ugrás a tartalomhoz

Archívum - 1970 - Fórum téma

november 24

Hogyan ellenőrizzem, hogy még nem jött űrlap adat?

Sovereign · 2006. Nov. 24. (P), 17.31
Van egy ürlapom amin adat ellenörzést végzek. A problémám az lenne, hogy amint lefuttatom kidobja, hogy minden adat hibás - hiszen még nincsen kitöltve -.
Kérdésem:
Meg lehet vhogy oldani a php kód futásának felfüggesztését addig amíg nem klikkelek az elküldre.

Másik:
Próbáltam úgy, hogy egyik oldalon van maga az űrlap. Klikkelek elküldi egy másik oldalra adatellenörzés céljából. Ez a végeredménytől függően vagy elküldi az űrlap tartalmát a harmadik oldalnak ami feltölti az adatbázist vagy vissza küldi az űrlap oldalnak. A helyesen megadott adatokat vissza írja a többit nem. És persze kiírja, hogy mi a hiba. A hibákat egy tömbe gyűjtöm az ellenörző oldalon.

A segítséget előre is nagyon köszönöm!
 

html oldalba require-ni akarok egy másikat

Anonymous · 2006. Nov. 24. (P), 16.14
sziasztok

van egy oldalam, frémek nélkül, ami frémek nélkül is marad örökre:)
lényeg, az egész egy 3 cellás táblázat és csak a középső cella tartalma változik.

ugybár urlben kiadott értékeke szerint pl: index.php?oldal=termekek


index php középső cellája helyett ez van (volt már szviccsel is ugyhogy abba ne kössetek béle):
<?php

//oldal változó tartalma

if ( isset($_GET['oldal']) && $_GET['oldal']=="fooldal")
	{
	require("fooldal.php");
	}
elseif ( isset($_GET['oldal']) && $_GET['oldal']=="termekek")
	{
	require("termekek.php");
	}
// meg a többi
else
	{
	require("fooldal.php");
	}

?>
a foldal.php: <td>tartalom</td>
a termekek.php: szintén

a főldal php jól jelenik meg, a termékek viszont az oldal tetjén az alap táblázatom felett.

miértis van ez igy? nem lehet require-lel beszúrni html tartalmat?

előre is köszi
 

A "Vissza" gomb befolyásolása Flash-ből

Anonymous · 2006. Nov. 24. (P), 16.10
Nem túl rutinos felhasználóként kérdezem, hogy Flash MX 2004-ben hogyan lehet megoldani azt, hogy a böngésző "vissza" gombjára klikkelve az előző, vagy az általam meghatározott framere lépjen a látogató?

A válasz(okat) előre is köszönöm.

P. Tibi.
 

Operában és IE-ben jól néz ki az oldal divjének adott háttér, Firefoxban nem

holli · 2006. Nov. 24. (P), 12.32
Sziasztok. Kezdőnek számítok, weblapkészítés- és fórumozás-ügyben is. Egy hihetetlenül rémes minőségű webtervező-tanfolyam vége felé közeledve úgy döntöttem, hogy a netről tanulok (úgy, mint eddig). Ez így elég időigényes, de legalább ki tudom válogatni a korszerű részét a tudománynak.

Az az egyik problémám, hogy nem tudom, másoknak miért működnek egyes formázások, nekem pedig miért nem. Itt van például ez az oldal: http://stilus.blog.nlcafe.hu/files/kereteskoncert.htm

Explorerrel normálisan néz ki, Operával is. Firefoxnál viszont az egész oldal kerete csak a h1-et folyja körül. A háttérképet már eleve azért tettem a h1 blokkba, mert ha az "egeszhonlap" div-be tettem, Firefox alatt egyáltalán nem látszott. Beletörődnék, hogy a Firefox ilyen, de másoknak ott is rendesen néznek ki a hátterek, és nem jövök rá, mit csinálok rosszul.
Szeretném, ha valamelyikőtök segítene. Természetesen annak is örülök, ha mutattok olyan oldalt, ahol a hasonló problémák megoldása (érthetően) le van írva.
Köszi.
 

