Archívum - 1970 - Fórum téma
január 25
Miért nem megy a Form javascript függvénnyel egyidejűleg ?
Sziasztok!
Valaki segítsen, miért nem megy a II. kód?!
Visual studio 2003 –al készült kód :
KÓD I.
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title></title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft Visual Studio .NET 7.1">
<meta name="vs_targetSchema" content="http://schemas.microsoft.com/intellisense/ie5">
</head>
<body>
<form method="post" action="példa.com">
<P><INPUT id="Text1" type="text" value="Form1" name="Text1"></P>
<P><INPUT id="Submit1" type="submit" value="Submit" name="Submit1"></P>
</form>
</body>
</html>
// ez az egyszerű form-os példa elküldi post-tal a textbox tartalmát tökéletesen. A küldés pedig az általam jelölt action-ra meg is érkezik. Utána php-vel használható adatfeldolgozásra.
*********************************************************************************************************************************************************************************************************************************
DE ! ???
Ahogy hozzárendelek pl. a textbox-hoz egy eseményt, az elrontja a form-ot. Egész pontosan , hibátlanul csak akkor megy az esemény , ha kiveszem a form-ot, a kettő együtt miért nem megy ?
KÓD II.
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title></title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft Visual Studio .NET 7.1">
<meta name="vs_targetSchema" content="http://schemas.microsoft.com/intellisense/ie5">
<script id=clientEventHandlersJS language=javascript>
<!--
function Text1_onclick() {
Text1.value="megnyomta a submit gombot";
}
//-->
</script>
</head>
<body>
<form method="post" action="példa.com">
<P><INPUT id="Text1" type="text" name="Text1" language=javascript onclick="return Text1_onclick()"></P>
<P><INPUT id="Submit1" type="submit" value="Submit" name="Submit1"></P>
</form>
</body>
</html>
Ez a kód viszont már nem megy. /a textbox eseménye nem megy/ persze ha a form-ot kiveszem , akkor rögtön megy az esemény. Miért nem megy a kettő együtt ?
Valaki segítsen, miért nem megy a II. kód?!
Visual studio 2003 –al készült kód :
KÓD I.
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title></title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft Visual Studio .NET 7.1">
<meta name="vs_targetSchema" content="http://schemas.microsoft.com/intellisense/ie5">
</head>
<body>
<form method="post" action="példa.com">
<P><INPUT id="Text1" type="text" value="Form1" name="Text1"></P>
<P><INPUT id="Submit1" type="submit" value="Submit" name="Submit1"></P>
</form>
</body>
</html>
// ez az egyszerű form-os példa elküldi post-tal a textbox tartalmát tökéletesen. A küldés pedig az általam jelölt action-ra meg is érkezik. Utána php-vel használható adatfeldolgozásra.
*********************************************************************************************************************************************************************************************************************************
DE ! ???
Ahogy hozzárendelek pl. a textbox-hoz egy eseményt, az elrontja a form-ot. Egész pontosan , hibátlanul csak akkor megy az esemény , ha kiveszem a form-ot, a kettő együtt miért nem megy ?
KÓD II.
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title></title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft Visual Studio .NET 7.1">
<meta name="vs_targetSchema" content="http://schemas.microsoft.com/intellisense/ie5">
<script id=clientEventHandlersJS language=javascript>
<!--
function Text1_onclick() {
Text1.value="megnyomta a submit gombot";
}
//-->
</script>
</head>
<body>
<form method="post" action="példa.com">
<P><INPUT id="Text1" type="text" name="Text1" language=javascript onclick="return Text1_onclick()"></P>
<P><INPUT id="Submit1" type="submit" value="Submit" name="Submit1"></P>
</form>
</body>
</html>
Ez a kód viszont már nem megy. /a textbox eseménye nem megy/ persze ha a form-ot kiveszem , akkor rögtön megy az esemény. Miért nem megy a kettő együtt ?
Két while(mysql_fetch_array) egymásba ágyazása
sziasztok!
van két msql resultom főkategóriák és alkategóriák. ezekből tömböt csinálok és kiírnám őket szépen sorban, amolyan menü szerűen, pl:
-főkategória_1
- alkateg_1
- alkateg_2
-főkateg_2
- alkateg_3
- alkateg_3
stb...
a két tömb között a kapcsoló, h az alkateg 'alketeg_fo' mezője tartalmazza a főkategória IDjét amihez tartozik.
A következő ciklusokkal próbálkoztam:az eredmény vmiért az, h csak az első főkategóriánál írja ki az alkategóriákat, a többinél nem.
