ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2005 - Fórum téma

február 3

export from mysql

docker · 2005. Feb. 3. (Cs), 03.48
Üdv!
Át kéne mentenem egy mysql adatbázisból egy táblát egy másik mysql adatbázisba. Amin jelenleg vannak az adatok az egy Debian szerver a másik egy ingyenes kiszolgáló, de azon legalább van phpMyAdmin. Kerestem hozzá szoftvert de mind fizetős, a mysqlFront pedig valamiért nem tud kapcsolódni a Debian szerverhez.
Hajlamos lennék PHP segítségével átvinni az adatokat de sajnos erre nem ismerek biztonságos módszert.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
 

február 2

össszetett, dinamikus FORM küldése gombbal

EL Tebe · 2005. Feb. 2. (Sze), 18.02
Halihó!
A nagy problémám az, hogy el szeretném az alábbi formokat küldeni mélben saját magamnak, de sajnos nem sikerül.
Azért sem sikerült megoldani, mert:
-már átnéztem a mail() függvény paraméterezését is, amiből számomra nem derül ki a megoldás..
-nem találtam sehol leírást, hogyan kell egy gombra php függvényhívást készíteni, ráadásul úgy, hogy ne legyen benne semmiféle érvényesítés..
Itt van az űrlapom, amelyet egy táblázatokkal teletűzdelt html oldal tartalmaz. Amint látszik, ez a lap egy ezt megelőző oldal rádiógombjának állásától függően változik:

<?php
switch ($elofizetes_tipusa)
{
case "maganszemely":
print("<table width=100% border=0 cellspacing=0 cellpadding=5>");

print("<TR><TD colspan=2>ELŐFIZETŐRE VONATKOZÓ ADATOK: </TD><TD></TD></TR>");
print("<TR><TD>Az előfizető teljes neve: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=nev size=35></TD></TR>");
print("<TR><TD>Az előfizető személyi igazolvány száma: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=azonosito size=35></TD></TR>");

print("<TR><TD>Kapcsolattartó neve: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=kapcsolattarto size=35></TD></TR>");
print("<TR><TD>E-mail cím: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=email size=35></TD></TR>");

print("<TR><TD>Telefon: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=telefon size=35></TD></TR>");
print("<TR><TD>Fax: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=fax size=35></TD></TR>");

print("<TR><TD colspan=2>SZÁMLÁZÁSI ADATOK: </TD><TD></TD></TR>");
print("<TR><TD>Név: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=szlanev size=35></TD></TR>");
print("<TR><TD>Irányítószám: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=szlairsz size=35></TD></TR>");

print("<TR><TD>Település: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=szlatelepules size=35></TD></TR>");
print("<TR><TD>Utca, házszám, emelet, ajtó: </TD><TD><INPUT TYPE=text NAME=szlacím size=35></TD></TR>");

print("<TR><TD>Fizetés módja:</TD><TD></TD></TR>");
print("<TR><TD><INPUT TYPE=radio NAME=fizetes VALUE=atutalas></TD><TD>Átutalással</TD></TR>");

Apache2 with ssl

Anonymous · 2005. Feb. 2. (Sze), 10.15
Sziasztok!
Bár tudom, hogy itt elsősorban PHP problémákkal foglalkoztok, de hátha tudtok nekem segíteni. Van egy SuSE 9.2, rajta Apache2+PHP4.xx. Azt kellene megoldani, hogy a webroot alatt lévő "admin" könyvtárat csak ssl-en keresztül lehessen elérni. A kulcsokat már létrehoztam ,de nem tudom, hogy a virtualhost.conf-ban (<Virtualhost>), vagy a httpd.conf-ban a <Directory> direktívával próbálkozzak.
 

PHP superglobális tömb

Anonymous · 2005. Feb. 2. (Sze), 09.24
Üdv mindenkinek,

olyan kérdésem lenne, hogy a függvényeken belül is látható a superglobális tömb v. csak ha a függvény elején deklarálom a global kulcsszóval?

php 4.2.2
bye
Sanyi
 

február 1

Probléma a HTML oldalak képeinek megjelenítésével Win XP alatt

Chaos_bacsi · 2005. Feb. 1. (K), 21.43
Nagy a mi problémánk...

Előljáróban annyit, informatikus létemre nem vagyok nagy programozó, inkább grafikával foglalkozom, de azért mindent megpróbálok töviről hegyire leírni, lehet, hogy hosszú lesz. Bocsika...

Nem tudom jó helyen írok-e a fórumba, de az történt, hogy 3 másik barátommal fejlesztettünk egy keretprogramot CD-re (a témája most mindegy, egy oktató CD-ről van szó), ami Visual Basic 6-ban íródott, és idő hiányában úgy döntöttünk, a szövegek megjelenítésére az oktatóprogramban a HTML tökéletesen megfelel, így a Visual Basic az Internet Explorer motorját használja (értsd: a keretprogramon belül az explorer egy ablakban fut).

Ebben CSS-el van megoldva a szövegek, képek formázása, a különböző felhasználói beállításokra gondolva pedig, a programot 7 olyan felbontásra optimalizáltuk, ami gyakori lehet, 800x600-tól, 1600x1200-ig (a program indulás előtt figyelmeztet, ha a 4:3-as aránytól eltérő felbontást talál, tehát ez sem volt gond).

A programban a HTML oldalak kigenerálását Javascript-ek is végzik, merthogy oktatóprogramról lévén szó, tesztkérdéseket dobál a felhasználónak.

