ugrás a tartalomhoz

Archívum - 1970 - Fórum téma

november 8

Azonos auto_increment értékek kerülnek az adatbázisba

Sovereign · 2006. Nov. 8. (Sze), 08.28
Üdv mindekinek!


Egy fontos dologban szeretném a segítségeteket kérni.
Létre hoztam egy regisztrációs ürlapot ami mysql adatbázisba írja be az adatokat. Minden szépen és jól megy kivéve egy dolog. Az ID mezőt auto_increment-re állítom. A mysql kérésben direkt üresen hagyom az id mezőt, hogy nyugodtan számolja magának. Számolja is! Csak éppen kétszer írja ba ugyan azt. Hogy lehet ezt kiiktatni?

A választ előre is köszönöm!
 

november 7

Fórum, textbox és smiley-k

Anonymous · 2006. Nov. 7. (K), 21.57
Sziasztok!
Írtam egy php-s forumot, amibe szeretnék smiley-kat.
[colorer=php]
<?php
session_start();
include "config.php";
mysql_connect($dbhost,$dbuser,$dbpass);
mysql_select_db($dbname);
?>
<html>
<head>
<title>Fórum</title>
<style type="text/css">
a:visited { color: gold; text-decoration: none;}
a:hover { color: red; text-decoration: none;}
a:active { color: red; text-decoration: none;}
a:link { color: gold; text-decoration: none;}
Body
{scrollbar-face-color: black;
scrollbar-shadow-color: black;
scrollbar-highlight-color: silver;
scrollbar-3dlight-color: black;
scrollbar-darkshadow-color: black;
scrollbar-track-color: black;
scrollbar-arrow-color: white; }
</style>
<script language="javascript">
function textCounter( field, countfield, maxlimit ) {
if ( field.value.length > maxlimit ) {
field.value = field.value.substring( 0, maxlimit );
field.blur();
field.focus();
return false;
} else {
countfield.value = maxlimit - field.value.length;
}
}
</script>
</head>
<body bgcolor="black">

<font color="gold" face="batang" style=font-size="12pt">
<?php
$sql = mysql_query("SELECT comment,sender FROM forum");
if (!$sql) {
die(' ' . mysql_error());
}
for($i=0; $i<mysql_num_rows($sql); $i++){
if (!mysql_data_seek($sql, $i)) {
echo " " . mysql_error() . "\n";
continue;
}

if (!($sor = mysql_fetch_assoc($sql))) {
continue;
}
print "Feladó: <b>";
if(mysql_num_rows(mysql_query("SELECT nick FROM users WHERE (nick='".$sor['sender']."')")) > 0){
$user[$i] = $sor['sender'];
print "<a href=\"adatlap.php\">".$sor['sender'];
print "</a>";
} else {
echo $sor['sender'];
}
print "</b><br><br>";
echo $sor['comment'];
print "<br>_ _ _ _ _ _<br><br>";
}


?>
<br>
<form method="post" action="">
<table>
<tr><td><font color="gold" face="batang" style=font-size="12pt">Név: <?php print $nick ?></font></td></tr>

PHP kerdes: link atiranyasa ?

Anonymous · 2006. Nov. 7. (K), 17.21
Hello,
Van egy PHP oldalam, ball oldalon egy menuvel. Ha a menubol kivalasztom az "Add Resume" opciot, jobb oldalon megjelenik egy kicsi urlap. Az urlap megkerdez, hogy a leirast (resumet), szeretnem angolul megirni vagy magyarul.

Az web cim ahol kinyilik az urlap igy nez ki : http://mypage.com/resume.php?do=addresume

Ha kivalasztok egy nyelvet es rakatintok a tovabb gombra, be szeretnem irni az adatot mySQL adatbazisba. Az adat kap egy azonositot.

Szoval, amikor rakatintok a tovabb gombra kell kapjak egy azonositot (mysql_insert_id-vel) es at kell atiranyitsam az oldalt a kov cimre:

http://mypage.com/resume.php?do=ediresume&resumeid=5

Meg lehet ezt oldani header() figgveny hasznalata nelkul ? Esetleg JavaScript segitsegevel ?

