ugrás a tartalomhoz

Archívum - 1970 - Fórum téma

december 11

Linkre kattintás csak a tartalom részbe töltsön be új lapot

unregistered · 2006. Dec. 11. (H), 19.07
Szóval olyan lenne hogy jobboldalt van nékem egy menüm pl most legyenek

INFO
KÉPEK
EGYEBEK

a jobboldali menü után középen a kiválasztott tartalom jelenik meg majd 3. oszlopban sok szép aktuális infó ami nem is lényeg jelen esetben

Szóval:

Hogy lehet azt megcsinálni CSS-el, hogy amikor rákattintok a menüböl bármire akkor ne az egész oldal töltűdjön újra a hivatkozással és akkor a tartalom részen megjelenik a kiválasztott menütartalom, hanem pl mint a táblázatoknál csak a tartalom rész változzon és ne töltődjön az egész oldal újra be. Vagy ez az a rész amikor már érdemes inkább iframe-t használni?

Előre is köszönöm!

Üdv
 

70 pdf fájl letöltése

Anonymous · 2006. Dec. 11. (H), 17.17
Azt a feladatot kaptam, hogy 70-80 pdf fájlt egy távoli szerverről (amihez nincsen hozzáférésünk) töltsek le nyomtatás céljából.

Az URL-ekben csak egyetlen változót kell növelni, hogy elérjük a következő PDF dokumentumot, kb. ilyesmi: pdf.php?id=1, pdf.php?id=2 ...

Hogyan tudnám elérni azt, hogy ezt a 70-80 fájlt le tudjam könnyen, gyorsan nyomtatni egyetlen böngésző segítségével? Esetleg más alternatíva létezik erre?

Mi van abban az esetben, ha van egy oldalam teli pdf-re mutató linkekkel, ekkor van valami egyszerű mód a fenti feladat végrehajtására (nyomtatás)?

Hálás köszönetem:
=Balu27=
 

1054-es MySQL hiba LIKE-os lekérdezéssel

Anonymous · 2006. Dec. 11. (H), 14.05
Mi lehet a baj ezzel a kéréssel?
SELECT * FROM `proba` WHERE `amezo` LIKE `a`;
Állandóan az 1054es hibát dobja ki. De nem csak erre. Bármelyik táblámba beírom így hiba. Létre hoztam ezt az egyszerű próba táblát de itt is ezt mondja.

SQL-kérés: Dokumentáció

SELECT *
FROM `proba`
WHERE `amezo` LIKE `a`
LIMIT 0 , 30

MySQL jelzi: Dokumentáció
#1054 - Unknown column 'a' in 'where clause'

Mi lehet baj????
 

vbence féle targetblank js nem működik képpel

Anonymous · 2006. Dec. 11. (H), 12.41
Hi,

használom ezt a targetblank.js-t vbence blogjáról.
megy is, meg jó is, meg minden..., viszont
ha a linkem csak egy kép (<a><img/></a>)
akkor képet nyitja meg, nem pedig az oldalt.

thx
 

Simple PHP Blog: Explorerrel nézve headers already sent by hibát ad

Anonymous · 2006. Dec. 11. (H), 10.30
Sziasztok. Fenti blogot használom. Firefoxon tökéletes, exploreren az alábbi hibaüzenet jelenik meg felül:

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /mnt/cr1/02/901/00000015/htdocs/config/password.php:6) in /mnt/cr1/02/901/00000015/htdocs/index.php on line 11


Ez mit jelent és hogyan lehet megoldani?
Kösz.
 

december 10

Magyar blogmotor és képgaléria kerestetik

Anonymous · 2006. Dec. 10. (V), 19.39
Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne: Létezik-e olyan blogmotor, amelyik:

  • Tud magyarul
  • Nem csak cikkeket, hanem egyszerű képgalériákat is tudok csinálni.
  • Valamiféle sablonozást támogat.


Ami a szerveren van:
  • Apache
  • PHP 5
  • MySQL 5


Ja, és saját domain. Az opensourcecms-eket már végigbányásztam, nem igazán találtam. Persze, lehet, hogy nem voltam elég figyelmes.