Nem nagyon értem h miért történik.
vmki, vmi ötlet?
Köszi!
rrróka
■ van két msql resultom főkategóriák és alkategóriák. ezekből tömböt csinálok és kiírnám őket szépen sorban, amolyan menü szerűen, pl:
-főkategória_1
- alkateg_1
- alkateg_2
-főkateg_2
- alkateg_3
- alkateg_3
stb...
a két tömb között a kapcsoló, h az alkateg 'alketeg_fo' mezője tartalmazza a főkategória IDjét amihez tartozik.
A következő ciklusokkal próbálkoztam:
while ($egy_fokat=mysql_fetch_array($fokategoriak)){
print $egy_fokat['ss_kateg_nev']."<br />";
while($egy_alkat=mysql_fetch_array($alkategoriak)){
if($egy_alkat['alkateg_fo']==$egy_fokat['id']){
print $egy_alkat['alkateg_nev']."<br />";
}
}
}Nem nagyon értem h miért történik.
vmki, vmi ötlet?
Köszi!
rrróka
képek váltása
Újabb kérdésem:
Egy divben vagy cellában (lényegtelen) hét képet szeretnék váltani úgy, hogy amikor a látogató nézi az oldalt, akkor a hét kép automatikusan, mondjuk pl. 20 mp-ként váltja egymást, meghatározott sorrendben, alatta a hozzátartozó szöveggel.
Aztán egy másikban meg több (tehát >7) másik képet szeretnék váltogatni ugyancsak X másodpercenként, szöveggel, de azt már random módban, tehát nem előre meghatározott sorrendben.
Ezt csak JS-el lehet megoldani, szerintem. Meg lehet egyáltalán?
■ Egy divben vagy cellában (lényegtelen) hét képet szeretnék váltani úgy, hogy amikor a látogató nézi az oldalt, akkor a hét kép automatikusan, mondjuk pl. 20 mp-ként váltja egymást, meghatározott sorrendben, alatta a hozzátartozó szöveggel.
Aztán egy másikban meg több (tehát >7) másik képet szeretnék váltogatni ugyancsak X másodpercenként, szöveggel, de azt már random módban, tehát nem előre meghatározott sorrendben.
Ezt csak JS-el lehet megoldani, szerintem. Meg lehet egyáltalán?
Első szó vastagon
Hogy lehetne azt "class" nélkül megoldani, hogy minden bekezdés első szavát automatikusan félövérrel vagy strong-ra szedje? Olyan utasítást láttam, hogy first-line illetve first-letter, de nekem first-word kellene... van ilyen? Mert nem találkoztam vele sehol.
■ Radió gomb deaktiválása
Hogyan lehet deaktiválni a véletlenül bekattintott rádió gombot?
A lényeg az, hogy van egy form, ami gyakorlatilag egy táblázatot valósít meg. Minden sorban (10 sor) van egy 2 gomb-ból álló rádió csoport. Ha a user véletlenül kattintja be a radió gombot, akkor hogyan tudja azt be nem kattintottá tenni? Végülis a sor adatinak ellenőrzésével le tudom kezelni php-ben, hogy ha csak a rádió van bekattintva, de a többi adat nincs kitöltve, akkor nem veszi figyelembe mentésnél azt a sort.
Próbálkoztam ALT, CTRL és SHIFT + kattintással, ekkor vettem észre, hogy a SHIFT + 2x katt-ra a Firefox hide-olja az objektumot. Ezt eddig nem tudtam. Legalább vmire rájöttem, még ha nem is arra amit kerestem :-)
■ A lényeg az, hogy van egy form, ami gyakorlatilag egy táblázatot valósít meg. Minden sorban (10 sor) van egy 2 gomb-ból álló rádió csoport. Ha a user véletlenül kattintja be a radió gombot, akkor hogyan tudja azt be nem kattintottá tenni? Végülis a sor adatinak ellenőrzésével le tudom kezelni php-ben, hogy ha csak a rádió van bekattintva, de a többi adat nincs kitöltve, akkor nem veszi figyelembe mentésnél azt a sort.
Próbálkoztam ALT, CTRL és SHIFT + kattintással, ekkor vettem észre, hogy a SHIFT + 2x katt-ra a Firefox hide-olja az objektumot. Ezt eddig nem tudtam. Legalább vmire rájöttem, még ha nem is arra amit kerestem :-)
Személyre szabott mailman levél
Sziasztok
2.1.5 MailMant használok. Szeretnék olyan leveleket küldeni, amelyben megfelelő python változók elhelyezésével tudok hivatkozni a címzett nevére (persze csak ha meg van adva). Magyarul testreszabott levelet szeretnék küldeni a levlista tagjainak.