Mielőtt a master anyag elindult volna a gyárba, megírtuk a
szoftver-hardverkövetelményeket (p3 633 Mhz, hangkártya, win2000 és win XP). Aztán leteszteltük, a lehető legtöbb gépen, ami csak elérhető közelségben volt és nem tapasztaltunk hibát, (1-2 helyesírási hibát leszámítva persze) futott.

Az a baj, hogy most is fut tökéletesen...nálunk.

Csakhogy kb. 3000 példányban lett kiadva és az első hetekben 10-15 vásárló jelezte (a 200 eddigiből), hogy amikor betöltődik a program, a szövegekből semmi nem látszik, sőt a képeket sem tölti be helyesen a program (se a háttérképek, se az egyéb képek nem látszanak, max a kép kerete, mert azt érzékeli az explorer motor.) Egyébiránt a Visual Basic keretprogramunk jól végzi a dolgát, ott jók a háttérképek, lejátssza a videókat, megszólalnak a hangok is a programban, csak hát a tartalom....

dbaseből ékezetek MySQL-be

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 21.16
sziasztok
van egy kérdésem...
jó helyre írom?
dbaseből olvasok be adatokat egy mysqlbe. gondok adódtak a magyar ékezetekkel. á helyett egy szóközt látok... és a többi is valami furcsa karakterként töltődik be...
meg tudnátok mondani mit keressek? esetleg mi a gond?

edi
 

CSS hover emulálása IE-ben

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 21.11
Hali! Nemrég olvastam olvastam hogy hogyan lehet CSS hover effektet emulálni IE-ben. Gondoltam kipróbálom. Én CSS szerkesztéshez a TopStyle 3 pro-t használom. Átállítom a CSS szintet IE6-ra és működik is. Sőt, ha a Browsers listában kiválasztom az Internet Explorer-t akkor is megy.

Viszont ha már az oldalt nézem, amelyikhez a css fájl van 'csatolva' ott már nem jó. Egyébként minden más működik.

A CSS fájl tartalma:

input
{
border: none;
background-color: #F1963F;
height: 16px;
width: 101px;
font-size: 10px;
font-family: Arial;
color: White;
padding: 1px;
}

input.hover
{
background-color: #CD853F;
}

input
{
behavior: url(hover.htc );
}

Tehát egy input mezőt szeretnék a hoverrel kicsit jobbá tenni.

A hover.htc tartalma:


<attach event="onmouseover" handler="hoverRollOver" />
<attach event="onmouseout" handler="hoverRollOff" />
<script type="text/javascript">
//
// Simple behaviour for IE5+ to emulate :hover CSS pseudo-class.
// Experimental ver 0.1
//
// This is an experimental version! Handle with care!
// Manual at: http://www.hszk.bme.hu/~hj130/css/list_menu/hover/
//

function hoverRollOver() {
element.origClassName = element.className; // backup origonal className
var tempClassStr = element.className;
tempClassStr += "Hover"; // convert name+'Hover' the last class name to emulate tag.class:hover
tempClassStr = tempClassStr.replace(/\s/g,"Hover "); //convert name+'Hover' the others to emulate tag.class:hover
tempClassStr += " hover"; // add simple 'hover' class name to emulate tag:hover
element.className = element.className + " " + tempClassStr;
//window.status = element.className; // only for TEST
}
function hoverRollOff() {
element.className = element.origClassName;
}

</script>

Ha vkinek működik ez a megoldás az szóljon.

Kösz!!
 

DHTML/Firefox/Flash esete

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 17.59
Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem.
Adott egy fejlesztési cím http://studytime.insms.net
Olyan problémám lenne, hogy a flash kitakarja a legördülő dhtml menüt. IE alatt egyszerű megoldás kínálkozott.
<param name="WMode" value="Transparent">
Így a flash felett jelent meg a menü. Firefox-ot, istennek se tudom rávenni. Így viszont nem jó.
Bármilyen megoldás érdekelne. Segítségeteket előre is köszönöm.
 

php proxy

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 10.49
okosoktól segítséget kérek:

Van egy windózos alkalmazásunk. Azt tervezzük, hogy valamilyen még nem körvonalazott technikával /SOAP? HTTP?/ kéri el az adatokat a kisvállalkozás szerverétől.
Hanemde a bökkenő az, hogy ezek elég érzékeny ügyfél adatok, és nem szeretnénk kirakni őket a webre. Ezért azt tervezzük, hogy egy 'php proxy' szerűséget raknánk ki egy publikus webszerverre:

WinApp <===> Webszerver <===> Céges szerver

A webszerveren egy egyszerű PHP szkript futna, ami minden kérést szépen továbbítana a céges szerver felé, és minden választ visszaküld a felhasználók programjai felé.
Tehát a felhasználó így azt hiheti, hogy a webszerverrel kommunikál, pedig ott csak egy buta adattovábbító PHP szkript csücsül.

Na egy ilyen szkript-re kellene nekem ötlet, link, doksi stb
- több egyidejű kapcsolatot kell kezelnie /max 1-2 tucat nagyságrend/
- jó lenne ha SOAP-ot tudna adni-venni
- https nem feltétlenül kell bele

előre is köszi
bocs
 

Újabb biztonsági kérdés

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 09.54
Sziasztok!

Csináltam egy beléptető oldalt és egy admin oldalt. Úgy oldottam meg a bejelentkezés ellenőrzését, hogy a sikeres belépés után van egy session_register('nev'); a beléptető oldalon. Ezután az user-t átirányítom az admin oldalra, ahol ellenőrzöm a 'nev' meglétét a session_is_registered('nev'); függvénnyel. Ha létezik, akkor megjelenik az admin felület.
Ez a megoldás szerintetek mennyire biztonságos?