ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2001 - Fórum téma

november 13

Fordítás

zvaranka · 2001. Nov. 13. (K), 06.41
Szerintem jó lenne a fordítási feladatokat valahogy kiosztani, mindenki átnézne egy vagy két modult (már amennyiben több jelentkező lenne rá), mert átnézegetve a php forráslistát sok angol nyelvű rész maradt benne, ezeken változtatni kellene, tehát úgy, hogy fordítható legyen (persze az angol nyelvi fájlokat is át kellene dolgozni) Ez egyébként ez eredeti fejlesztők hiányosságát tükrözi :mad: Szóval össze kellene hozni egy olyan kis csoportot aki vállalná egy egy modul, blokk,stb teljes átnézését, fordítását, tesztelését, majd visszaküldené a javításokat, amit azután be lehetne tenni a tömörített állományba.--- Zoli
 

november 12

Böngésző automatikus frissítése

Nick · 2001. Nov. 12. (H), 14.35
Sziasztok!
A következő problémám lenne:
Azt szeretném elérni, hogy amikor url-ben átadok egy változóértéket(pl. ?valami=akármi) és ezt a PHP fel is dolgozza, akkor ha a böngészőben nyomok egy back-et, ne kelljen mindig a frissítés gombra kattintanom, hogy újra elküldje a már egyszer elküldött változót, hanem ezt tegy emeg automatikusan.
Van erre megoldás?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv
Nick
 

november 12

url-be érétk átadás

Szendwich · 2001. Nov. 11. (V), 23.44
Hali!
URL-be adok egy változó értéket:
?tabla=cset001
Erre mikor a MySQL-be az INSER-t parancsal írni akarok akkor sintax hibás lesz a parancs, miért?
 

Adat typusok

Szendwich · 2001. Nov. 11. (V), 21.53
Hali!
MySQL front-ba (az a kis progi) ha új táblát hozok létre akkor rengeteg adattípus közül tudok választani. Van egy bizonyos 'LONGTEXT'. Világosítsont már fel valaki ezzel típusról. Csak azért kérdem mert vk kommentjeit akarom tárolni...
 

november 11

Modulok

VonalZoo · 2001. Nov. 10. (Szo), 23.49
Sziasztok!
Most ismerkedem a PostNuke-kal. Az érdekelne, hogy hogy lehetnek másnéven a modulok a felsorolásnál, mint ami a könyvtárnév?
Thx
 

Segitsetek!

schanda · 2001. Nov. 10. (Szo), 21.16
Írjátok ha tudtok olyan tárhelyeket ahol fut a php emailküldési scriptem, ami bárki nevében és bárki emailcímével tud küldeni levelet. Ha lehet legyen ingyenes.
 

november 9

Fórum letöltés

Phanatic · 2001. Nov. 9. (P), 19.45
Szerintem nem lenne rossz ötlet, hogy az oldalon található fórumokat letölthetővé tennéd (természetesen a fordításokkal együtt), mivel ezek a legfrissebb fórumok... Meg már készen is vannak!
 

BB_Code működés

zvaranka · 2001. Nov. 9. (P), 14.02
Hogyan lehet az Üzenetknél (Message modul) bekapcsolni a HTML és a BB_CODE funkciót?
 

képek PHP-vel

daidalosz · 2001. Nov. 9. (P), 13.51
A múltkor gondom akadt:
jpeg képeket másoltam, méreteztem stb., és minden működött kivéve a SZÍNEKET. azt ugyanis nagyon elrontotta a program, silány jpegek jöttek le. Pedig mindent a helpnek megfelelően csináltam.

Válasz:
Több fórumon is nézelődtem, de válasz sehol.
Aztán megnéztem az online helpet. Ott ugyanis a help mellé tapasztalatok is le vannak írva.

A megoldás:
A GD 2.xx-ben és a PHP 4.06-ban új funkció van!
keresd: imagecreatetruecolor!!!!
és minden OK!

Tanulság:
Az online help nagyon jó!!!
 

november 5

Le lehet lopni a .php fájlokat?

Anonymous · 2001. Nov. 5. (H), 00.20
A .htm (html) és más statikus fájlokat egy webszerről könnyedén le lehet egy az egyben másolni. Meg lehet-e ezt tenni a .php fájlokkal is? GetRight, Webcopier vagy egyéb letöltésvezérlő, vagy offline böngésző segíthet ebben? Ha igen, hogyan lehet az esetleges lopás elen védekezni?