ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2011 - Fórum téma

szeptember 26

Az Adobe Spry (AS) és a regexp

aeternum · 2011. Szep. 26. (H), 17.58
Van 4 input mezőm, amit AS-jel szeretnék ellenőrizni.

A mezők mindegyike két állapotú: vagy értéket tartalmaz, vagy egyetlen olyan karaktert (most a '/'-jel), ami azt jelzi, hogy abba a mezőbe nem kerül adat.
Az értékek a valós számok halmazából kerülnek ki. Bár, nem teljesen, mert bizonyos tartományba esnek +/-100,00 közé.

Órák óta túrom a netet és a doksikat a megfelelő és MUKODO regexp kifejezésért.
Jelenleg itt tartok: ^([ -]?[0-9]{2}[,][0-9])$|^[/]?$

És a validálás csak félig sem működik: beengedi írni és bármit elfogad jónak.

Spry változó:

var hofok = new Spry.Widget.ValidationTextField(
                "hofok",
                "custom",
                {isRequired:true,
                 characterMasking: '^([ -]?[0-9]{2}[,][0-9])$|^[/]?$',
                 useCharacterMasking:"true", 
                 hint:"00,0", 
                 validateOn:["change"], 
                 additionalError: 'um_msg'});
Ha ehhez még a pattern-t is megadom, akkor viszont nincs validálás, semmit nem enged beírni.

Mit rontok el???

aet
 

XML fájlba írás és törlés onnan

attiss94 · 2011. Szep. 26. (H), 15.56
Sziasztok!
Szokás szerint hoztam magammal egy nyakatekert kérdést. Most egy FLASH képnézegetőt szeretnék készíteni (mely egy XML fájlból kapja a képeket), csakhogy szeretnék hozzá egy adminisztrációs oldalt, ahol online tudok feltölteni és letörölni képeket a képnézegetőből. Sokat gondolkoztam, hogy hogyan tudnám megoldani, de semmi ötletem nem akadt...

Még talán a feltöltést meg tudom oldani, egy sima fájlfeltöltővel és fwrite-tal, de hogyan töröljek az XML-ből csak egy-egy adott sort? Van valakinek ötlete?
A válaszokat előre is köszönöm: attiss94
 

Php sztring keresése 3. karakterre

izeke06 · 2011. Szep. 26. (H), 11.53
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet pl ebben a szövegben:
as"fg"dfgdfgdfgd"sdfsdfsd
A harmadik " utáni részt visszakapni?
köszönöm.
 

PHP session_save_path nem működik

rimo86 · 2011. Szep. 26. (H), 10.44
Tisztelt Programozók!

Nagy problémával fordulok Önökhöz. Adott egy tárhelyszolgáltató, illetve a localhost-omon lévő WAMP. Tökéletesen működik a session kezelésem. Fontos a működés szempontjából, hogy az admin felületen elindított session a session/admin mappában, a külső oldali session a session/site mappában helyezkedjen el. Ezt ugyebár a session_save_path("session/admin") php-s függvénnyel érem el. Ez működik is az említett két helyen. Most viszont átkerült másik tárhelyszolgáltatóhoz a weboldal. No itt a hiba. Nincs a session fájl sehol.
Sem az általam megadott mappákban, sem a phpinfo()-val kiíratott session.save_path local value: /var/www/virtual/almafa.hu/phptmp mappában.

Szóltam a szerver karbantartóknak, akik először azt kérték írjam le pontosan mi a baj. Tömören: hol a session, mert a kapott fpt-n nincs semelyik mappában sem? Most visszaírtak, hogy mondjam meg mely szerverbeállítást állítsák át, mert nekik minden más weboldaluk tökéletes (persze, mert azok leszarják a session helyét). Már bocsánat a kifejezésért de ..... tudja mi a hiba, és most nyálazzam át a kb. 14 oldalas szerverinfót.
Az érdekes, hogy a session.save_path master value teljesen másik mappában van: /var/lib/php5. Mi lehet a gond? Hol lehet elbaszva? A működő és nem működő szerveren is ugyan azok a phpinfo()-val kiíratott session beállítások, csak a működőn a master és a local value is megegyezik. Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm.

Ui: Ezeket próbáltam:
mappajogot:7777-re
másik mappába
nem állítani a session_save_path-ot (a szerver local value-nak beállított mappában sincs )
teljes elérést adni: session_save_path(/var/www/virtual/almafa.hu/session/admin)
szerver verzió: PHP Version 5.2.17
 

Ereg

bnc1995 · 2011. Szep. 26. (H), 10.27
Sziasztok!

Az ereg() függvény helyett mit lehet használni?
Segítségeteket előre is köszönöm
 

sourceforge.net projekt törlése

Karvaly84 · 2011. Szep. 26. (H), 08.20
Sziasztok!

sf.net-en szeretnék projektet törölni de sehogy sem jövök rá hogyan is kéne... Ha valaki már próbálkozott ilyennel hálás lennék ha leírná, hogyan sikerült... Köszönöm előre is.
 

szeptember 25

HTML mail káosz

Blackfriar · 2011. Szep. 25. (V), 19.02
Üdv villalakók ! :-))
Megint próbáltam ismerkedni egy témával, naná, hogy káoszba futottam ismét.
PHPMailer-rel szeretnék HTML levelet küldeni. Amikor félnapi izzadmányos munka után elégedetten hátradőltem, hogy ha nehezen is, de készen vagyok, akkor eszembe jutott, nézzük már meg a gmail-es fiókot néhány böngészővel. Na ekkor fúvódótt fel a fejem luftballon nagyságúra.
Azt olvastam valahol, a HTML leveleknél célszerű a táblázatos megoldást használni és a formázó elemekkel csínján bánni. Nos én így tettem, az eredmény nem is maradt el. :-))
FF és Chrome egyformán jelenítette meg a mailt, az Opera már kissé alacsonyabb táblázattal rukkolt elő, míg az IE9 esetén volt a leglaposabb a táblázat.
Hát eddig jutottam. Valami ötlet, hack (na ezt szeretem a legjobban :-)) ), furfangos kicselezés ?

ui.: kipróbáltam a <td style="height:50px"> csak IE alatt működik :-))
 

mérnök informatikus vagy programtervező informatikus

sziszka95 · 2011. Szep. 25. (V), 14.01
Mivel foglalkoznak?(mérnök informatikus és programtervező informatikus)
 

szeptember 24

Milyen tudást igényel?

sziszka95 · 2011. Szep. 24. (Szo), 10.03
Sziasztok, tehát abba érdeklődnék hogy gondolkodtam és lehet hogy elkezdek egy videómegosztó oldalnak,Tehát az lenne a kérdésem hogy milyen szintü programozás kel egy ilyen oldal elkészítéséhez?(php-html-css-java)
Tanácsokat tippeket várok!
 

Eladó Programozás tankönyv I-II.

csozo · 2011. Szep. 24. (Szo), 00.12
Angster Erzsébet
PROGRAMOZÁS TANKÖNYV I.
Hetedik, javított kiadás
Strukturált tervezés
Turbo Pascal
Kiadás éve: 1999
Irányár: 1000Ft

PROGRAMOZÁS TANKÖNYV II.
Hatodik, javított kiadás
Strukturált tervezés
Turbo Pascal
Kiadás éve: 2000
Irányár: 1000Ft

Használt, jó állapotban lévő könyvek.
Érdeklődni az átvétel és fizetés módjáról a hozzászólásokban.

Budapesten személyes átvétel is lehetséges.