ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2022 - Fórum téma

Dátum
  • Minden
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

április 25

fércbúk

mind1 valami név · 2022. Ápr. 25. (H), 11.41
Nem semmi...
Regisztráltam erre a szemétdombra.
Egy olyan böngészőből, amiből korábban nem használtam.
Amint megadtam a mailben küldött megerősítő kódot, feljött ez:

A fiókod le van tiltva.

Nem használhatod a Facebookot, mert a fiókod vagy az annak használatával végzett tevékenység nem felel meg a közösségi alapelveinknek.

Ha úgy gondolod, hogy tévedésből történt a fiókod letiltása, végigvezethetünk néhány lépésen, amelyek révén ismételt ellenőrzést kérhetsz.

Ismételt ellenőrzés kérésére 30 napod van onnan számítva, hogy megtettük az intézkedést a fiókoddal kapcsolatban. 30 napod van még erre.
További tudnivalók közösségi alapelveinkről


WTF???
Egy dolgot tudok elképzelni: tudják azonosítani a fizikai eszközt, amit használok (mobil).
Viszont az ilyen szintű követés szerintem erősen törvénysértő, bár pl a google is ezt csinálja.
 

április 22

File letőltés

alkony4 · 2022. Ápr. 22. (P), 20.22
Tisztelet!

Tudna valaki abban segíteni, hogy az alábbi kódot, hogy lehet úgy módisítanom, hogy fennmaradjon az oldal és a kliens között az interakció?

(ez egy külön fileban fut, mondjuk download.php de közben minden más meghal az oldalon)

header('Content-Description: File Transfer');
header('Content-Type: application/octet-stream');
header('Content-Disposition: attachment; filename=' . $filename;
header('Content-Transfer-Encoding: binary');
header('Expires: 0');
header('Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0');
header('Pragma: public');
header('Content-Length: ' . $filesize);

ob_clean();
$handle = fopen($filedir, 'rb');
while (!feof($handle)){
	echo fread($handle, 5242880);
	ob_flush();
	flush();
	sleep(1);
}
fclose($handle);
Főként azért szeretném ezt a kódot alkalmazni, mert a nagy fájlok letöltésévél meggyűlt a bajom és ez tökéletesen megfelelt erre a célra.

Válaszaitok előre is köszönöm.
 

április 15

Content Security Policy: The page’s settings blocked the loading of a resource at data: (“media-src”).

mind1 valami név · 2022. Ápr. 15. (P), 17.31
Ki akartam próbálni valamit és a fenti üzenetbe botlottam a firefox konzolon.
(ha levágná a fórum: "Content Security Policy: The page’s settings blocked the loading of a resource at data: (“media-src”)."

Az vele a gondom, hogy ez még mindig egy natúr web szerver (python flask beépített szervere, illetve próbáltam gunicorn-t is), az oldal tartalma meg pl. egy "x". Semmi html, semmi plusz header.
Akkor honnan veszi ezt a media-src-t?
Google nem igazán segített.

Van még előtte más hasonló is:
Content Security Policy: Couldn’t process unknown directive ‘noscript-marker’
Content Security Policy: Couldn’t process unknown directive ‘script-src-elem’
Content Security Policy: Couldn’t process unknown directive ‘script-src-attr’

Mik ezek?
 

április 5

Leépülés (wordle átirat)

mind1 valami név · 2022. Ápr. 5. (K), 09.33
Hát már ennyire leépültem agyilag.
Múlt héten felmerült bennem az ötlet, hogy azt a wordle nevű játékot (magyarul szozat.miklosdanka.com, jealoudmarkup.xyz/szofejto) megírom pythonban, json alapú kommunikációra építve, így automatizálni tudom a játékot, plusz bármilyen UI illeszthető hozzá:
- kell egy program, ami a feladványt generálja és fogadja a tippeket, válaszként elküldi, hogy milyen egyezéseket talál. Input akár egy sima string is lehet, output json formátumban az egyes betűkhöz tartozó jelzéssel, hogy van találat, a pozíció is helyes vagy semmi.
- kell egy másik, amelyik ugyanabból a szótárból dolgozik, amiből a játék motorja. Ez egy folyamatosan szűkülő listát generál a válaszok alapján és így találgat, első körben stratégia nélkül.

Problémák:
1. Minek ehhez a json? (És mióta felmerült a program ötlete, eszembe sem jutott, hogy hóttfelesleges)
2. Kulturált formában megírni a tippeket kiértékelő algoritmust. Egyelőre ott tartok, hogy betűnként ellenőrizni, van-e pozíció szerinti egyezés. De mit csináljak a rossz helyen lévő, esetleg ismétlődő betűkkel? Kulturált megoldás lenne, hogy a pozíció egyezésekor törlöm az adott betűt a feladványból és a tippből is? És ez részben nyelvi gond, mert pythonban írom és a pythonosok csúnyán néznek, ha nem hasznalom ki a nyelv lehetőségeit. :)

...
És akkor hol van még a megfejtést generáló program? :)