Koszonom !
 

Apache Server at üzenet include kikapcsolása

Topi · 2006. Nov. 7. (K), 16.43
Sziasztok!

A következőre lenne szükségem, ki szeretném kapcsolni Apache 2.0.54 alatt a könyvtár listázásnál automatikusan alá íródó Apache/2.054 PHP/5.0.0 Server at valami.hu Port 80 as üzenetet. Néztem footer meg egyéb dolgokat httpd.apache.orgon de nem nagyon találtam. Kérlek titeket segítsetek ;-)

Köszi. Üdv. Topi.
 

Tárolt eljárást készíteni mikor érdemes, hogyan kell telepíteni MySQL-ben?

Anonymous · 2006. Nov. 7. (K), 16.08
Hali!

Még teljesen kezdő kérdések :\. De a mysql honlapján olvasgattam a tárolt eljárásokról, hogy hogyan kell készíteni, majd meghívni. Ott csak egyszerűen a mysql konzolba írja.

A kérdés az lenne, hogy ha mondjuk írok egy egyszerű tárolt eljárást - amit majd php-ba futtatok query-vel például egy egyszerű COUNT(*) - akkor ezt a kis tárolt eljárást kódot egy külső sql fájlba teszem és feltöltöm a szerverre mikor az adatbázis telepítem és az addig marad míg meg nem szüntetem vagy hogy kell ilyet csinálni?

Illetve annyit olvastam még, hogy így gyorsabb lesz a lekérdeéz végrehajtás - ez tényleg igaz?

Mennyire érdemes tárolt eljárásokat készíteni a hagyományos legérdezéssel szemben? (Tehát gondolok arra, ha komplex vagy olyan lekérdezés van ami biztos sokszor kerül végrehajtásrsa)...
 

Lap betoltese - villanas nelkul

Anonymous · 2006. Nov. 7. (K), 12.00
Sziasztok!
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy egy onmagat hivogato php, vagy perl oldal eseten ne villanjon a bongeszo tartalma, azaz csak akkor pucolja ki az elozo oldalt, amikor a kovetkezot mar teljesen betoltotte.
udv es kosz!
 

Csak az other csoportnak jogot adva meg a fájl írás PHP-ből

András777 · 2006. Nov. 7. (K), 10.33
Sziasztok!


Szeretnék file-t írni (*.txt) a freeweb saját oldalakon de nem endeg csak ha other-nek írási jogokat adok az írandó állományra vagy könyvtárra, ... ???
ez mit jelent?

Erre kérek megoldást ill. leírást.

Előre is
Köszönöm

András
 

Távoli bejelenkező felületre való belépés

Vas Dávid · 2006. Nov. 7. (K), 00.02
Üdvözlet!

Nos valamire sajnos sehol sem találtam megoldást, ha egyáltalán van ilyen(De szerényvéleményemszerint van).

A probléma a következő:
van egy oldal ahol van egy belépő felület, amiben ugye van 2 form elem, egy felhasználó név és egy jelszó mező.
Legyen mondjuk a felhasználó név mező neve(name=""): username a jelszóé pedig: pass.
Itt persze belehet lépni a helyes jelszó és felhsaználónév megadásával.
De elszeretném érni, hogy ezt egy énáltalam írt oldalról is belehessen.
Hogy mire is gondolok?:
egy változóba beírt felhsaználó név és jelszó-t elküldök a belépő felületnek, ha sikerers a belépés(létezik ilyen user és mellete a jelszó is az userhez tartozik, de ugye ezt már nem nekem kell megcsinálni, hanem a belépő felület dolga) akkor kirja, hogy a belépés sikeres, de ha nem akkor meg azt hogy sikertelen belépés.

