ugrás a tartalomhoz

Archívum - 1970 - Fórum téma

november 17

escape és encode URI után is + jel a + jel!

s_volenszki · 2006. Nov. 17. (P), 11.00
Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy js escapelés és encodeURI után a + jelből nem lesz %2B !

Ez a js kód:

URI = 'print.php?data=' + Data + '&cdata=' + encodeURI(escape(cData));
newwindow=window.open(URI,'','scrollbars=1,height=500,width=800,top=150,left=150,resizable=yes');
Ha php-vel kiiratom minden oké kizárólag a + jel nem! Mind lemarad!
Ha cData = '+%@&#_-' akkor

$cData = iconv("UTF-8", "ISO-8859-2", urldecode($cData));
az eredmény: %@&#_-

Egy space-t tesz a + helyére.

Ha escapelés és encodeURI után felugratom alert-el, akkor ezt mutatja:

+%2525@%2526%2523_-

Szerintetek?

s_volenszki
 

november 17

MySQL function, mint a PHP explode?

Anonymous · 2006. Nov. 16. (Cs), 22.50
Sziasztok!

Egy olyan függvényt/megoldást keresek MySQL 5 alá, amely hasonló, mint a PHP explode függvénye.

A feladat vele a következő lenne:

Bejön egy URL, azt szét kelle vágni / jelek szerint, majd egy távoli kulcsokkal eltárolt fastruktúrában kikeresni a megfelelő bejegyzés számát. Tehát ebből:

domainem.hu/dir/dir2/file

Lesz ez a bejárás:

hu -> domainem -> dir -> dir2 -> file

Ahol én a file sorának az id-jére vagyok kíváncsi. Az egészet tárolt eljárásokban szeretném megvalósítani, mert több fajta kliens is csatlakozik az adatbázishoz.

Köszönöm

Charlie
 

melyik betűt használja a browser?

rrd · 2006. Nov. 16. (Cs), 19.16
ha egy css definicio mondjuk így néz ki:

body{font-family:'Lucida Sans',Lucida,'Luxi Sans',Helvetica,Geneva,sans-serif}

akkor meg lehet valahogy állapítani, hogy a browserem végül a megadottak közül melyiket használja?

Tudom, hogy azt amelyiket a lsitából előszőr megtalál. Valami olyan megoldás kellene nekem amivel meg tudom állapítani, hogy melyiket találta meg. (Nem szeretném a fonts mappát nézegetni ha kíváncsi vagyok rá)
 

perl futtatas html-ben beállítási hiba?

hofud · 2006. Nov. 16. (Cs), 16.55
Hello,

Olyan problémám van hogy perl scripteket nem tudok futtatni html-ben(magában a pl kit fájlok futnak de valamibe beágyazva nem)
például :

<html>
<head>
<!--#include virtual='path/...fajl.pl' -->
</head>
</html>

A futtatásnál sima szovegnek veszi ezt az include részt.
(Apache2-van debian alatt) Milyen beállítási gond lehet?

Köszi
Üdv,
 

Apache - rossz aktualis konyvtar

Anonymous · 2006. Nov. 16. (Cs), 16.35
Hello!

Apache 2.2.3-am van PHP 5.2.0-val.

Roviden a problema:
bongeszobe beirva pl: localhost://konyvtar/valami.php

valami.php-ben: include('valami2.php');

es a valami2.php ugyanott van mint a valami.php, tehat a "konyvtar" konyvtarban.


Habar a valami.php-t meghivja, de az aktualis konyvtar nem a "DocumentRoot/konyvtar" hanem a ServerRoot, ezert nem talalja meg a valami2.php-t.

httpd.conf:

ServerRoot "C:/Apache2"
DocumentRoot "C:/CruiseControl/webapps"

van ilyen defaultam:

<Directory />
Options FollowSymLinks
AllowOverride None
Order deny,allow
Deny from all
Satisfy all
</Directory>

es:

<Directory "C:/CruiseControl/webapps">
Options Indexes FollowSymLinks
AllowOverride None
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>

Remelem erthetoen sikerult leirni.
A valaszokat elore is koszi.

S.M.
 

Drupal mouseover menü

Anonymous · 2006. Nov. 16. (Cs), 15.27
Üdv!

Drupal.org-on van egy bejegyzés, ami leírja, hogyan lehet a primary linkek helyére képeket beilleszteni. (http://drupal.org/node/62149) Tud valaki valami megoldást esetleg arra, hogy ezeket a képeket hogyan lehetne rávenni némi mouseover effektre? :) Túl bonyolult az én agyi kapacitásomnak, ha valahol már van rá megoldás es nem vettem észre, akkor nyugodtan ordítsátok le a fejemet :)

Köszi
 

november 15

Ablak összekicsinyítésére elcsúszik az iframe

Anonymous · 2006. Nov. 15. (Sze), 21.30
A honlapomon az iframek eltolódnak, ha összekicsinyítem a honlapot (szal nem teljes képernyős).
Ennek mi lehet az oka? Hogy javítsam ki?
 

pharmix.hamlet.hu teszteléséhez kérnék segítséget

hamlet79 · 2006. Nov. 15. (Sze), 19.19
Sziasztok!

Egy webshop tesztelésében kérném a segítségeteket: http://pharmix.hamlet.hu

Design még nincs.

Regisztráció, vásárlás, rendelés, módosítás. Valós e-mail cím kell, de természetesen a teszt után - szombaton - törlöm az adatbázist!

Nagyon megköszönném az észrevételeket, hekkeléseket stb. :-) A biztonsági kérdések még fejlesztés alatt vannak, de ha találtok SQL injection, vagy akármi hibát akkor hálás lennék ha szólnátok.

Köszi,
Hamlet
 

Nuke 7.7-ben szeretném megjelentetni a hup.hu/backend.php-t

fodore79 · 2006. Nov. 15. (Sze), 16.03
Sziasztok!
Debian Sarge r3.1 , Apache2,myql 4.3,php5 es php-nuke 7.7hun programoakt lottem be localhostra tesztelgetes celjabol.
Szeretnem megjeleniteni pl. a www.hup.hu/backend.php tartalmat a nuke-ban.
Igazabol allitgattam a blokk es modul reszeket de nem tudom mit kellene tenni ahhoz h. a tartalom megjelenjen.
Tudnatok segiteni ? Tudom h. lama de ez van. googli -ban nem tallatam leirast sem a forumokon valszinu azert mert ennyire trivialis.
elore is koszi.!

FE
 

phpMyAdmin: csak a rendszergazda user lássa a szerverhez kapcsolódó infókat

hofud · 2006. Nov. 15. (Sze), 13.20
Üdv,

Hogyan lehet megadni a phpmyadminban(2.9.0.3)debian 3.1 azt hogy csak a rendszergazda juzer lássa a szerverhez kapcs infokat lásd nyelv, felület beállítás, futófolyamatok, rendszer változók. Ezeket sajnos más juzereknek is megjeleníti(akivel bejelentkeztem) ha a kis home iconra klikkelek. A privilégiumoknál ezt nem tudom beállítani csak azt hogy melyik db-t lássák és azokban is milyen joguk legyen.
Valakinek ötlete?

előre is köszi
hofud