ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 15, 2011 - Fórum téma

ű és ő karakterek kódolása és továbbítása hálózaton

Jazoja · 2011. Szep. 15. (Cs), 23.02
Van egy WP plugin, amit már nem fejlesztenek, így a készítő se foglalkozik a problémámmal.

A hiba csak az őŐűŰ karaktereket érinti.

Kliens oldalon a következő karaktereket adom be:
ÁáÉéÍíÓóÖöŐőÜüŰű
jQuery .val()-al kiveszi az értéket majd egy escape() után jQuery.post()-al az egész tömböt elküldi.

A karaktersorozat ekkor már így néz ki: (FireBug szerint)
post application/x-www-form-urlencoded:
%C1%E1%C9%E9%CD%ED%D3%F3%D6%F6%u0150%u0151%DC%FC%u0170%u0171
A szerver oldalon PHP $_POST-al leveszi, majd ezzel a két fgv-el kikódolja:
urldecode()
htmlentities()

Ezután több függvényen, osztályon, felületen áthaladva végül előkészíti a mentésre:
serialize()
addslashes()

Ami az adatbázisban már így néz ki.
ÁáÉéÍíÓóÖö%u0150%u0151Üü%u0170%u0171
Betöltéskor visszakódolja:
stripslashes()
unserialize()

Majd átalakítja az újsor karaktereket html sortörésre:
nl2br()

A tömböt json formátumra alakítja.
array_to_json()

Majd két script tag közt egy jQuery fgv-nek átadva visszaküldi a kliensnek.
echo <script>jQuery(selector).imgNotes(json,...)</script>

Itt nemtom merre tovább, de a képernyőn végül ez jelenik meg:
ÁáÉéÍíÓóÖö%u0150%u0151Üü%u0170%u0171
Mint látható, csak az őŐűŰ karakterekkel van gond.

A WP admin felületen a FireFox szerint UTF8 kódolás van.
A
get_option('blog_charset');

szerint a WP karakterkészlet is UTF8
Az adatbázis utf8_general_ci (de utf8_hungarian_ci-vel se láttam különbséget)
Ékezetes karaktereket közvetlenül beleírva gond nélkül eltárol.

Ekkor kipróbáltam, hogy a WP egyáltalán mit kezd az ékezetes karakterekkel.
Ha az admin felületen mentem el az eredeti karaktersorozatot, akkor az így kerül tárolásra az adatbázisban:
[colorer=css]&Aacute;&aacute;&Eacute;&eacute;&Iacute;&iacute;&Oacute;&oacute;&Ouml;&ouml;Őő&Uu

Input szín módosítása CSS használatával

mauladam · 2011. Szep. 15. (Cs), 20.24
if(count($hiba) > 0){
//itt kéne meghívni a függvényt.
}
Hogyan tudnám ezt megvalósítani?
Remélem érthető volt a kérdésem :)
 

Első lap terv. Kritikát pls!

iddqd · 2011. Szep. 15. (Cs), 18.10
Sziasztok nagyon hálás lennék ha átfutnátok és véleményeznétek a tervemet. Én kezdő vagyok, magamtól tanulom a "szakmát", majdnem 1 éve foglalkozom már a weblap készítéssel. Szóval most szeretném elkészíteni az első komplett, több oldalas weblapomat. Ez persze nonprofit projekt nem szándékozom eladni, "saját" hobbi felhasználásra készül, de igy kitűnő gyakorló feladat. Sajnos az autodidakta modszerem hátránya hogy akadnak fekete foltok ezért is kérném a segítségetek.
Szóval a tervezet: Egy gazdit kereső állatokkal foglalkozó oldalacska lenne, mivel php és adatbázis még nem az erősségem ezért ezt megpróbálom kihagyni a rendszerből. Ugynézne ki főoldal menüpontokban kiválasztható állatok ( kutya, macska stb )kiválasztott pontok egy következő html oldalra vinne ahol kiválasztható a település - a településre kattintva - köv html oldal, a településen található összes állat felsorolva - kiválasztva köv html oldal ahol az állat "névjegye" található. Tehát mindenhez külön html oldal. Ezek frissitését szerkeztését úgy képzelném hogy az ujra szerkeztett oldalt feltőlteném felülirnám egyszerüen a szerveren. Ezen kívűl a főoldalon a menü alatt egy javascriptslidert tennék ahol kis előképek futnak ezek linkként az adott névjegyoldalra mutat természetesen. Ezt is újraszerkeztve egyszerüen felirva frissiteném az oldalon.
Ezen kívül egy kis hirblokkot is szeretnék pár hirrel a főolalra "előnézetben" majd ez szintén egy uj html oldalra a hír bővebb változatára mutatna.
Egy keresőt még talán de ezt még nem tudom hogy müködne e pusztán html oldalban.
Angol változatban is elkészíteném egyenlőre pusztán gyakorlás miatt ezt pedig ugy képzeltem hogy egy külön /eng mappában az oldalk angol változata kapna helyet. Nagy vonalakban ennyi hirtelen. Szóval minden szenpontbol érdelene hogy jó megoldás e így, a hátrányait, megtalálhatósági szempontból esetleg illetve átfogoan az egészről a véleményeteket!
Előre is köszönöm a türelmet és időt nektek!!!
 

Response headers / Connection: close

Jazoja · 2011. Szep. 15. (Cs), 13.45
Egy képfeltöltő plugin fejlesztése (hackolása) közben a következő hibába futottam.
A plugin rendben működik localhoston (WinXP/XAMPP) és linuxos tárhelyen is (hostgator), de a fizetős tárhelyen (nem nevezem meg) ahol ténylegesen használni kéne, ott nem műxik.
A problémát részleteztem a szolgáltatónak, aszonták beszéljek a fejlesztővel...

Szóval FireBug segítségével megfigyeltem, hogy a képfeltöltés hogyan történik a 3 szerveren és csak 1 lényegi különbséget találtam a kommunikációban.

Mikor elküldöm a képet és az adatokat a szerveren lévő php állománynak, akkor a "Request Headers" részben mindig "Connection: Keep-alive" szerepel.

A "Response headers" rész a rendben működő szervereken:
"Connection: keep-alive"
A nem rendben működő szerveren:
"Connection: close"

Az adatokat POST-al küldöm.

Update:
Most látom, hogy pár dolgot itt elfelejtettem leírni.
A képeket rendesen feltölti a szerverre egy adott mappába (ezt egy upload.php végzi), majd javascript kódot küld vissza, ami kliens oldalon update-el pár dolgot. Többek közt ez tartalmazza a kép url-jét és méretét.
A hiba annyi, hogy dob egy js exception-t, amit a kliensen egy js fgv kezel, majd beszúrja a képet 0px méretben.