Eljutottam addig, hogy az fsockopen()-el nyitok egy kapcsolatot majd az fputs()-al elküldöm az oldalnak a fejléces kérésem, és ezt kiiratom az fgets-el egy while ciklusban.
Ez eddig ok is, de itt mondjuk csak egy lap tartalmát tudom lekérni adatot küldeni nem tudtam a lapnak.
$keres = "GET $lap HTTP/1.0\r\n"; - ez eddig ok is, de nekem POST-olni kéne adatokat az username és a pass mezőbe, és kiiratni ha sikeres vagy sikertelen, nos ezt hogy oldalom meg(ha van-e rá lehetőség).

vagy pedig <form action="" method="post"> és itt az action mezőbe beleírom a belépés url címét(és kiratnám valahogy a php-vel hogy jó vagy rossz a belépés mielött a belépő felület átirányítana), de akkor nekem kell megnyomnom a submit gombot de azt szeretném hogy a php végezze ezt el helyettem, tehát az első megoldás kellne inkább.

Remélem értitek mire gondolok, előre is köszönöm a válaszokat.
 

november 6

Varázslós HTML menü lépések kezelése PHP-ben

Anonymous · 2006. Nov. 6. (H), 21.53
Sziasztok!
Szuksegem lenne par tanacsra, kis segitsegre, egy projekten dolgozok es sehogy sem sikerul megvolositanom azt amit szeretnek.

Van egy HTML oldal egy fenti menuvel. A menut egy Varazslohoz hasonlitanam. Konnyeben ezt elmagyarazni ugy tudom, hogy lepesrol lepesre vezet.

A Menu megtekinteheto itt: http://img211.imageshack.us/img211/1852/urlapdt9.png

Az elso lepesnel megjelenik egy urlap, a felhasznalo az urlapot ki kell toltse, ha minden adat ok es megnyomja a tovabb gombot akkor a masodik lepeshoz kell kuldjem, ahol egy masik urlap nyilik meg. A masodik lepesrol a felhasznalo visszaterhet az elsore ha valamit kifelejtett.

Itt van a menu :

<?php
function jobseeker_show_addcv()
{
?>
<td valign="top" bgcolor="#FFFFFF" width="100%">
<table width=100% bgcolor=#efefef>
	  <tr>
	  <td  bgcolor=#e0f0ff colspan=2>&nbsp;&nbsp;&nbsp;<b></b></td>
	 	<td colspan=6 align=right bgcolor=#e0f0ff> <input type=button value="CV megtekintese"></td>
	 </tr>
	 <tr>
	 <td bgcolor=#efefef align=center width=109>Step 1</td>
	 <td width=109 align=center bgcolor=white>Step 2</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 3</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 4</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 5</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 6</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 7</td>
  </tr>
</table>
<br />
<?php
}
?>
Fuggvenyekel dolgozok, amikor szuksegem van a menure meghivom, stb..

Amikor a felhasznalo tovabb lep egy lepesnel, az adatok lementodnek mySQL adatbazisban. Nem viszem at az adatokat hidden mezokben, semmi ertelme.

Nem tudom, hogyan oldjam meg ezt a tobb urlapos dolgot. Csinalni kell egy kulon fuggvenyt minden urlapnaknak es kulon mindegyiket meghivni ?

Amikor a masodik lepesrol visszaterek az elsore, a lap honnen tudja, hogy most nem kell mySQL-be bele rakni az adatokat hanem csak frisiteni?

Ha valami nem vilagos, kerlek irjatok, megprobalom reszletesebben elmagyarazni, csak kerlek segitsetek !

php kód elrejtése!

Anonymous · 2006. Nov. 6. (H), 18.09
Nekem az lenne a gondom, hogy elvileg a PHP-forráskódot bárki meg tudja nézni, és ez nagy gondokhoz vezethet!

Hallodtam egy olyan script-ről, ami ezt eltakarja, de nem tudom mi az, és hogy kell használni!

NAGYON KELLENE A SEGÍTSÉG!
robing16##kukac##freemail.hu címem