ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2008 - Fórum téma

április 5

Gyerekosztály type hinting-gel E_RECOVERABLE?

janoszen · 2008. Ápr. 5. (Szo), 10.11
Sziasztok,

egy elég furcsa hibával találkoztam:

Argument 1 passed to BasicCore::run() must be an instance of Environment, instance of HTTPEnvironment given, called in...


(Ez E_RECOVERABLE típusú volt.) Holott:

class HTTPEnvironment extends Enviroment


Ugyanakkor a teszteset:
<?php

class Foo
{
}

class Bar extends Foo
{
}

class Test
{
	static function testfunc(Foo $f)
	{
		echo("Hi!");
	}
}

Test::testfunc(new Bar());

?>
Ez szépen kiadja a kimenetet. A PHP doksi szerint:

If the error is not caught by a user defined handle (see also set_error_handler()), the application aborts as it was an E_ERROR.


Mindamellett az alkalmazásom tökéletesen fut, csak ez a hiba megakasztott kicsit. Yet an other PHP bug, vagy van ennek valami racionális magyarázata és én barmoltam el valamit? Esetleg találkozott már valaki ilyesmivel?

Ha valaki szeretne a teljes kódon tesztelni, letölthető az SVN repómból: https://secure.pasztormuvek.hu/svn/cms2/trunk/ A make könyvtárban van linux makefile hozzá, amivel össze lehet rakni. (Egyébként az egész egy technológia teszt, valószínű, hogy nem nagyon lesz belőle éles rendszer sose. Ennek megfelelően néhány elég fontos dolog nincs is benne.)
 

április 4

mysql PHP karaktekódolási hiba

madar32 · 2008. Ápr. 4. (P), 21.01
A problémám: A mysql adatbázis egybevetést latin2_hungarian_ci re állítom PhpMyAdminban mégis mikor PHP-vel kiolvasom belőle az adatokat az "ő" helyet pl. "?" látható.
Mi a megoldás?
A weboldal karakterkódolását már átállitotam közép europaira, de nem segített.

A segítséget előre is köszönöm.
 

mysql dump visszaállítás

mopa · 2008. Ápr. 4. (P), 18.44
Sziasztok

Kaptam egy mysql dump-ot, amit egy másik szerverre kellenne visszaállítanom. Hogyan mi mmódon kell ezt csinálni?

Köszi
 

Alfacsatornás mozgókép

Velias9 · 2008. Ápr. 4. (P), 15.18
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ismer-e valaki olyan mozgóképes formátumot (pl.: gif, flash), ami képes az alfacsatorna kezelésére -> átlátszó mozgóképet szeretnék készíteni.

Előre is köszönök minden segítséget.
 

file_exists() és az ékezetes karakterek

zolinho · 2008. Ápr. 4. (P), 11.44
HelloBello!

Miért nem észleli a file_exists() függvény az ékezetes karaktert tartalmazó fájlokat?

A válaszokat előre is köszönöm!
 

a kód nem megy FF-ban: Building responsive web applications könyv

killroy · 2008. Ápr. 4. (P), 09.01
Sziasztok!

Megvásároltam a téma címében említett könyvet. a szerző által írt kódokat írom be a szerkesztő programomba.
Na már most azt a helyzet, hogy semmi hibát nem ír ki egyik böngésző sem, és IE-ben tökéletesen lefutnak a kódok.
Tehát valószínüleg lefut a program szerintem, csak a FF-nak van valami problémája az innerHTML tulajdonsággal és nem jeleníti meg a responseText-et, vagy responseXML-t (tökmindegy).

Van valami amit tudni kellene erről az innerHTML-ről??
Valaki akinek még meg van ez a könyv nem találkozott ezzel a problémával??
 

Hosszú szöveg törése..

dc-hungary · 2008. Ápr. 4. (P), 07.37
Üdv!
Hogy lehet olyat csinálni, hogy van a mysql adatbázisomba egy menu tábla, amiben van kb 17 sor, ez 17 menüt jelent.
De én a kilistázásnál nem egymás alá szeretném ezeket, hanem egymás mellé, de úgy, hogy ne húzza szét az oldalt, hanem ahol kell ott írjon egy <br>-t
Jelenleg így csinálom:

mysql_query("SET NAMES LATIN2");
$lekeres3=mysql_query("SELECT * FROM menu ORDER BY sorszam ASC");
while($adatom3=mysql_fetch_assoc($lekeres3)){

print "<a href='$adatom3[link]' target='$adatom3[target]'>$adatom3[nev]</a>
&nbsp;";

}
Ezzel így semmi baj nincs, mert egymás mellé írja, és megtöri ahol kell, de én szeretnék adni a menü névnek valami kinézetet.
Pl, létrehoznék egy táblázatot, és a menü neveket <td> be raknám, csak akkor jön elő a nagy hiba... > széthúzza az oldalt
Ide kéne valami, amivel meglehet törni..

Nemtudom.. remélem érthető voltam és tud nekem valaki segíteni!
 

április 3

JavaScript URL

vami · 2008. Ápr. 3. (Cs), 17.10
A kerdesem az lenne h JS segitsegevel hozza tudok e ferni az URL-hez? Peldaul tudok e valtozokat hozzafuzni vagy kiolvasni onnan??
 

css tartalom törlése a kép alatt

tartalom · 2008. Ápr. 3. (Cs), 12.38
Sziasztok!

Egy gyors megoldást keresek: meglévő css+html oldalon a képeket körbefolyatva jelennek meg a szövegek. Most Ügyfél kitalála, hogy a szöveg csak a kép bal oldalán egy hosszú oszlopban jelenjen meg és ne a képet körbefolyva. A képeknek most nincs külön div-jük - felugró "ibox"-ban jelennek meg a szöveggel együtt -, és mivel elég sok anyagról van szó, nem szeretnék belenyúlni csak a meglévő css-be... Valami "clear: bottom" kéne, ha létezne... vagy mi is... ? :)
help
 

április 2

Ajax Css IE problema

vami · 2008. Ápr. 2. (Sze), 20.55
Kezdo vagyok az ajaxban. Ma csinaltam 1 oldalt ajax segitsegevel ujra toltok rajta dolgokat ezek meg is jelennek de a a css nem erzekeli oket IE-alatt, valamint a kiirt javascript nem jelenik meg gondolom az nem fut le.Megoldasokat keresek :D
Elore is koszonom