ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2002 - Fórum téma

június 9

postgresql+win

stpetrus · 2002. Jún. 9. (V), 13.20
Szegasztok !!

Ha valaki tugya hogyan kell feltelepíteni windózra a popstgresql-t...akor írja már meg..
vagy ha van linkje a telelpítést illetően akkor kűggye már el..

Előreis köszi:::StPetrus
 

június 6

DNS szerver lehet-e a webszerverem?

ketyi · 2002. Jún. 6. (Cs), 21.06
Csinálok egy webszervert. Linux platform + Apache + PHP + MySQL.
Beviszem egy szerverparkba. A kérdés csak az, hogy megtehetem-e azt, hogy ez egyben domain name server is lesz, így nem kellene ezért a szogáltatásért évi díjat fizetnem más szolgáltatóknak, a nálam tárolt honlapokért. Lehet ezt így?
 

currency modul

vjozsef · 2002. Jún. 6. (Cs), 13.55
Mondja mar meg vki pls, h a currency modul a postnuke core-ban hogy mukodik? mit kellene mutatnia s hogy miutan vettem fel ertekeket az adminisztraciojanal?
 

i-partner blokk

paal · 2002. Jún. 6. (Cs), 11.28
Hali!

Felraktam ezt a blokkot (http://www.portalzine.de by MagicX), be is állítottam, a reklámcsík is üzemel mégsem mutat semmit a blokkban. Sejti valaki, hogy miért nem üzemel?

Link: http://haromfa.webpeca.hu/html bal oldalon legfelül.

Köszi, Pali
 

netbolt + mysql??

stpetrus · 2002. Jún. 6. (Cs), 09.36
Szevasztok !! Ha tudja valaki hogyan lehetséges 1 netbolt php+mysql ben megcsinálni? igazándiból maga a tranzakcijókezelése érdekelne.
termék+vásárló+kosár dolog.
Tud eggyáltalán tranzakcijót kezelni a mysql? jó erre a célra? mert úgyhallottam erre a postgres ajánlott inkább.
De ha + oldható mysql alatt is mindenképpen írjatok...aki találkozott a témával...

Thx:::StPetrus
 

június 5

Webserver kábelneten?

ketyi · 2002. Jún. 5. (Sze), 14.05
Fontos kérdés manapság az adatátviteli közegek sebessége. Egy webservenek egyszerre igen sok klienst kell kiszolgálnia, ezért elengedethetetlen a nagyon gyors feltöltési sebesség. Itt a 10 Mbit/s körüli értékekre gondolok. Manapság ezt csak optikai hálozatokon, szerverparkokban lehet elérni.
Azonban a szerverparkok havi díja igen borsos egy egyszerű fejlesztő számára. Tehát körül kell nézni más téren. Az ADSL felhasználói végpontja köztudottan igen lassú feltöltésre, tehát marad a kábeltévés hálózat. Igen ám, de egy 384 kbit/s-os sebesség mire éleg. Én kipróbálom, hogy ez az ötlet sikertertelen, vagy lehet-e kezdeni valamit vele. A jelentkezők ne rejtsék véka alá véleményüket!
 

Postnuke vs őú

tlof · 2002. Jún. 5. (Sze), 02.00
Hello mindenkinek
Felraktam a post-nukot és kicsit megdöbbenve tapasztaltam, hogy a űő kezelés körül gondok vannak, egyes esetekben megy, (pls az emlékeztetőnél megy) más esetekben nem.
Ez a cikkeknél látszik legjobban.
ugyanis, ha a cikkek témájába irok ő betüt elfogadja, ha a cikk címébe akkor már nem, és a cikken belül sem eszi meg a fránya magyar betüket (de csak az őű gond) Néztem, hogy ha belefajvítok az adatbázisba akkor utánna jól jelenik meg. A MySQL-ben van multi codolás támogatás, mert ha egy másik (saját) cgi -vel bele irok akkor ott rendesen jelennek meg az ő betük. (itt most ugy néz ki a dolog, hogy már az adatbázisba is a &336; -ok kerülnek, és nem a ő betü)
Maga a site megnézhető a lista.forszazs.hu címen, egyenlőre tartalom és egyebek nélkül, csak az ő betü hiánya zavarja már csak a társaságot hogy átáljunk.
Én kifogytam az ötletekből, ha van valakinek valami tippje akkor kérem segítsen.
 

június 4

ertek atadasa

gyeptegla · 2002. Jún. 4. (K), 10.07
Most ismerkedem a php-val, ugyhogy a megoldast sajna nem tudom. Van egy html oldalam, ami ertekeket var. Ezen ertekeket egy submittal elkuldok egy feldolgoz nevu php file-nak. Igen am, csakhogy nem jeleniti meg. Tehat az ertek elveszik valahol es csak ures hely marad. Mi lehet ennek az oka? Miert nem kapja meg a php az ertekeket?
A segitseget elore is koszonom.
Udv.:
gyeptegla
 

június 2

xp+apache+php_session nem m1

stpetrus · 2002. Jún. 2. (V), 14.38
Felraktam az xp re az apache-ot és felraktam a php-t is..a sessionkezelés viszont nem műxik..
Warning: open(/tmp\sess_abf19ee46467ac97dcfb1c55d07d57fb, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in d:\apache\htdocs\forrasok\kozosfv.inc on line 2

ez a hibaüzenet.a példa pedig a phphasználata 24 óra alattból..pedig ennek kéne futnia...

ha valaki tuggya a kérdést ..miért nem kezel sessiont xp-n írja +...
:::thx:::