ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2002 - Fórum téma

július 18

PN 714 telepítés

voroskoi · 2002. Júl. 18. (Cs), 14.39
Megpróbáltam telepíteni a fent említett postnuke-ot. Az install.php a nyelv kérdéssel kezd, én válaszolok aztán nem lép tovább. Ilyenkor mi van?
 

július 17

Block modul hiba (?)

AndrewBoy · 2002. Júl. 16. (K), 23.58
Fatal error: Cannot redeclare blocks_php_block() in /includes/blocks/php.php on line 44

Nos, ezt az üzenetet kaptam, amikor új blokkot szerettem volna az oldalunkhoz adni. Most upgradeletem a PostNuke 7.13-asra, és utánna már nem ment. Segítsen vki plíz! :o
 

július 15

Kepek az adatbazisban

DaneeL · 2002. Júl. 15. (H), 21.40
Hi !

A problemam az, hogy az adatbazisba sikeresen betoltottem a kepet, de kiolvasni mar nem sikerul. Tobb kodot is kiprobaltam mar ami masnak mukodott, de nekem 1ikse.

Xitami servert futtatok Windows alatt, a legutolso mysql serverrel, es 4.0.6os phpvel.
 

július 14

modul

akksi · 2002. Júl. 14. (V), 11.55
Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék csinálni egy olyan oldalt a postnuke-on belül, ami teljesen más szerkezetű, mint a hírek, cikkek...stb, azt hogyan lehetne megcsinálni modullal, vagy pedig annélkül is megvalósítható?
 

július 12

portál PHP-ben?

outsider · 2002. Júl. 12. (P), 01.32
Kedves hozzáértők,

Lenne egy amatőr kérdésem, de a válasz talán nem lenne tanulság nélkül való mások számára sem.
Weboldal tervezés mellé az ügyfeleknek szeretnék egy CMS rendszert is kínálni, növelendő ugye az érintettek körét.

Adódik az egyszerű kérdés, hogy nulláról kezdve mibe érdemes belefogni?
Lehetőségek:
1., microsoft.net - felejtős, mert a., nem szeretném az ügyfeleket microsoft szerverhez kötni, b., nem akarom magam microsoft feljesztőrendszerhez (és az objektumkönyvtáraihoz) kötni, c., lehet, hogy az egész feljesztés átkerül később más OS-re (pld. linux) és nem akarom az egészet előröl kezdeni.
2., PostNuke - felejtős, mert nem programozóknak akarom eladni az oldalakat.
3., PHP - kérdés, hogy elég-e a teljesítménye, ha valami komoly adatbázisban kell keresnie, és nem lopja-e le az egész scriptet valami vicces srác a szerverről, kérdés továbbá az XML támogatása.
4., Java, Perl, C++ - ??

A kérdés elég kezdő ugyan, de sokat segítenétek az indulásban. Persze az is lehet, hogy az egész meghaladja az erőmet, de ez is jobb lenne, ha az elején derülne ki.

köszi a válaszokat
 

július 10

IIS + PHP + Gettext

dtaylor · 2002. Júl. 10. (Sze), 17.37
Nem tudom IIS alatt a gettext-et beloni. phpinfo() szerint enabled, de aztan semmit.
barmit, barhogyan allitgatok, nem megy. linux alatt, ua a script meg siman.

Kerdes: megy valakinek IIS alatt a gettext, es hogyan?
koszi!

dt.
 

július 9

PN 0714 - interneten

james · 2002. Júl. 9. (K), 16.55
adott php 406. mysql iss5
feltelepitem a pn 0714-et de az admin egy resze https-en akar menni, de az nem erheto el.

mit tehetek?
 

július 8

Hiba

Pal_ur · 2002. Júl. 8. (H), 12.02
Szia Robi,

a Fórum fejlécében a hozzászólás időpontjánál csak a hónap jeleni meg számmal, meg az időpont. A nap nem...
 

július 7

MySQL leírás

renner · 2002. Júl. 6. (Szo), 22.27
Sziasztok!

Régóta keresek egy magyar nyelvű MySQL leírást....

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném..

Üdv.
 

MAIL() cimzett-lista

niedergabi · 2002. Júl. 6. (Szo), 01.15
Sziasztok!

Hogyan tudok egy mailt ugy elkuldeni sok cimre, hogy ne tunjon fel az osszes a fejlecben. Esetleg mindenki csak a sajatjat lassa, vagy valami kitalalt dolgot, mint pl "undisclosed group of users"

Udv,

Gabor