ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 7, 2008 - Fórum téma

PHP lapozó átalakítása

viz · 2008. Ápr. 7. (H), 21.24
Üdv.
Van egy lapozóm, ezt szeretném átalakítani, pontosabban a lapozó részét, úgy hogy ez ugye a jobb alsó sarokban kiírja hogy hány darab oldal van, és ezt egy lenyíló menüvel választhassam hogy hanyadik oldalra mennyen (<select><option value="1" selected>1</option><option value="2">2</option></select>), és ha a lenyíló menüben rákattintok az egyikre mondjuk a 2-es számúra akkor vigyen a 2. oldalra, ha a 3-asra akkor 3. oldal és így tovább... Nem igazán tudom hogy hogyan kellene átírni. Valaki átírná nekem?

itt a kódom:
[colorer=php]<?php

$db_host = 'localhost'; // Adatbázis hoszt
$db_user = 'root'; // Adatbázis felhasználónév
$db_pass = '32426b3e53'; // Adatbázis jelszó
$db_table = 'lapozo'; // Adatbázis név

mysql_connect($db_host,$db_user,$db_pass) or die(mysql_error());
mysql_select_db($db_table) or die(mysql_error());


//Változók definiálása
$egy_oldal_max = 20;

function foot_linkek($link, $tomb_szama, $oldalankenti_db, $kezdes, $act_oldal){
//Változó definiálása
$kimenet ="";
$szam = 0;

if( ($kezdes + $oldalankenti_db) > $tomb_szama){
$max = $tomb_szama;
}else{
$max = ($kezdes + $oldalankenti_db)-1;
}

$kimenet .= "<table class='oldal_szamozas' border='0' width='100%'>
<tr>
<td valign='top'>Megjelenítve <b>".$kezdes."</b> től <b>".$max."</b> -ig (összesen&nbsp;<b>".$tomb_szama."</b>&nbsp;találatból)<td>
<td align='right'>";
// Az alsó kinálati sáv kiíratása
if ($tomb_szama > $oldalankenti_db) {
$k = $tomb_szama;
$kimenet .= "Talált oldalak: ";
for ($k; $k > 0; $k=$k-$oldalankenti_db) {
$szam=$szam+1;

if($szam == $act_oldal){ $kimenet .="<b>".$szam."</b>&nbsp;";
}else{
$kimenet .= '<a href="'.$link.'oldal='.$szam.'" style="text-decoration: none;">'.$szam.' </a>';

Oldalon belüli rossz pozícionálás FF-ban

paal · 2008. Ápr. 7. (H), 20.55
Üdv!

Van egy Drupal-os oldal, amely oldalon belüli pozícionáláskor (pl. fórum-hoz való hozzászóláskor) eltűnik a beállított pozíció feletti rész görgethetősége. De csak FF-ban.

Itt lehet megnézni: http://www.szinhaz.szeged.hu/sznsz/comment/reply/1865#comment-form

Sajnos csak regisztrált felhasználók (elég hülye regisztrációja van, mindenféle "okos" kérdésekkel) szólhatnak hozzá.
Meg tudná valaki mondani, hogy mi baja lehet? Én már kinéztem a szememet, de nem látom, mi lehet a hiba...

Köszi, Pali
 

Hogyan adjak vissza tömböt SOAP webszolgáltatásból?

w3net · 2008. Ápr. 7. (H), 15.44
PHP5-ben kell SOAP webszolgáltatást irnom. Egy olyan tagfüggvényt kell irnom, ami egy tömböt ad vissza. Ime a
WSDL fájl. PHP-ben irtam egy klienst, úgy működik, ahogyan működnie kell (próba). Vagyis a kliens egy tömböt kap vissza. Ha .NET-ben irok hozzá egy klient, akkor egy tömb helyett egy objekumot kapok vissza, amivel semmit sem lehet kezdeni, mert nem kollekció.

.NET-ben elkészitettem egy hasonló webszolgáltatást, ami kicsit más WSDL fájl-t generált.
A lényeg talán az, hogy a .NET a tömb adattipust igy definiálta a WSDL-ben:
<s:element name="HelloWorldResponse">
  <s:complexType>
    <s:sequence>
      <s:element minOccurs="0" maxOccurs="1" name="HelloWorldResult" type="tns:ArrayOfString" />
    </s:sequence>
  </s:complexType>
</s:element>
<s:complexType name="ArrayOfString">
  <s:sequence>
    <s:element minOccurs="0" maxOccurs="unbounded" name="string" nillable="true" type="s:string" />
  </s:sequence>
</s:complexType>
C# nyelven készitettem egy egyszerű konzolos alkalmazást, hogy kipróbljam a .NET-es webszolgáltatást. String[] array-t kapott vissza, ami jó. Ugyanezt a .NET-es webszolgáltatást is meghivtam PHP5-ből, de egy objektumot kaptam vissza array helyett:
stdClass Object ( [HelloWorldResult] => stdClass Object ( [string] => Array(…))) 
Persze modhatjátok azt is, hogy el lehet érni a tömböt PHP-ből igy:
echo ("ennyi eleme van a tömbnek:" count($ret->HelloWorldResult->string));
Ez persze működik is, de miért nem kapok vissza csak egy Array-t? Ha a C# kliens egy tömböt kap vissza, akkor a PHP miért kap vissza mást?

A kérdésem tehát a köv.: Hogyan módositsam a WSDL fájlt, hogy PHP-ből és .NET/Java is egy array-t kapjak vissza. Vagy mit kéne csinálnom PHP-ben?

Görgetés hatására elcsúszó flash

machiavellian · 2008. Ápr. 7. (H), 15.43
Szervusztok!!

Következő lenne a gondom:

Az adott honlapon ( www.teszterportal.extra.hu )a kezdőlapon, az áraink és a versenyeztetés oldalon, ha a lap aljáig görgetem az oldalt, majd újra a tetejére, akkor a fejlécet alkotó flash animáció lefelé irányba elcsúszik.

A többi lapon ilyen gond nincs, pedig ugyan arra a sémára vannak megszerkesztve mind.

Mi lehet a gond??

Segítségeteket előre is köszönöm!!
 

Miért nem jelenik meg jól?

zmagyar · 2008. Ápr. 7. (H), 14.08
Sziasztok!
Készítettem egy honlapot: www.egeszsegedert.hu amiben van egy kis css is, amit innen onnan szedtem össze. Valami miatt, IE 6 alatt valami miatat a középső rész háttere nem ott jelenik meg ahol kellene, így a szöveg a szine miatt olvashatatlan lesz a nagy háttér előtt.
Tud valaki segíteni, hogyan írhatnám át a css-t, hogy működjön IE6 os-on is?
Szerintem a következő rész okozza a gondot:

.twoColFixRt #container {
            width: 720px; 
            background-image: url(img/hatter_2.gif);
            background-repeat: no-repeat;
            background-attachment:fixed;
            background-position: 189px;
            margin: 0 auto 0 200; 
            text-align: left; 
}
  
Köszönöettel egy kezdő css használó! :)
 

PHP - MySQL HelpDesk

figyuri · 2008. Ápr. 7. (H), 09.09
Sziasztok, -keresek egy HelpDesk "szerű" programot (PHP-MySQL), mely szabadon használható, átírható. Tud valaki ajánlani valamit ?

Köszönettel : -figyuri-