ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 13, 2020 - Fórum téma

Dátum
  • Minden
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

cursor:pointer link-ként működjön

Atomi · 2020. Júl. 13. (H), 18.51
Üdv!


Menünél <li> elemek vannak, és a rajta lévő <a> elem, azaz link az egész gombra való kattintásra működik, ha padding-ot állítok be, mivel akkor az egész padding link-ként működik.

De vannak esetek, pl. olyan helyen, ahol nem li elem van, hanem csak egy sima szöveg, amiben van egy link, pl:

Kattints ide: <a href="http://valami.hu"> Ez egy weboldal </a>

Ez esetben nem tudok a padding-gal játszani, mert nem csak a link van az adott sorban, az adott elemen.
De ha csak a link lenne, akkor is gond lenne, mert ha nem egy fix paddingot adok meg, hanem azt szeretném, hogy auto módban kitöltse az adott helyet, vagy %-osan, akkor sem jó, mert az auto nem csinál semmit, a %-os meg link+%-ként működik, tehát változó hosszúságú link esetén megint nem jó.

Ezért használni akartam a cursor: pointer megoldást, ami tök jó, kéz mutatóvá is válik az egész, de továbbra is csak a link fölötti rész kattintódik.

Azt hittem ez a pointer dolog csinál is valamit, így viszont mi értelme, hogy azt mutatja, hogy kattint, közben nem?

Vagy valahogy meg lehet adni egy linket? Amit persze jó lenne elkerülni CSS-ben, mert ott csak formázást illik megadni, nem tartalmi elemet, továbbá ha változó link kéne, akkor nem is megoldható.

Szerintem van valamilyen megoldás, csak elkerülte a figyelmem.