ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2021 - Fórum téma

augusztus 2

Egy könnyed nyári feladvány

Blackfriar · 2021. Aug. 2. (H), 14.14
Sziasztok !

FF alatt egy input radio gombra kerül a fókusz (TAB-o nyomva) és naná, hogy megjelenik a rettegett kék körvonal a radio gomb körül, de csak ilyenkor. Ha simán rákattintok a radio gombra, akkor nem. És persze a jelenség csak FF alatt jelentkezik, a többi böngésző esetén nem.
Próbálkoztam input[type=radio]:focus{outline: none/0}, de nem használ.
Valami ötlet ?
 

július 25

35 évesen egyetem?

loyal872 · 2021. Júl. 25. (V), 19.17
Sziasztok!

Kérlek legyetek egyenesek velem, megérné 35 évesen vissza mennem az egyetemre programozást tanulni? Nem áll tőlem messze a programozás, tanultam középiskolában is és az elmúlt évben csináltam hobby projekteket. Nem kifejezetten nehezek. Eddig amit tanultam az java MySQL és egy kis frontend volt. Máshoz nem nyúltam még, mint pl keretrendszerek de tanultam adatbázist és algoritmusokat. Megcsináltam az összes feladatot codingbat-en, hackerrankos is az easy-medium feladatokat és leetcode-t mostanában kezdtem el. Azért írom le ezeket hogy legyen egy rálátásotok, nem a fizetésért szeretnék szakmát váltani, hanem mert érdekel. Azt hiszem későn érő típus vagyok. Angolból felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem.

Köszönöm szépen előre is mindenkinek a válaszát!
 

június 29

Medalhunter vélemény

Radon · 2021. Jún. 29. (K), 15.32
Sziasztok!
Szeretnék véleményt kérni a medalhunter.hu-ról.
A weboldal egy élménymegosztós blog-közösségi oldal. A legtöbb funkció csak regelés után érhető el, de a bejegyzések belépés nélkül is olvashatók.

Szeretném azt is megtudni, hogy ebben a bizalmatlan netes világban egy weboldal mitől lesz hiteles, és bizalomgerjesztő. Hogy a felhasználók merjenek regelni.

A rólunk részt, elérhetőséget, üzemeltetőt, szolgáltatót, az adatkezelésit, az ÁFSZ-t kitettem head-be, footer-be, a regeléshez, próbáltam minél jobban szem elé tenni. Van feedback rész is, és fizetve az SSL tanusítvány.
köszi.

A mobil verzióból még hiányzik 1-2 rész, az asztali design teljesen kész. Véleményezéshez írjátok oda légyszi, hogy miről nézitek.
 

június 25

Cookie-k (androidon)?

mind1 valami név · 2021. Jún. 25. (P), 06.40
Réges-rég egy messzi-messzi galaxisban... volt lehetőség sokféle addont telepíteni az androidos firefoxra.
Aztán jött egy upgrade, ami miatt rengeteg addon elveszett, majd egy újabb, azóta mindössze 8-10, többségében semmire se jó addon maradt, még a reklámblokkolók is ki lettek herélve.
Többek közt nyom nélkül felszívódott minden eszköz, amivel a böngészőben tárolt cookie-k, local storage stb. kezelhetők voltak.

Pár kérdés ezek kapcsán:
1. Van arra mód, hogy a cookie-kat egyesével átnézzem, beleértve a tartalmukat is? Ha igen, hogyan, mely böngészőben?

2. Sok helyen jön egy ablak az oldal által használt cookie-król, ahol egyszerre lehet letiltani a cookie-kat. Látszólag.
Valójában százával(!) van a letiltottak mellett egy "jogos érdek" címkéjű kapcsoló, a legtöbb oldalon ezeket csak egyesével lehet letiltani(??? Valami olyan jelenik meg, hogy "tiltakozás benyújtva".)
Ez mi a bánat? Mert a leírásból pont az jönnle, hogy épp azokat a cookie-kat tartalmazza, amelyektől szabadulni akarok, amik durván sértik a privát szférámat.
Ehhez demonak ott az origo.hu, ha private ablakból nyitod meg és a cookie figyelmeztetésnél a beállításokra kattintasz.
 

június 21

php tömbben külömböző értékek száma

simisoma · 2021. Jún. 21. (H), 14.25
Sziasztok,


hogy tudnám egy tömben megszámolni a külömböző elemek számát?

