ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 22, 2016 - Fórum téma

Oldal alját nem fixen követő div [megoldva]

alkony4 · 2016. Ápr. 22. (P), 20.25
Szervusztok!

Elnézést a zavarásért, egy pár helyen találkoztam korábban olyan oldalakkal, ahol egyes elemek, mindig a monitor alján / vagy épp tetején jelentek meg, egészen addig amíg el nem értünk egy adott elemhez mondjuk.
Az alapján amit a szemem látott olyan volt mint ha egy fixed position-ös div lenne bottom: 0px értékkel, viszont mondjuk az oldal footeréhez ért fogta magát és nem ment le tovább.
Az ilyen megoldásokat mivel szokás megoldani? Létezik rá valamilyen css trükk vagy esetleg qjuery?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Update: Köszönöm a probléma megoldva, egy kis javascriptes keresgélés után az ember könnyen rekonstruálni tudja.
 

szabaduszok.com - A platform Szabadúszóknak, Vállalatoknak, Projekteknek

joomartin · 2016. Ápr. 22. (P), 16.35
Kedves Fejlesztők!

Örömmel tudatom Veletek, hogy a mai nappal útjára indítjuk Szabadúszók nevű webes platformunkat, amit azért hoztunk létre, hogy a magyar Szabadúszók könnyen, és egyszerűen találjanak Projekteket, távmunkát.

A platformon egyelőre csak külső projektek és munkák vannak (olyan hirdetések, amiket más oldalakról töltöttünk fel), de bízunk benn, hogy néhány héten belül sok új Vállalat és Projekt kerül a platformra, mint ahogy Szabadúszó is.

Víziónk: Magváltoztatjuk a magyar Szabadúszók és Vállalatok életét.

Sok sikert mindenkinek!

http://szabaduszok.com/
 

Rendezett CSS

unregistered · 2016. Ápr. 22. (P), 13.42
Sziasztok!

Olyan kérdésem van hogy ki hogyan építi fel és rendezi a CSS fájlját (fájlait)?

Azért kérdezem mert most megláttam egy 8 éves munkám és elképedtem hogy milyen rosszul volt felépítve, olvashatatlan volt és logikátlan (legalábbis mai fejjel) és elbizonytalanodtam hogy újabb 8 év után hogy fogok visszatekinteni a mai állapotra.

Próbáltam a témában keresgélni, de igazából nem találtam olyan ajálásokat mint például a html-nél van (html,head,body), talán a legjobb ez volt: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Guide/CSS/Getting_started/Readable_CSS de itt is csak különböző technikákat mutatja be, de nem konkrét ajánlást.

Én ezt a "verziót" használom:


p.valami {
    width: 50px;
    height: 50px;
    color: black;
}
És úgy tagolom a css fájlon belül hogy:


/*- GLOBÁLIS ÉRTÉKEK -*/

body {
}

img {
}

a {
}

p {
}

h1 {
}

/*- STRUKTÚRA -*/

div.fejlec {
}

div.tartalom {
}

    div.tartalom.baloldal {
    }
    
    div.tartalom.jobboldal {
    }

div.lablec {
}

    div.lablec.oldalterkep {
    }

/*- FEJLEC DIVEN BELÜLI ELEMEK -*/

a.menulinkek {
}

/*- TARTALOM DIVEN BELÜLI ELEMEK -*/

p.tartalom {
}

a.tartalom {
}

h1.tartalom {
}


/*- LABLEC DIVEN BELÜLI ELEMEK -*/

h1.lablec {
}

a.lablec {
}

Most például ezt néztem hogy sok oldalnak a css fájljában egy például p elemen belül abc sorrendben vannak a tulajdonságok (míg én például "fontossági" sorrendbe rakom ami mondjuk elég szubjektív):


p {
    color: black;
    height: 20px;
    margin: 5px;
    width: 10px;
}

Szóval akinek csak van kedve írja ide hogy ő hogyan csinálja vagy hogyan javasolja mert most ez nagyon érdekel hogy erre miért nincs egy "szabvány".