ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 1, 2017 - Fórum téma

Dátum
  • Minden
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Hogyan csináljunk valamit rosszul? Az OTP oldala

Hidvégi Gábor · 2017. Dec. 1. (P), 22.51
(A végén a fejlesztőkről nem fogok szépeket írni, ha valaki ezt nem szereti, ne olvasson tovább.)

Valamelyik este kitaláltam, hogy megnézem az OTP-s egyenlegemet, a kedvenc böngészőmben, az Opera 12-ben van is hozzá gyorsbillentyűm. Meghívása után egy fehér képernyő fogadott, és nem történt semmi. Na, gondoltam, a srácok megint alkottak, így átmentem Chrome-ba, és ott mindjárt működött az oldal.

Az mindjárt feltűnt, hogy a honlap elég sokat tölt fehér háttérrel, majd utána "bevilágosodik". Valószínűleg a látogató lenyűgözése volt a céljuk, és semmi mással nem foglalkoztak. Egy kevésbé acélos hardveren az oldalak 6-10 másodperc alatt töltődnek be, addig az üres képernyőt bámuljuk. Ennek több oka is van, a készítője hozzá nem értésén felül a nagy mennyiségű adat és javascript feldolgozása sokáig tart. A megjelenítéshez valamilyen érthetetlen oknál fogva a vue.js-t használják, ugyanis az oldal nagyrészt statikus információkkal van teli.

Mobilon (4G) még lassabb, mert nagyjából másfél megabájtot kell letölteni, abba nem is gondolok bele, hogy vidéken, ahol rosszabb a lefedettség, mennyit kell várni rá.

Később visszatértem, hogy megnézzem a működés okát, és kiderült, navigáláskor mindig ez történik, azaz minden új oldal teljes betöltése után jelenik meg a tartalom. Ezt úgy oldották meg, hogy a <body> elemre tettek egy opacity: 0;-t, majd a tartalom betöltésekor hozzáadnak egy css osztálynevet, ami ezt animálja nulláról egyre.

Azon felül, hogy a látogatóikat idegesítik, elképzelhetőnek tartom, hogy a keresők sem értékelik a tartalom ilyen formán való elrejtését, ezért én máshogy oldottam volna meg a problémát.