ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2020 - Fórum téma

szeptember 14

git vs dátumok

mind1 valami név · 2020. Szep. 14. (H), 10.06
Az normális, hogy a git nem tartja meg az általa kezelt fájlok eredeti dátumait pl. egy branch váltáskor?
Pár napja tűnt fel, hogy a checkout után minden érintett fájl dátuma átíródott a checkout időpontjára, ami bizonyos esetekben eléggé zavaró számomra.
 

szeptember 10

Mi van a weblaborral?

Lacasrac · 2020. Szep. 10. (Cs), 08.51
http://weblabor.hu/munka

Miert 2017-es a legujabb post? Meghalt az oldal?
Erdekes modon a forum meg mukodik...?
 

szeptember 9

Ajax helyett most mi van?

mind1 valami név · 2020. Szep. 9. (Sze), 06.53
Úgy emlékszem, az ajax divatja a html5 megjelenésével a múlté lett, de nem értek a JS-hez és fogalmam sincs, milyen tutorialt keressek.
A feladvány annyi, hogy ha módosítok az űrlapon egy mezőt, akkor a módosításnak megfelelő adatokat kérje el a szervertől és írja át az oldal tartalmát.
(Példa: amikor egy webáruházban keresve a filtert módosítom és ettől azonnal megváltozik a böngészőben a terméklista)

Keretrendszert nem akarok, amíg nem muszáj. Valami XML dolog rémlik, de nem jut eszembe.
 

szeptember 3

AJAX érték küldés PHP-be

Huncsuga · 2020. Szep. 3. (Cs), 14.43
Az lenne a kérdésem, hogy van egy változom, aminek az értékét át kellene küldjem AJAXból egy másik oldalra, PHP-be.
Ez az AJAX kód:
<script type="text/javascript">
       function placsika(clicked_id){
          var idkerd =  clicked_id.id;
          idkerd = Number.parseInt(idkerd);
       
           $.ajax({
          type: 'POST', 
           url: "http://localhost/web/Forum/valaszbeker.php",
           data: ({
                kulcs12: idkerd
           }), 

           success: function(data) 
            { 
                return data;
            } 
        }); 
        }
  </script>
És ez itt a PHP kód:

<?php
      require_once('C:\xampp\htdocs\web\bejelentkezes\connection.php');
      session_start();
    if(isset($_POST['message']))
    {
        $message = $_POST['message'];
        $_SESSION['message1'] = $message;
        $elonevv = $_SESSION['elonevecskekk'];
        $utonevv = $_SESSION['utonevecskekk'];
           if(isset($_POST["kulcs12"])){
                $kulcs3 = $_POST["kulcs12"];
            }
            $sqlv1 = "INSERT INTO valaszok VALUES('', '$kulcs3', '$elonevv', '$utonevv', '$message')";
            $result211 = mysqli_query($conn, $sqlv1);
     }
?>
És az oldal ezt a hiba kódot adja vissza: Notice: Undefined variable: kulcs3 in C:\xampp\htdocs\web\Forum\valaszbeker.php on line 36.
 

augusztus 25

git - béta/testing élesítés

mind1 valami név · 2020. Aug. 25. (K), 21.51
Ha valaki kóbor lélek használ gitet és erre jár: hogyan illik git alatt az eddigi éles verziót deprecated státuszba tenni és élesíteni az eddig béta/teszt verziót?
Mielőtt félreértené valaki: nem az a kérdés, hogy hogyan kell váltani a branch-ek közt, az megvan.
Van mondjuk egy 0.1 verzióm, ami jelenleg az éles, van 0.2, amit fejlesztek.
Ha jól rémlik, a master felel meg kb az élesnek. De lehet egy branch-nek két neve? (master ÉS v0.1?)

