Archívum - 1970 - Fórum téma
november 13
IE-nek külön CSS tulajdonságok beállítása, hogyan értelmezzem?
Valaki segítene ezt értelmezni?
■ De az elmélet az, hogy az explórernek külön css tulajdonságokat kell adni. Erre több módszer is van, de amit lent írtam, az most a legelterjedtebb. A main.css vonatkozik minden böngészőre, és emellé kell csinálnod egy másik css-t csak az IE-nek, amit mindenképp a main.css alatt kell behívni! Ilyenkor az IE is értelmezi a main.css-t, ezért nem kell mindent újra megadni az ő css-ében, csak azokat, amiknél valamit szarul értelmez.
Na mondok egy példát. A klasszikus box model szopacs: van egy 200px széles dived (kapjon most egy 'box' id-t), 10px paddinggal és 3px borderrel, a fő css-ben így néz ki:Ez minden normális böngészőben összesen 226px széles lesz, mert a width csak az elem (vagyis a benne lévő szöveg) szélessége, a többi hozzáadódik (méghozzá kétszer, mert mindkét oldalon van a padding és a border). IE6-ban viszont az egész elem, paddinggal, borderrel együtt lesz csak 200px. Ilyenkor jön a feltételes kommenttel behívott css, amiben felül kell írnod az eredeti width értéket:
Na mondok egy példát. A klasszikus box model szopacs: van egy 200px széles dived (kapjon most egy 'box' id-t), 10px paddinggal és 3px borderrel, a fő css-ben így néz ki:
#box {
width: 200px;
padding: 10px;
border: 3px solid black;
}
#box {
width: 226px;
}Jelenlegi IP összehasoníltása db tartalmával!
Hellóbelló!
Segítséget szeretnék kérni tőletek egy dologoban. Azt szeretném megcsinálni, hogy ha a látogató belép az oldalamra akkor az IP címét eltárolom adatbázisba, eddig ok minden ezt megcsináltam. Azt szeretném, hogy ha legközelebb belép, csinálok egy sql lekérdezést az adatbázisban ez eddigi IP-kről, akkor megtudjam, hogy a jelenlegi IP szerepel-e már az adatbázisban. Most ehhez tömbbe tegyem a jelenlegi adatbázis tartalmát mysqlfetcharray-el és a tömb tartalmát hasonlítom össze a jelenlegi IP-vel? Vagy elég hozzá a lekérdezés is? Előre is köszi!
■ Segítséget szeretnék kérni tőletek egy dologoban. Azt szeretném megcsinálni, hogy ha a látogató belép az oldalamra akkor az IP címét eltárolom adatbázisba, eddig ok minden ezt megcsináltam. Azt szeretném, hogy ha legközelebb belép, csinálok egy sql lekérdezést az adatbázisban ez eddigi IP-kről, akkor megtudjam, hogy a jelenlegi IP szerepel-e már az adatbázisban. Most ehhez tömbbe tegyem a jelenlegi adatbázis tartalmát mysqlfetcharray-el és a tömb tartalmát hasonlítom össze a jelenlegi IP-vel? Vagy elég hozzá a lekérdezés is? Előre is köszi!
csoportos email-küldés adott domainen belül..
Sziasztok,
NE VESSETEK MEG azért, amit kérdezni fogok:
Hogyan tudnék tájékoztató emaileket küldeni pl. a @freemail összes emailcímére? Van erre valami progi? Vagy ez abszolút szabályba ütköző kérés?
( Nem vagyok destruktív jelleg! Havi hírlevél lenne. Kapok én is bőven :))
Gondolom van ilyen, mert napi 10-15 viagrás email-t kapok, amiben marhára el akarnak adni nekem valami tablettát....mindig más emailcímről küldi, még védekezni sem tudok ellene....
Na én nem ilyeneket küldenék.
Köszönöm
SZJ
■ NE VESSETEK MEG azért, amit kérdezni fogok:
Hogyan tudnék tájékoztató emaileket küldeni pl. a @freemail összes emailcímére? Van erre valami progi? Vagy ez abszolút szabályba ütköző kérés?
( Nem vagyok destruktív jelleg! Havi hírlevél lenne. Kapok én is bőven :))
Gondolom van ilyen, mert napi 10-15 viagrás email-t kapok, amiben marhára el akarnak adni nekem valami tablettát....mindig más emailcímről küldi, még védekezni sem tudok ellene....
Na én nem ilyeneket küldenék.
Köszönöm
SZJ
phpMyAdmin telepítési segítség Suse 10.1 alá
Telepítéskor az alábbi szöveget írja ki:
pwgen számára nincs telepíthető szolgáltató phpMyAdmin2.8.0.3-10.3noarch
[20061111-190222]számára.
9.3-as Suse alatt már használtam ezt a progit de ilyesmit nem kért...
■ pwgen számára nincs telepíthető szolgáltató phpMyAdmin2.8.0.3-10.3noarch
[20061111-190222]számára.
