ugrás a tartalomhoz

Archívum - 1970 - Fórum téma

január 25

Miért nem megy a Form javascript függvénnyel egyidejűleg ?

H.Tibcsi · 2007. Jan. 25. (Cs), 20.20
Sziasztok!

Valaki segítsen, miért nem megy a II. kód?!

Visual studio 2003 –al készült kód :

KÓD I.

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title></title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft Visual Studio .NET 7.1">
<meta name="vs_targetSchema" content="http://schemas.microsoft.com/intellisense/ie5">




</head>
<body>
<form method="post" action="példa.com">

<P><INPUT id="Text1" type="text" value="Form1" name="Text1"></P>
<P><INPUT id="Submit1" type="submit" value="Submit" name="Submit1"></P>

</form>
</body>
</html>




// ez az egyszerű form-os példa elküldi post-tal a textbox tartalmát tökéletesen. A küldés pedig az általam jelölt action-ra meg is érkezik. Utána php-vel használható adatfeldolgozásra.

*********************************************************************************************************************************************************************************************************************************


DE ! ???

Ahogy hozzárendelek pl. a textbox-hoz egy eseményt, az elrontja a form-ot. Egész pontosan , hibátlanul csak akkor megy az esemény , ha kiveszem a form-ot, a kettő együtt miért nem megy ?

KÓD II.

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title></title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft Visual Studio .NET 7.1">
<meta name="vs_targetSchema" content="http://schemas.microsoft.com/intellisense/ie5">
<script id=clientEventHandlersJS language=javascript>

<!--

function Text1_onclick() {
Text1.value="megnyomta a submit gombot";
}

//-->
</script>


</head>
<body>
<form method="post" action="példa.com">

<P><INPUT id="Text1" type="text" name="Text1" language=javascript onclick="return Text1_onclick()"></P>

<P><INPUT id="Submit1" type="submit" value="Submit" name="Submit1"></P>

</form>
</body>
</html>

Ez a kód viszont már nem megy. /a textbox eseménye nem megy/ persze ha a form-ot kiveszem , akkor rögtön megy az esemény. Miért nem megy a kettő együtt ?

Két while(mysql_fetch_array) egymásba ágyazása

rrroka · 2007. Jan. 25. (Cs), 19.37
sziasztok!

van két msql resultom főkategóriák és alkategóriák. ezekből tömböt csinálok és kiírnám őket szépen sorban, amolyan menü szerűen, pl:
-főkategória_1
- alkateg_1
- alkateg_2
-főkateg_2
- alkateg_3
- alkateg_3
stb...
a két tömb között a kapcsoló, h az alkateg 'alketeg_fo' mezője tartalmazza a főkategória IDjét amihez tartozik.

A következő ciklusokkal próbálkoztam:
while ($egy_fokat=mysql_fetch_array($fokategoriak)){
  print $egy_fokat['ss_kateg_nev']."<br />";
  while($egy_alkat=mysql_fetch_array($alkategoriak)){
    if($egy_alkat['alkateg_fo']==$egy_fokat['id']){
	print $egy_alkat['alkateg_nev']."<br />";
    }
  }
}
az eredmény vmiért az, h csak az első főkategóriánál írja ki az alkategóriákat, a többinél nem.
Nem nagyon értem h miért történik.
vmki, vmi ötlet?

Köszi!
rrróka
 

képek váltása

perfectmiss · 2007. Jan. 25. (Cs), 19.11
Újabb kérdésem:
Egy divben vagy cellában (lényegtelen) hét képet szeretnék váltani úgy, hogy amikor a látogató nézi az oldalt, akkor a hét kép automatikusan, mondjuk pl. 20 mp-ként váltja egymást, meghatározott sorrendben, alatta a hozzátartozó szöveggel.
Aztán egy másikban meg több (tehát >7) másik képet szeretnék váltogatni ugyancsak X másodpercenként, szöveggel, de azt már random módban, tehát nem előre meghatározott sorrendben.
Ezt csak JS-el lehet megoldani, szerintem. Meg lehet egyáltalán?
 