session nem működik az atw-tárhelyén

Anonymous · 2006. Nov. 24. (P), 12.29
Tegnap dobtam fel a kahor.atw.hu címre a készülő webshopomat de a session-okkal valamilyért nincs kibékülve.Az kahor.uw.hu-s oldalon viszont működik csak nagyon lassú. Az alábbi hibaüzeneteket dobta ki:

Warning session_start()
open(tmpsess_d4fbb0433cc143b1ba749679dee673e9, O_RDWR)
failed No such file or directory (2) in stylesetup.php on line 10
 

Cookie megtartása lehetséges még akkor is, ha a felhasználó törli?

Termes · 2006. Nov. 24. (P), 11.24
Üdv.

Hogyan lehetne a sütiket úgy tárolni, hogy az adott gépen az illető hiába törli ki a sütit, emlékezzen rá?

Köszi
<?php
//Ha szavaz
$cookie = "Mysite$id"; 
if(isset($_COOKIE[$cookie])) 
{ 
Echo "Már szavaztál! Köszönjük. <p>"; 
} 

//különben
else 
{ 
$month = 2592000 + time(); 
setcookie(Mysite.$id, Voted, $month); 

//aztán
mysql_query ("UPDATE..."); 
Echo "Szavazatodat elfogatuk! <p>"; 
} 
 

november 23

flash menu keretben

s5vi · 2006. Nov. 23. (Cs), 21.13
Hali szakértők (én kezdő vagyok)

Tudom hogy sokszor volt (de nem találtam rá megoldást)
Az a cél hogy a flash menu ne töltődjön mindig ujra (mindegyik lapon ugyanaz a flash menu van)
Csak frames megoldás tudtam, igy jó ,nem villog, nem töltődik ujra..
dehát mindenki azt mondja hogy nemjó mer frames.....
Full flashes lapot nem akarok, az se jó.
táblázattal,css-el , legalábbis ahogy én próbáltam ujratöltődik, ok a brozer cacheli, de akkor is villanik.

köszi, várom az okosságokat (mindig szeretek jó dolgokat tanulni)
 

Űrlapba írt irányítószám legyen tényleg szám, a név legyen tényleg karakteres

Sovereign · 2006. Nov. 23. (Cs), 20.27
Lenne egy problémám amiben a segítségeteket szeretném kérni.

Készítetem egy regisztrációs űrlapot. Van egy irányító szám mező. Irhatok ide be bármit a program stringnek nézi. Gondoltam nem baj beállítom érték adás után integernek. De törekedni akarok a biztonságra. Így azt akarom, hogy csak számot fogadjon el. De integerre alakítja akkor is ha karaktert is bevittem. Csak persze 0 értékkel.
Hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

Fordítva is igaz a probléma. Ha teszem azt a nevébe ír vki számot azt sem lehet így ellenőrizni, hogy string e.
 

2xfloat right IE-ben és FF-ben eltér

Anonymous · 2006. Nov. 23. (Cs), 13.17
hi,
van egy divem (width 300px;)
van 2 képem. (css: float: right; és diplay: block; width 180px;)
van egy szövegem. (p)

kódban
div
img
img
p
/div

ffban jól töri a képekek jobbra egymás alá, mellette van a szöveg.
ieben a szintén jobbra egymás alá, de a szövegem csak a legalsó kép mellett kezdődik.

Miért nem az elsőnél ahogy ff-ben?

thx
 

Flash-es képcsere

konoko · 2006. Nov. 23. (Cs), 11.52
Sziasztok!

Szeretnék egy fejlécet flash-ben megcsinálni és a fejléc tartalmazna olyan mezőket, ahol 3-4 db kisebb képet jelenne meg. Viszont ezeket a képeket egy könyvtárból kellene neki kiszedni ami felhasználó álltal változik. Szóval a nevét sem lehet fixre megadni. PHP-ban csináltam már ilyen és sikerült is. Most segítséget szeretnék kéri hogy flash-ben hogy tudom ez megoldani vagy hogy hol tudok utánna nézni neki.

Előre is köszi mindenkinek.