usability
A felhasználói élmény itt és most szabálya
Webergonómia
2011 végén jelentette meg a Typotex kiadó Jakob Nielsen munkái nyomán készült Webergonómia című könyvét az Edition 2.0 sorozatában.
A könyv nem közvetlen fordítás, a kiadó szerkesztette Jakob Nielsen korábbi Web-design könyve és a szakember a useit.com/alertbox címen publikált jelentései alapján két hazai felhasználói élmény kutató, Bővíz László és Rung András szakmai hozzájárulásával.
A használhatóság napja 2011: szakmai est
Steve Krug on DIY usability testing
Schmidt Zoltán: Usability tesztelés
A Docler Akadémia soron következő eseményén ismét a felhasználói felületekkel foglalkozunk. A usability sorozat lezárásaként 2011. február 22-én kedden este fél 7-től a tesztelés lesz a témánk.
A korábbi előadásokban többször elhangzott, hogy a felhasználókat célszerű bevonni a tervezési folyamatba. Kiemeltem, hogy a lehető legkorábban el kell kezdeni a terveink gyakorlati tesztelését is, arról azonban nem esett szó, hogy mindez hogyan lehetséges.
A usability alapjai – előadás
2010 augusztusában volt már a Docler Akadémia sorozatában egy előadás A usability alapjai címmel. A nézőtéren akkor még csak a cégcsoportnál dolgozó kollégák ülhettek, az illusztrációként szolgáló diák azonban publikusan is elérhetőek voltak. A jelenlévők visszajelzéseinek és a külsős kollégák érdeklődésének köszönhetően – immáron bárki számára elérhetően – újra műsorra tűztük ezt a témát.
Első szabály: ne hibázz!
Az uml-to-django a projekthez legyártott UML osztálydiagramból állítja elő a Django modelleket. Míg a fejlesztők célja, hogy tetszőleges osztálydiagramot tudjon az eszköz kezelni, jelenleg csak az ArgoUML tervező termékeit támogatja. Az ArgoUML egy általános célú designer UML diagramok készítéséhez. Úgy számítottam, hogy az ArgoUML-lel felvázolom az osztályokat, az uml-to-django-val legyártom a modelleket, és ezzel meggyorsítom a fejlesztés menetét. Tévedtem.