Első szó vastagon

perfectmiss · 2007. Jan. 25. (Cs), 19.07
Hogy lehetne azt "class" nélkül megoldani, hogy minden bekezdés első szavát automatikusan félövérrel vagy strong-ra szedje? Olyan utasítást láttam, hogy first-line illetve first-letter, de nekem first-word kellene... van ilyen? Mert nem találkoztam vele sehol.
 

Radió gomb deaktiválása

Max Logan · 2007. Jan. 25. (Cs), 12.35
Hogyan lehet deaktiválni a véletlenül bekattintott rádió gombot?

A lényeg az, hogy van egy form, ami gyakorlatilag egy táblázatot valósít meg. Minden sorban (10 sor) van egy 2 gomb-ból álló rádió csoport. Ha a user véletlenül kattintja be a radió gombot, akkor hogyan tudja azt be nem kattintottá tenni? Végülis a sor adatinak ellenőrzésével le tudom kezelni php-ben, hogy ha csak a rádió van bekattintva, de a többi adat nincs kitöltve, akkor nem veszi figyelembe mentésnél azt a sort.

Próbálkoztam ALT, CTRL és SHIFT + kattintással, ekkor vettem észre, hogy a SHIFT + 2x katt-ra a Firefox hide-olja az objektumot. Ezt eddig nem tudtam. Legalább vmire rájöttem, még ha nem is arra amit kerestem :-)
 

Személyre szabott mailman levél

Sulik Szabolcs · 2007. Jan. 25. (Cs), 12.29
Sziasztok

2.1.5 MailMant használok. Szeretnék olyan leveleket küldeni, amelyben megfelelő python változók elhelyezésével tudok hivatkozni a címzett nevére (persze csak ha meg van adva). Magyarul testreszabott levelet szeretnék küldeni a levlista tagjainak.

Kérdés: lehetséges ez? Ha igen, mi módon.

UI: a mailman doksi sajnos azzal kezdi, hogy ő bizony 2.0-hoz való és a 2.1.x sorozattal nincs szinkronban. Magában a leírásban pedig nem találtam erre utaló nyomt.
 

január 25

Live Linux szerver?

janoszen · 2007. Jan. 24. (Sze), 23.40
Sziasztok,

mennyire elvetemült ötlet Live Linux-ról szervert csinálni? Némi védelmi célzattal. Csinált már valaki ilyet?

Köszi

J
 

Include abba a cellába töltse be, ahova szeretném

belebum · 2007. Jan. 24. (Sze), 18.56
Hello!

Egy honlapot készítek, amit a későbbiekben egyszerűen szeretnék frissítgetni, ezért includot használok benne. Az include remekül be is tölti azt az oldalt amit kellene, de nem abba a cellába ahol az iclude(...) parancs van, hanem az egész oldalra.

Hogyan lehet azt elérni, hogy az aloldalt ne töltse rá az egész honlapra, hanem csak a megadott cellába?

Előre is köszönöm a segítséget.
 

Mire jó a col width?

TIV · 2007. Jan. 24. (Sze), 17.54
Üdv!

Készítettem egy 3 soros, két oszlopos táblázatot dw8ban. megtekintettem IEvel, szép minden OK. megtekintettem FF2vel, és látom, mintha lenne egy harmadik oszlop is!:O

A table és az első tr elem között 5 darab <col width="x"> tag volt, x helyén más más számokkal. Kitöröltem őket. Eredmény: IE-ben ugyanolyan, FF2 alatt is működik tökéletesen.

Kérdésem: Mi az a col tag és mire jó? col mint column? de td ben amúgy is meg voltak adva a jó oszlopszélességek. tehát ez vmi, amit az FF feldolgoz, IE nem.

Előre is köszönöm a választ, a kíváncsiság hajt!:)
 

Oldalszámozás

unregistered · 2007. Jan. 24. (Sze), 12.53
Szeretnék egy képgalériát készíteni ahol van lapozási lehetőség...
Mivel ezek gondolom php-s megoldások ezért nincs forráskód amit elemezgethetnék :( szóval abban szeretnék bármilyen segítséget kérni (példa prog, valami leírásszerűség, akármi) hogyan készülnek ezek a lapozható oldalak...

Előre is köszönöm!