ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2022 - Fórum téma

február 2

január 29

Firefoxban a Google kereső betűi csúnya vastagok lettek

Atomi · 2022. Jan. 29. (Szo), 12.25
Üdv!


Miután sokat kerestem megoldást a neten, de nem találtam, ide írok.


Tegnap, miután törölgettem nem szükséges programokat a Windows 8.1-ből, és telepítettem Windows update-ket, Firefoxban a Google kereső betűi csúnya vastagok lettek, illetve még olyan oldalakon, ahol az oldal nem szabályozza maga a stílust.

Edge-ben nem, ott meg ronda túl vékony, a Chrome-ban meg a Chrome állítja, az olyan ronda, mint volt.

A programtörlések nem, de az update-t lehet, hogy okozzák.

Mind a címsor, mind a szöveg zavaróan vastag lett, sőt, kattintás után nem lesz lila a link.

Mi a retkes franc lehet és hogy lehet kijavítani?

Firefox 96.0.3 (64 bites)
 

január 8

Nagy mennyiségű adat szűrése + lapozgatás?

mind1 valami név · 2022. Jan. 8. (Szo), 13.14
Próbálom röviden, de így is hosszú lesz :)

Nagy tömegű adatból kell lekérdezést csinálni, lapokra osztva az eredményt.
A gond ott kezdődik, hogy regex alapú szűrést akarok végezni az adatokon.
Postgres esetében ez nem gond, de ha az a vágyam, hogy a program ne legyen driver függő, akkor azt hiszem, az adatbázis szerverek spéci szolgáltatásaira nem számíthatok.
Amíg mindent intézhetek adatbázis oldalon, addig no problem, a megcélzott keretrendszer (flask+sqlachemy) nyújt lapozós szolgáltatást egy paginate nevű függvény formájában.
De mi a bánatot lehet csinálni, ha olyan válogatást kell végezni, amire az adatbázis nem képes? A meglévő 5-6 millió sor betöltése kifekteti a szervert és a klienst is, részben timeout, részben out of memory képében.
Van erre valami megszokott, elfogadott algoritmus, hogy lehessen könnyen, gyorsan lapozgatni a találatok közt és ne bolonduljon meg az oldalszámozás?
Mert az még O.K., hogy az első lapot megjelenítem úgy, hogy addig olvasom a sorokat, amíg be nem jön egy oldalnyi a szűrésre illeszkedő sor.
De az utolsó (tehát nem a 123. oldalra, hanem általánosságban az utolsó) oldalra csak úgy tudnék lépni, ha végigolvasom a teljes táblát, ami iszonyat lassú.
Caching nem igazán jöhet szóba, mert ahhoz is kellene előbb egy teljes olvasás és ugyanott tartok.
De akkor hogy?
 

január 2

Keresők... no comment...

mind1 valami név · 2022. Jan. 2. (V), 10.27
Blogposzt, nem kérdés... ;)

Már legalább egy éve keresek olyan open source szoftvert, ami flask+sqlalchemy alapokra épül, nem túl régi és használják is, nem csak valami teszt vagy tutorial.
Persze nincs, max pár kiegészítő a flask-hez, nem önálló szoftver.

Az imént kínomban kitaláltam, hogy na majd a github, rákeresek a ".query." stringre a python programokban.
Hát a lónak a fasza az... Ugyanolyan ótvar, hulladék a kereső, mint a google: lehagyja a spec. karaktereket és feldob minden szemetet, amit így "megtalál". Mint egy stackoverflow posztból kiderült, nincs is lehetőség ennél precízebb keresésre.
Fejlődik ez a szép új világ... Vissza.
Ráadásul a nagyobb, komolyabb repok eleve ki vannak zárva a keresésből...
Azt nem tudom, hogy ez eredetileg is egy ekkora szarkupac volt, vagy csak a mikro$zoft áldásos tevékenységének eredménye mindez... :((