ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 12, 2002 - Fórum téma

Szerver gondok

Szasz_Bence · 2002. Ápr. 12. (P), 19.57
Kedves Mindenki!
Volna egy hatalmas nagy problémám:
Nem tudom megtalálni a megfelelő szervert, amire felrakhatnám honlapomat. Ezeknek a dolgokank kéne passzolnia: Támogassa a php-t, és a MySql-t, vagy valamilyen más adatbázirendszert, legyen viszonylag nagy (de a legjobb, ha korlátlan tárhely., nem annyira fontos, de jó lenne: Flash, és Java támogatása. Ennyit a nyavajgásról. Köszönöm előre is válaszaitokat. Kérlek sürgősen válaszoljatok. :o
 

fsockopen függvén gond

World-Soft · 2002. Ápr. 12. (P), 17.06
Hi All!
Van az álábbi fottásom:
$fp = fsockopen("udp://192.168.0.196" , 27015, &$errno, &$errstr, 1.0);
if (!$fp)
{
echo"hiba";
}
else
{
fwrite($fp,$this->commands[$this->cgametype]["Serverinfo"]);
// Get rid of the header
$header = fread($fp,5);
...
}
Az egész addig nagyon szépen működik, míg létezik a célállomás. Ha viszont nem, akkor az $fp értéke nem FALSE lesz, hanem ugyanúgy egy csatornaszám, mintha létezne a kapcsolat. Az fread parancsnál emiatt, hogy egy valóságban nem létező csatornéról próbál információt fogadni, kiakasztja az egészet. A php.net-en már olvastam, hogy másnak is van valami hasonló baja a timeout-tal, stb...
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet más módon ellenőrizni, hogy él -e valóban a csatorna.
 

Windows alá GD 2.0.1

World-Soft · 2002. Ápr. 12. (P), 17.02
Hi All!
Windows rendzser alatt szeretném használni a gd 2.0.2 -es vrezióját a imagecreatetruecolor függvény miatt. Néztem a gd oldalán, de elég hiányis a windows-os fordítás leírása.
Tud valaki segíteni?
Vagy egy gd.dll (2.0.1), vagy egy részletes fordítási leírás érdekelne...