Kérdés: lehetséges ez? Ha igen, mi módon.
UI: a mailman doksi sajnos azzal kezdi, hogy ő bizony 2.0-hoz való és a 2.1.x sorozattal nincs szinkronban. Magában a leírásban pedig nem találtam erre utaló nyomt.
■ 2.1.5 MailMant használok. Szeretnék olyan leveleket küldeni, amelyben megfelelő python változók elhelyezésével tudok hivatkozni a címzett nevére (persze csak ha meg van adva). Magyarul testreszabott levelet szeretnék küldeni a levlista tagjainak.
Kérdés: lehetséges ez? Ha igen, mi módon.
UI: a mailman doksi sajnos azzal kezdi, hogy ő bizony 2.0-hoz való és a 2.1.x sorozattal nincs szinkronban. Magában a leírásban pedig nem találtam erre utaló nyomt.
január 25
Live Linux szerver?
Sziasztok,
mennyire elvetemült ötlet Live Linux-ról szervert csinálni? Némi védelmi célzattal. Csinált már valaki ilyet?
Köszi
J
■ mennyire elvetemült ötlet Live Linux-ról szervert csinálni? Némi védelmi célzattal. Csinált már valaki ilyet?
Köszi
J
Include abba a cellába töltse be, ahova szeretném
Hello!
Egy honlapot készítek, amit a későbbiekben egyszerűen szeretnék frissítgetni, ezért includot használok benne. Az include remekül be is tölti azt az oldalt amit kellene, de nem abba a cellába ahol az iclude(...) parancs van, hanem az egész oldalra.
Hogyan lehet azt elérni, hogy az aloldalt ne töltse rá az egész honlapra, hanem csak a megadott cellába?
Előre is köszönöm a segítséget.
■ Egy honlapot készítek, amit a későbbiekben egyszerűen szeretnék frissítgetni, ezért includot használok benne. Az include remekül be is tölti azt az oldalt amit kellene, de nem abba a cellába ahol az iclude(...) parancs van, hanem az egész oldalra.
Hogyan lehet azt elérni, hogy az aloldalt ne töltse rá az egész honlapra, hanem csak a megadott cellába?
Előre is köszönöm a segítséget.
Mire jó a col width?
Üdv!
Készítettem egy 3 soros, két oszlopos táblázatot dw8ban. megtekintettem IEvel, szép minden OK. megtekintettem FF2vel, és látom, mintha lenne egy harmadik oszlop is!:O
A table és az első tr elem között 5 darab <col width="x"> tag volt, x helyén más más számokkal. Kitöröltem őket. Eredmény: IE-ben ugyanolyan, FF2 alatt is működik tökéletesen.
Kérdésem: Mi az a col tag és mire jó? col mint column? de td ben amúgy is meg voltak adva a jó oszlopszélességek. tehát ez vmi, amit az FF feldolgoz, IE nem.
Előre is köszönöm a választ, a kíváncsiság hajt!:)
■ Készítettem egy 3 soros, két oszlopos táblázatot dw8ban. megtekintettem IEvel, szép minden OK. megtekintettem FF2vel, és látom, mintha lenne egy harmadik oszlop is!:O
A table és az első tr elem között 5 darab <col width="x"> tag volt, x helyén más más számokkal. Kitöröltem őket. Eredmény: IE-ben ugyanolyan, FF2 alatt is működik tökéletesen.
Kérdésem: Mi az a col tag és mire jó? col mint column? de td ben amúgy is meg voltak adva a jó oszlopszélességek. tehát ez vmi, amit az FF feldolgoz, IE nem.
Előre is köszönöm a választ, a kíváncsiság hajt!:)
Oldalszámozás
Szeretnék egy képgalériát készíteni ahol van lapozási lehetőség...
Mivel ezek gondolom php-s megoldások ezért nincs forráskód amit elemezgethetnék :( szóval abban szeretnék bármilyen segítséget kérni (példa prog, valami leírásszerűség, akármi) hogyan készülnek ezek a lapozható oldalak...
Előre is köszönöm!
■ Mivel ezek gondolom php-s megoldások ezért nincs forráskód amit elemezgethetnék :( szóval abban szeretnék bármilyen segítséget kérni (példa prog, valami leírásszerűség, akármi) hogyan készülnek ezek a lapozható oldalak...
Előre is köszönöm!