Update: közben találtam valamit a git-scm.com oldalon...
 

augusztus 3

dátum kiírása magyar nyelven

Blackfriar · 2020. Aug. 3. (H), 16.52
Sziasztok !
Azt szeretném megkérdezni, hogy az alábbi kód eredményeképpen szerintetek milyen nyelve(ke)n jelenhet meg a kérdéses dátum (figyelembe véve bármilyen lehetőséget).
<?php
setlocale(LC_TIME, 'hu_HU.utf8');
echo strftime('%B %e. %A', strtotime('2020-03-29'));
?>
Én azt várom, hogy csakis magyarul, de lehet, hogy tévedek.
Ezért is fordulok segítségért hozzátok.
Segítségeteket előre is köszönöm.
 

augusztus 1

Többes bejelentkezés

Migyu · 2020. Aug. 1. (Szo), 13.33
Üdv!

Egy felületet szeretnék létrehozni jelszóval több ember részére (több személy tudjon belépni külön felhasználónévvel, jelszóval) és csak a megfelelő kóddal enged tovább.
Eddig ezt csináltam:

<meta charset="utf-8">
<html>
 <head>
  <title>Bejelentkezés</title>
  <body bgcolor=#4682B4></body>
  <script language="javascript">
   function felhasznalo() {
    var jelszo = document.getElementById("doboz").value;
    if (jelszo == Aa) {
     onclick ="A"
    }
    if (jelszo == Bb) {
     onclick ="B"
    }
   }
			
   function A) {
    if (form.id.value=="Aa") { 
    if (form.pass.value=="a") {              
     location="http://weblabor.hu/" 
    } else {
     alert("Helytelen jelszó")
    } else {  alert("Helytelen felhasználónév")
    }
    }
   }
			
   function B () {
    if (form.id.value=="Bb") { 
    if (form.pass.value=="b") {              
     location="http://weblabor.hu/" 
    } else {
     alert("Helytelen jelszó")
    }
    } else {
     alert("Helytelen felhasználónév")
    }
    }
   }
			
  </script>
 </head>
 <body>
  <br>
  <br>
  <br>
  <br>
  <br>
  <br>
  <br>
  <form>
  <strong>
   <label>Felhasználónév:</label>
  </strong>
  <form name="login">
   <input name="id" type="text">
   <br>
   <strong>
    <label>Jelszó:</label>
   <strong>
   <br>
   <input name="pass" id="doboz" type="password"/>
  </form>
  <br>
  <br>
  <input class="button" type="button" id="gomb" value="Bejelentkezés" onclick="felhasznalo()"/>
   </strong>
   </form>
 </body>
</html>
Kicsit bonyolult (nem is működik...), PHP-ba könnyebb lenne csak elöszőr a java-t akarom ismerni, meg vizsgálattal könnyen fellehet törni de igazából tanulás az egész projekt lényege.

A válaszokat előre is köszönöm :)!

Update: Java helyett Javascriptre gondoltam.
 

július 29

rss -> html

Balage74 · 2020. Júl. 29. (Sze), 14.31
Sziasztok!
Régen foglalkoztam már programozással, akkor is csak hobbi szinten (bár szerintem akkoriban ügyesen összeraktam a kis webszerveremet itthon egy fórum,blog és torrentoldallal amit teljesen átírtam akkor funkcionalitásában..) A lényeg, hogy most megint nekiálltam tanulgatni és elakadtam egy kicsit az értelmezésben. Annyi megvan fejben, hogy az rss (2.0) feed le fog fordulni ugye a böngészőben html kódra és így probáltam meg összeegyeztetni a két dolgot, hogy miből mi lesz. Kérlek javítsatok ki, ha tévednék, illetve egészítsétek ki ahol lehet. Nagy vonalakban csak a <channel> olyan elemei érdekelnek most, ami nem az <item> elemen belül vannak:

xml:<channel><title>[ string ] = <html><head><title>[ string ]
xml:<channel><description>[ string ] = <html><head><meta name="description" content=[ string ]>
xml:<channel><link>[string] = <html> ??? (elvileg ugye ez a cím szerepel a böngésző címsorában…)
xml:<channel><language>[ string ] = <html lang= [string ] >
xml:<channel><rating>[ string ] = <html><head><meta http-equiv="pics-label" content=[ string ]>
xml:<channel><category>[ string ] = <html><head><META NAME="keywords" CONTENT = [string]>
xml:<channel><copyright>[ string ] = <html><head><meta NAME="copyright" CONTENT=[ string]>
xml:<channel><pubDate>[ time ] = ??? (ez már a <html><footer> részhez fog tartozni?)
xml:<channel><lastBuildDate>[ time ] = ??? (ez már a <html><footer> részhez fog tartozni?)
xml:<channel><generator>[ string ] = ??? (ez már a <html><footer> részhez fog tartozni?)
xml:<channel><docs>[ string ] = ??? (ez már a <html><footer> részhez fog tartozni?)
xml:<channel><cloud>[ string ] = ??? (ez már a <html><footer> részhez fog tartozni?)
xml:<channel><ttl>[ minutes ] = <html><head><META HTTP-EQUIV="Refresh" content=[curdatetime] + [minutes];…>
xml:<channel><managingEditor>[ string ] = ??? (ez már a <html><footer> részhez fog tartozni?)
xml:<channel><webMaster>[ string ] = ???

július 20

TLS tanúsítvány visszavonása?

mind1 valami név · 2020. Júl. 20. (H), 05.12
Jár erre még valaki kóbor lélek, aki üzemeltet web szervert?
Évekig tologattam, hogy SSL-t/TLS-t használjak az itthoni hálózaton.
Végre nekiestem, erre...

Nem tudok androidos böngészőben (firefox) saját tanúsítványokat kezelni, mert a fejlesztők úgy gondolják, elég, ha desktopon hozzáfér a user. Ha befejeztem a tesztelést, töröljem az app adatait és kezdjek mindent nulláról. (Az csak természetes, hogy minden böngésző, androidos, desktop egyaránt, saját tárolóból dolgozik, még véletlenül sem az op.rendszerét használják)

Nem működik a tanúsítványok visszavonásának ellenőrzésére kitalált mód, mert a firefox tojik a CRL-re, a chrome (és a chromium is?) az OCSP-t is ignorálja...
Na ez utóbbi érdekel: mostanában hogy működik?
Saját CA esetében hogy tudom a nyomorult böngészőknek jelezni, ha kompromittálódott egy tanúsítvány a lejárati ideje előtt?
Ahány browser, anyi módszer? Chrome-nak lehet egyáltalán?


Update: de jó, androidra egyáltalán nem lehet saját készítésű root certificate-et telepíteni... Nehogy viszonylag biztonságos hálózatot építsen az ember, ami nincs a google ellenőrzése alatt...
 

július 13

cursor:pointer link-ként működjön

Atomi · 2020. Júl. 13. (H), 18.51
Üdv!


Menünél <li> elemek vannak, és a rajta lévő <a> elem, azaz link az egész gombra való kattintásra működik, ha padding-ot állítok be, mivel akkor az egész padding link-ként működik.

De vannak esetek, pl. olyan helyen, ahol nem li elem van, hanem csak egy sima szöveg, amiben van egy link, pl:

Kattints ide: <a href="http://valami.hu"> Ez egy weboldal </a>

Ez esetben nem tudok a padding-gal játszani, mert nem csak a link van az adott sorban, az adott elemen.
De ha csak a link lenne, akkor is gond lenne, mert ha nem egy fix paddingot adok meg, hanem azt szeretném, hogy auto módban kitöltse az adott helyet, vagy %-osan, akkor sem jó, mert az auto nem csinál semmit, a %-os meg link+%-ként működik, tehát változó hosszúságú link esetén megint nem jó.

Ezért használni akartam a cursor: pointer megoldást, ami tök jó, kéz mutatóvá is válik az egész, de továbbra is csak a link fölötti rész kattintódik.

Azt hittem ez a pointer dolog csinál is valamit, így viszont mi értelme, hogy azt mutatja, hogy kattint, közben nem?

Vagy valahogy meg lehet adni egy linket? Amit persze jó lenne elkerülni CSS-ben, mert ott csak formázást illik megadni, nem tartalmi elemet, továbbá ha változó link kéne, akkor nem is megoldható.

Szerintem van valamilyen megoldás, csak elkerülte a figyelmem.