ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2021 - Fórum téma

Dátum
  • Minden
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

május 29

alkalmazás szerver vs web szerver?

mind1 valami név · 2021. Május. 29. (Szo), 14.33
Valamit nem értek. Látszólag az általam használt/próbált alkalmazásszerverek (uwsgi, gunicorn) önmagukban is működnek webszerverként. Akkor minek eléjük adott esetben egy apache vagy egy nginx?
O.K., egy ok lehet a load balance, olyanra nincs szükségem.
Ha többféle rendszert kell kiszolgálni, az is lehet egy ok.
Egyéb?
Van értelme küzdeni egy plusz réteggel, ha kizárólag pythont használok uwsgi vagy gunicorn háttérrel?
(Ssl/tls megy ezekkel is, autentikációt belülről intézem)

Valami dereng, hogy az apache tud tűzfal funkciót, ami meggátolja, hogy ismert támadásokkal próbálkozzanak a rosszfiúk - ha ez igaz, az lehet egy újabb ok.
 

május 12

geoip segítség

Radon · 2021. Május. 12. (Sze), 13.36
Sziasztok!
Szeretném használni a geoip kiterjesztést arra, hogy lekérdezhessem egy felhasználó körülbelüli helyét.
Addig jutottam, hogy a cPanelben be van pipálva a geoip kiterjesztés, tehát nem kell komponenseket telepíteni. De után hogyan tovább?
php.net/geoip
Ezt nézegettem, de nem tudom mit kellene csinálni.
Tudnak valaki segíteni?
Köszi.
 

Facebook - WebLabor Közösség csoport

inf · 2021. Május. 12. (Sze), 12.29
Javasolták a csoportban, hogy tegyem ki külön, hátha akkor több embert bevonz. Szóval csináltam facebook csoportot, hogy megpróbáljam újraépíteni az itteni közösséget. link
Bárki csatlakozhat innen, és küldhet be webbel, programozással, design-al kapcsolatos cikkeket, híreket, de akár be lehet linkelni saját cikket vagy blog bejegyzést is, aki szeretne. Egyelőre nem vagyunk túl aktívak, de talán majd ez később alakul.
Három fő szabály van eddig:
- Ne politizáljunk.
- Kerüljük a hittérítést: Nincs probléma az extrém ötletekkel, csak azzal, ha minden hozzászólása ebből áll valakinek, pl hogy az XML+XSLT és a strukturált programozás messze jobb, mint bármilyen más módszertan.
- Mértékkel lehet offolni: Nem akkora baj, ha elkanyarodunk az eredeti témától a hozzászólásokban, viszont a postok lehetőleg legyenek webes vagy legalább IT témájúak.
Később esetleg hozzácsapok szabályt az álláshirdetésekre és adás-vételre, de most még nagyon nem tartunk ott.
 

május 11

Kliens böngésző cache törlésének kikényszerítése

Blackfriar · 2021. Május. 11. (K), 08.24
Sziasztok !
A témában kutakodtam a neten és hát mi más fogadott volna, mint a szokásos káosz.

1. meta tagban való 28 féle bűvészkedés
2. headerben való 13 féle bűvészkedés
3. .htaccess-ben való trükközés

Jelenleg ezt használom:
header("Cache-Control: no-store, max-age=0");
Az érdekelne, pontosan melyik megoldás az üdvözítő és pontosan milyen paraméterekkel.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

május 3

Windows -os program futtatása

simisoma · 2021. Május. 3. (H), 12.40
Sziasztok,

Javascript-el esetleg jquery-vel van lehetőség Windows-os program meghívására?

Pl. c:\Program Files\keszletezo\start.exe programot szeretném elindítani egy ilyen linkről:


<a href='#'>Készletező</a>