Köszi

C
 

Linkre kattintva az oldal egy DIVben jelenjen meg

Xrisz · 2006. Dec. 10. (V), 19.37
Hello
Ha van egy oldalam ami DIV-ekből áll és azt szeretném hogy egy link-re kattintva ne új ablakba nyíljon meg a lap hanem az egyik DIV-ben, ezt hogy tudom megcsinálni? Mert és a "target" utasítással próbálkoztam de nem működött...

előre is köszi a segítséget!
 

JavaScript esemény naptár csak az első pillanatban jelenik meg

Anonymous · 2006. Dec. 10. (V), 17.35
Csekély ismereteimet tekintve egy esemény naptárt úgy szerettem volna megoldani hogy egy oldalra kerüljön egy szimpla php-s üzenő fal és egy java script-es naptár, valamit sikerült is csinálnom a gond csak az hogy a naptár csak az első pillanatban jelenik meg aztán eltűnik, nekem meg mind kettő kéne egyszerre :(

Ha valakinek volna ötlete nagyon nagyon megköszönném!!

Katica

ez a html-es rész ahova beillesztettem a naptárt, azt hiszem ezzel lehet a gond, a refresh-es résznél de passz :( , ha kell a php-s dolgokat is letudom küldeni...:

[colorer=html]<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<script type="text/javascript" language="javascript">
<!-- innen

var day_of_week = new Array('V','H','K','Sze','Cs','P','Szo');
var month_of_year = new Array('Január','Február','Március','Április','Május','Június','Július','Augusztus','Szeptember','Október','November','December');

var Calendar = new Date();

var year = Calendar.getYear();
var month = Calendar.getMonth();
var today = Calendar.getDate();
var weekday = Calendar.getDay();

var DAYS_OF_WEEK = 7;
var DAYS_OF_MONTH = 31;
var cal;

Calendar.setDate(1);
Calendar.setMonth(month);

/* Formázhatók: BORDER, BGCOLOR, CELLPADDING, BORDERCOLOR*/
var TR_start = '<TR>';
var TR_end = '</TR>';
var highlight_start = '<TD WIDTH="30"><TABLE CELLSPACING=0 BORDER=1 BGCOLOR=DEDEFF BORDERCOLOR=CCCCCC><TR><TD WIDTH=20><B><CENTER>';
var highlight_end = '</CENTER></TD></TR></TABLE></B>';
var TD_start = '<TD WIDTH="30"><CENTER>';
var TD_end = '</CENTER></TD>';

/* Formázhatók: BORDER, BGCOLOR, CELLPADDING, BORDERCOLOR*/
cal = '<TABLE BORDER=1 CELLSPACING=0 CELLPADDING=0 BORDERCOLOR=BBBBBB><TR><TD>';
cal += '<TABLE BORDER=0 CELLSPACING=0 CELLPADDING=2>' + TR_start;
cal += '<TD COLSPAN="' + DAYS_OF_WEEK + '" BGCOLOR="#EFEFEF"><CENTER><B>';
cal += month_of_year[month] + ' ' + year + '</B>' + TD_end + TR_end;
cal += TR_start;

IFRAME blokk elhelyezési gond

Anonymous · 2006. Dec. 10. (V), 16.47
Sziasztok!

Kezdő vagyok és egy kis segítséget szeretnék kérni.
A gondom az, hogy 4 IFRAME-ből álló blokkot szeretnék kialakítani az alábbi módon, nem tudom helyes-e? Másrészt ezt a blokkot szeretném középre helyezni.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>New Page 1</title>
<style type="text/css">
iframe{margin:0;padding:0;border:0px;}
</style>
</head>
<body>
	<div style="float:left">
	<iframe src="1.htm" width="152" height="587" noresize="noresize" scrolling="no"></iframe>
	</div>
	<iframe src="2.htm" width="864" height="105" noresize="noresize" scrolling="no"></iframe>
	<iframe src="3.htm" width="864" height="482" noresize="noresize" scrolling="auto"></iframe>
	<iframe src="4.htm" width="1016" height="19" noresize="noresize" scrolling="no"></iframe>
</body>
</html>
 

Flash színpad körüli keret xp-nél

Anonymous · 2006. Dec. 10. (V), 15.56
Miért van az, hogy a flash oldalt xp-n exploreren megnyitva az első kattintásig látszik a "színpad" területe? Persze ettől az oldal még betöltődik.

Előre is köszi a segítsége(ke)t.

P.Tibi.