9.3-as Suse alatt már használtam ezt a progit de ilyesmit nem kért...
Opera Widgetből címsor és URL lekérés
Sziasztok!
Hogy lehet az Opera Widgettel lekérni az Opera aktuális ablakának
(honlapjának) a címét (TITLE) és az URL címét?
ui.: Köszönöm a szerkesztőnek, hogy figyelmeztetett.
■ Hogy lehet az Opera Widgettel lekérni az Opera aktuális ablakának
(honlapjának) a címét (TITLE) és az URL címét?
ui.: Köszönöm a szerkesztőnek, hogy figyelmeztetett.
november 11
Flash-be php-sql parancs beszúrása..
Sziasztok,
Azt szeretném megtudni, hogy hogy a túróba tudok beilleszteni egy flash movie-ba egy adott kódot, vagy hogyan tudok egy külső fájlra mutattatni vele, hogy az működjön?
Egy olyan bannert építek, ami az aznapi aktuális dolgokat jeleníti meg. Ehhez kellene a segítségetek.
Megvan a kódom, és a flash bannerem. A kettőt kellene összetennem... :))
Köszönöm
SZJ
■ Azt szeretném megtudni, hogy hogy a túróba tudok beilleszteni egy flash movie-ba egy adott kódot, vagy hogyan tudok egy külső fájlra mutattatni vele, hogy az működjön?
Egy olyan bannert építek, ami az aznapi aktuális dolgokat jeleníti meg. Ehhez kellene a segítségetek.
Megvan a kódom, és a flash bannerem. A kettőt kellene összetennem... :))
Köszönöm
SZJ
Fireworks 8,Flash 8 nem indul
Sziasztok!
Nem tudom behatárolni, hogy milyen telepítés, vagy más áldásos tevékenységem hatására a címben megnevezett progik egyszerűen nem indulnak el. "An internal error occurred!" Már próbáltam le-fel telepíteni, hiába. Találkozott valaki ilyen problémával?
Köszi a segítséget!
Üdv:
Seemann
■ Nem tudom behatárolni, hogy milyen telepítés, vagy más áldásos tevékenységem hatására a címben megnevezett progik egyszerűen nem indulnak el. "An internal error occurred!" Már próbáltam le-fel telepíteni, hiába. Találkozott valaki ilyen problémával?
Köszi a segítséget!
Üdv:
Seemann
JavaScript-tel összerakott select lista nem görgethető Opera alatt
Sziasztok!
Egy select ablak egyik elemére kattintva a másik select ablakban megjelennek a válaszható elemek. Ha azonban ezt a második ablak tartalmát görgetni kezdem, annak tartalma szétesik, persze csak Opera alatt. Mi lehet az oka?
A segítségeteket előre is köszönöm.
■ Egy select ablak egyik elemére kattintva a másik select ablakban megjelennek a válaszható elemek. Ha azonban ezt a második ablak tartalmát görgetni kezdem, annak tartalma szétesik, persze csak Opera alatt. Mi lehet az oka?
A segítségeteket előre is köszönöm.
TAB szimulálása ENTER-el weboldalon
Hello!
Olyan megoldást kellene kitalálnom, amiben egy weboldalon az enter lenyomása a TAB működését szimulálja, tehát ha mondjuk egy form elemen állok és ENTER-t ütök, akkor ne postolja el a formot, hanem lépjen a következő elemre. Nyilván egy textarea esetén kell tudnom több sort írnom.
Szerintetek van erre jó megoldás? Én még nem találtam.
Az oldal nagyrészt készen van, sok form van rajta, tehát talán jó lenne olyat találnom, aminél nem kell minden elemen végigmennem, hanem valami magasabb szinten levő JS oldja meg.
Köszi
■ Olyan megoldást kellene kitalálnom, amiben egy weboldalon az enter lenyomása a TAB működését szimulálja, tehát ha mondjuk egy form elemen állok és ENTER-t ütök, akkor ne postolja el a formot, hanem lépjen a következő elemre. Nyilván egy textarea esetén kell tudnom több sort írnom.
Szerintetek van erre jó megoldás? Én még nem találtam.
Az oldal nagyrészt készen van, sok form van rajta, tehát talán jó lenne olyat találnom, aminél nem kell minden elemen végigmennem, hanem valami magasabb szinten levő JS oldja meg.
Köszi
Kategóriák, archívum és hozzászólás nem működik az sblog motoromon az extrán
Sziasztok!
Azzal a kéréssel fordulok hozátok hogy, a sblog motort használom!
És a kategóriák és az archívum nem működik benne!
Szerintem rossz az elérési útja! Csak nem tudom mire kéne megváltoztatni!
És a bejegyzésekhez a hozzászólás se működik!
Miért?
■ Azzal a kéréssel fordulok hozátok hogy, a sblog motort használom!
És a kategóriák és az archívum nem működik benne!
Szerintem rossz az elérési útja! Csak nem tudom mire kéne megváltoztatni!
És a bejegyzésekhez a hozzászólás se működik!
Miért?