 $ertek = array(1,1,1,2,3,3,4);
azt szeretném tudni, hogy itt hány külömböző érték van: 4

vagy

 $ertek = array(1,1,1);
Eredmény 1
 

június 5

MongoDB-t használt valamelyikőtök?

mind1 valami név · 2021. Jún. 5. (Szo), 09.05
Megint elővettem Pató Pál utat (log ketrső/"elemző") és nézegetem, hogy mit tegyek alá: postgresql-t vagy mongodb-t.
Egy év alatt összegyűlt 2.5 millió sor.
Most postgresql van alatta.
Ha regex alapján válogatok belőle, az (értelemszerűen) iszonyat lassú.
De ha sima ... message like '%valami szöveg%' ...; van a selectben (a message egy index nélküli varchar), akkor meglepően gyors.
A mongot alig ismerem. Van benne hasonló lehetőség, hogy ne regex alapján keressen? Azt kipróbálni sem érdemes, pár tízezer sornál embertelen lassú. (Ugyanazon a gépen)
 

június 2

Online, offline státusz eldöntése

Radon · 2021. Jún. 2. (Sze), 21.46
Szeretném jelölni, hogy valaki épp online, vagy offline.
Az addig egyszerű, hogy ha belép, akkor a státuszát updatelem online-ra, és ha megnyomja a kilépés gombot, akkor offline update.
De azt hogy szokták megoldani, hogy valaki pl 10 perce inaktív (és le is jár a sessionja), akkor a rendszer elmentse, hogy már offline?
Köszi.
 

május 29

alkalmazás szerver vs web szerver?

mind1 valami név · 2021. Május. 29. (Szo), 14.33
Valamit nem értek. Látszólag az általam használt/próbált alkalmazásszerverek (uwsgi, gunicorn) önmagukban is működnek webszerverként. Akkor minek eléjük adott esetben egy apache vagy egy nginx?
O.K., egy ok lehet a load balance, olyanra nincs szükségem.
Ha többféle rendszert kell kiszolgálni, az is lehet egy ok.
Egyéb?
Van értelme küzdeni egy plusz réteggel, ha kizárólag pythont használok uwsgi vagy gunicorn háttérrel?
(Ssl/tls megy ezekkel is, autentikációt belülről intézem)

Valami dereng, hogy az apache tud tűzfal funkciót, ami meggátolja, hogy ismert támadásokkal próbálkozzanak a rosszfiúk - ha ez igaz, az lehet egy újabb ok.
 

május 12

geoip segítség

Radon · 2021. Május. 12. (Sze), 13.36
Sziasztok!
Szeretném használni a geoip kiterjesztést arra, hogy lekérdezhessem egy felhasználó körülbelüli helyét.
Addig jutottam, hogy a cPanelben be van pipálva a geoip kiterjesztés, tehát nem kell komponenseket telepíteni. De után hogyan tovább?
php.net/geoip
Ezt nézegettem, de nem tudom mit kellene csinálni.
Tudnak valaki segíteni?
Köszi.
 

Facebook - WebLabor Közösség csoport

inf · 2021. Május. 12. (Sze), 12.29
Javasolták a csoportban, hogy tegyem ki külön, hátha akkor több embert bevonz. Szóval csináltam facebook csoportot, hogy megpróbáljam újraépíteni az itteni közösséget. link
Bárki csatlakozhat innen, és küldhet be webbel, programozással, design-al kapcsolatos cikkeket, híreket, de akár be lehet linkelni saját cikket vagy blog bejegyzést is, aki szeretne. Egyelőre nem vagyunk túl aktívak, de talán majd ez később alakul.
Három fő szabály van eddig:
- Ne politizáljunk.
- Kerüljük a hittérítést: Nincs probléma az extrém ötletekkel, csak azzal, ha minden hozzászólása ebből áll valakinek, pl hogy az XML+XSLT és a strukturált programozás messze jobb, mint bármilyen más módszertan.
- Mértékkel lehet offolni: Nem akkora baj, ha elkanyarodunk az eredeti témától a hozzászólásokban, viszont a postok lehetőleg legyenek webes vagy legalább IT témájúak.
Később esetleg hozzácsapok szabályt az álláshirdetésekre és adás-vételre, de most még nagyon nem tartunk ott.