Archívum - Könyvajánló
október 2, 2013
Expert Indexing in Oracle Database 11g
Darl Kuhn, Sam Alapati és Bill Padfield angol nyelvű könyve, az Expert Indexing in Oracle Database 11g: Maximum performance for your database, amely címének megfelelően az Oracle adatbázis indexeinek lelkivilágáról szól, 2012-ben jelent meg az Apress kiadónál. Én egy egy napos, 10 dolláros Apress-akció keretében szereztem be a PDF formátumú e-könyvet, majd rövid idő alatt át is tanulmányoztam.
május 24
Cryptography Engineering
A könyv lényegében a szerzők Practical Cryptography című bestsellerének frissített kiadása. Aki jártas a kriptográfiai rendszerek tervezésében, annak talán nem is kell többet mondani a könyvről. Azoknak pedig, akik most ismerkednek a témával: a Ferguson–Schneier szerzőpáros a téma elismert szakemberei, tudásuk és tapasztalataik legjavát jelen könyvben adják át.
június 18, 2012
Pro PayPal E-Commerce
A könyvet kettős céllal vettem a kezembe. Egyrészt olyan anyagot kerestem, amely összefoglalja és bevezeti a PayPal fizetési megoldásaiban kevésbé vagy egyáltalán nem jártas kollégát a PayPal világába. Másrészt, bár régóta ismerem, használom és integrálom a PayPal szolgáltatásait, szerettem volna átfogó képet kapni a kevésbé szokványos lehetőségekről (mint például a MassPay API, Subscriptions vagy a PayFlow). A rövid keresgélés után nyilvánvalóvá vált, hogy nem fogok mellé Damon Williams könyvével, hiszen Damon a PayPal integrálási és fejlesztési csapatának tagja, illetve ma már a X.commerce termékmenedzsere.
január 23
Webergonómia
2011 végén jelentette meg a Typotex kiadó Jakob Nielsen munkái nyomán készült Webergonómia című könyvét az Edition 2.0 sorozatában.
A könyv nem közvetlen fordítás, a kiadó szerkesztette Jakob Nielsen korábbi Web-design könyve és a szakember a useit.com/alertbox címen publikált jelentései alapján két hazai felhasználói élmény kutató, Bővíz László és Rung András szakmai hozzájárulásával.
december 29, 2011
Tiszta kód – Az agilis szoftverfejlesztés kézikönyve
A Kiskapu Könyvkiadó gondozásában megjelent Tiszta kód – Az agilis szoftverfejlesztés kézikönyve, helyenként talán túlzottan sarkos kinyilatkoztatásokkal ugyan, de rendkívül hasznos tanácsokat ad a mindennapi kódolási munkához.
HTML5 Media
A HTML5 Media című, idén nyáron megjelent könyv körüljárja a HTML5-tel bemutatkozott <audio>
és <video>
tagek nyújtotta lehetőségeket: hogyan tudunk ezek használatával videót-hangot beágyazni weboldalainkra, a lehető legtöbb böngészőt-platformot támogatva, és a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtva.
december 26
Pro Git
Mind felépítésében, mint fogalmazásmódjában egy végiggondolt, jól összerakott és könnyen érthető könyvnek tartom, amit jó szívvel tudok ajánlani mindenkinek, aki használja, vagy szeretné a jövőben használni a Git verziókezelő rendszert.
november 2
Yii 1.1 Application Development Cookbook
Nemrég jelent meg a Packt kiadónál a Yii 1.1 Application Development Cookbook, nyolcvan hasznos recepttel a Yii Frameworkhöz. A szerző az egyik Yii core developer, Alexander Makarov.
A könyv véleményem szerint inkább a Yii Framework alapjaival már tisztában lévő fejlesztőknek szól, viszont ők sokat tanulhatnak belőle. Minden fejezet bővelkedik kódpéldákban, és mindennapi problémákra kínál megoldásokat.
augusztus 25
Zend Enterprise PHP Patterns
Korábbi ajánlóimban nehezményeztem, hogy nem igazán találtam olyan irodalmat, amely kíváncsiságomat kielégítő mélységben tárgyalja a Zend Framework rejtelmeit. Jelentem, megvan. A Zend Enterprise PHP Patterns nemcsak a Zend Frameworkkel kapcsolatos kérdéseimre adott választ, de messzemenőkig hasznos, érdekes és izgalmas olvasmánynak bizonyult. Bár a Zend Framework rejtelmeit kutatva lapoztam fel a könyvet, sokkal messzebbre kerültem az utolsó fejezettel.
Refactoring – Adatbázisok újratervezése
Scott W. Ambler és Pramod J. Sadalage könyve, a Refactoring – Adatbázisok újratervezése, mely magyarul a Kiskapu Kiadónál jelent meg 2009-ben, a fokozatos adatbázis-felépítés illetve -módosítás témakörét tárgyalja mintegy 280 oldalon keresztül. A könyv eredetije angol nyelvű, de a magyar fordítás is egészen jóra sikerült, bár szerintem néhány szakkifejezést kár volt magyarítani (pl. a trigger – kioldó páros egy kissé furcsa volt számomra).