ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 19, 2017 - Fórum téma

Kép kiírás

CzP · 2017. Ápr. 19. (Sze), 17.55
Egy kezdő kér segítséget:

<?php
$img = imagecreatefromjpeg ("xxx.jpg");
header ('Content-Type: image/jpeg');
imagejpeg($img);
imagedestroy($img);
?>
Erre a Firefox azt mondja hogy hibás a kép.
Mi a hiba ?

Köszönettel
 

Programozó lennék, de hogyan? (FOSZK, Bsc, autodidakta)

AlienTony · 2017. Ápr. 19. (Sze), 01.04
Sziasztok!

Egy számomra nagyon fontos kérdést írok ki ide.
26 éves vagyok. Eddig dolgoztam és tanultam mindenfélét itthon és külföldön. Nem IT területen.
Úgy alakult,h az elkövetkező 5 évemet tanulásra szánhatom.
Elkezdtem hobbi szinten programozni, matekozni és megtetszett.
Beadtam a jelentkezésem foszk-s programtervező informatikus szakra. Szeptembertől elkezdem, ez már fix.
Ez egy felsőoktatási szakképzés 120 kredites, az egyetemen van a képzés, de okj papírt ad.
ilyen tárgyak vannak pl.:
Bevezetés a matematikába
Programozás alapjai
Operációs rendszerek
Adatbázisok
Számítógép-hálózatok
Modern IKT-technológiák
Objektumorientált programozás
Webes alkalmazások fejlesztése
Webprogramozás
Számítógép-architektúrák
Diszkrét matematika l
Algoritmusok adatszerkezetek l-ll
Adatbiztonság, adatvédelem
Grafikai programcsomagok
Számítógépes animáció
Vizuális programozás
Internetes tartalomkezelő rendszrek
Rendszertervezés, UML

Nem látom még ezt át, ezért is segít minden információ az orientációban, azaz, h mibe gondolkodjak, h tervezem, mit érdemes és mit nem.

Sokan mondják, írják, h a bsc nem fontos, a legtöbb helyen nem kérik. túl sok a matematika tananyag ott, ami elvonja a figyelmet és energiát arról, h valaki jó programozó legyen. stb

Azt is sokkszor hallottam, olvastam, h kell a diploma és valóban a hírdetett állások kb. 70%-nál fel van tüntetve mint követelmény. A külföldi álláshírdetéseknél pedig kb. 90%-nál is több lehet ahol a diplomát alapkövetelményként teszik fel a hírdetéseket.

Az foszk-t biztos megcsinálom. Konkrétan még nem tudom milyen programozó szeretnék lenni, mi telik tőlem, de az biztos, h nem ez a nagyon matekos, grafikai motorokon dolgozó, értitek minél inkább programozó és annyira matekos amennyire muszáj.

Utána érdemes elkezdeni a bsc-t, ha programozó szeretnék lenni? Vagy autodidakta tanulni az foszk mellett és után?