hogy hogy is kellett ezt csinálni. Tudnátok segíteni?

december 15

Fizetési igény

troy1979 · 2009. Dec. 15. (K), 15.22
Sziasztok,

Az álláskeresés kapcsán szembesültem 1 rég nem látott problémával:
Ha a fizetési igény megjelölését kérik mekkora összeget adjak meg?

Mi az az összeg amit 5+ év webfejlesztési tapasztalattal kérhetek?

Soha sem voltam anyagias , és ezekben a kérdésekben meglehetősen béna vagyok

Ti mit szoktatok ilyenkor mondani?