refactoring
Refactoring – Adatbázisok újratervezése
Scott W. Ambler és Pramod J. Sadalage könyve, a Refactoring – Adatbázisok újratervezése, mely magyarul a Kiskapu Kiadónál jelent meg 2009-ben, a fokozatos adatbázis-felépítés illetve -módosítás témakörét tárgyalja mintegy 280 oldalon keresztül. A könyv eredetije angol nyelvű, de a magyar fordítás is egészen jóra sikerült, bár szerintem néhány szakkifejezést kár volt magyarítani (pl. a trigger – kioldó páros egy kissé furcsa volt számomra).
A paraméterátadás egyszerűsítése objektumparaméter használatával (2. rész)
Szeged Tech Meetup – Márciusi találkozó
A szegedi webfejlesztői meetup következő időpontja: március 22., 17 óra. Helyszíne a Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete (Aradi vértanuk tere), Bólyai terem.
Az esten két előadást tekinthetnek meg a résztvevők: Refactoring, avagy a forráskód minőségének javítása Szabó Gábor és Szerveroldali template rendszerek használata portálfejlesztéshez (Smarty) Toldi Miklós és a NexusGold csapatának jóvoltából.
Mindenkit szeretettel várunk, a részvétel változatlanul ingyenes.
■A paraméterátadás egyszerűsítése a paraméterek számának csökkentésével (1. rész)
Refactoring módszertan
Refactoring, avagy a forráskód minőségének javítása
Refactoring to Patterns
A Programtervezési minták elolvasása után nem éreztem úgy, hogy ez a témakör annyira fontos lenne. Igazából nem tudtam hova tenni ezeket a mintákat, nem tudtam, hogy milyen esetekben kellene használni őket.
Kicsivel később elolvastam a Refactoring - Kódjavítás újratervezéssel című könyvet Martin Fowlertől, és nagyon megtetszett a kód újratervezés, mert az egész nagyon gyakorlatias. Tetszik az a folyamat, ahogyan az átláthatatlan kódból szép lassan valami nagyon tiszta, átlátszó dolog születik. A Refactoring to Patterns olvasása közben ugyanez az érzés fogott el, ami azt bizonyítja, hogy a szerzőnek tényleg sikerült méltó folytatást írnia Martin Fowler könyvének úgy, ahogy szerette volna.