ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2019 - Fórum téma

Dátum
  • Minden
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

július 28

betűméret

misike · 2019. Júl. 28. (V), 14.53
Üdv!

Van egy oldalam, megnyitáskor automatikusan betöltődik a mentett jelszó és pass, Az a gondom vele hogy a mentett jelszót is és a pass-t is kicsi betűvel írja bele a szövegmezőbe. Az oldalon bárhova való kattintás után veszi fel a beállított méretet.
Mit csinálok rosszul?

<html>
<head>

<style>
* {
margin: 0;
padding: 0;
}


#cimke
{
float: left;
width: 140px;
text-align: left;
}

#mezo
{

float: left;
width: 230px;
text-align: left;
}

#fo
{
float: none;
width: 380px;
}

input[type=text]
{
    font-size:30px;
}

input[type=password]
{
font-size:30px;
}

input[type=submit]
{
font-size:25px;
}

body
{
font-size:35px;
}

</style>
</head>

<body bgcolor=ivory>
<br/>
 
<FORM id='form' method ='POST' action = 'login.php'>

<div id='cimke'>Nicknév:</div>
<div id='mezo'><input type=text name='nev' value=''  size='10' maxlength='20' autofocus required ></div> <br/>
<div style='clear: both'><br/></div>
<div id='cimke'>Jelszó:</div>
<div id='mezo'> <input type=password name='pass' value=''  size='10' maxlength='20' required ></div>

<input type=submit name=submit value=' Bejelentkezés ' ></div>
</form>

</body>
</html>



Segítséget köszönöm.

M
 

július 24

ReDoS-ról tudtok valamit bővebben, hogy milyen minták érintettek?

inf · 2019. Júl. 24. (Sze), 16.17
Egyelőre most csak ennyit olvastam a témában: https://snyk.io/blog/redos-and-catastrophic-backtracking/

Ez alapján a cikk alapján az "a(?:b|c+)+d" jellegű minták biztosan nem jók. Ha jól vettem ki a két quantifier-t próbálja egymással többféleképpen kombinálni a regex engine, és kipróbálja az összes permutációt, hátha valamelyik működik a string-re, amit talált, de egyik sem fog, ha "d" helyett "x" van a string-ben a végén. Emiatt elmókolhat egy sima regex-es validációval akár percekig is lefagyasztva az egész szervert. Ezek alapján nekem úgy tűnik, hogy nem érdemes quantifier-eket egymásba ágyazni, mert akkor kapásból fennállhat ez a helyzet, illetve érdemes lehet a regex-es kódot kitenni külön thread-be vagy process-be, mert igaz, hogy lassabb, de legalább az olvasás működik, ha beüt a krach, mert arra nem jellemző a regexes validáció.

A kérdés az, hogy van e ott még több is, ahonnan ez jött? Jó lenne ismerni az összes ilyen sebezhető mintát, és kiváltani őket. Tudtok erről valamit?
 

július 20

Amazon AWS kérdés

Syriuss · 2019. Júl. 20. (Szo), 00.58
Sziasztok,

Valaki tudna nekem segíteni a fenti szolgáltató kínálatában eligazodni?
Egy kis cég rendszerét kellene átmigrálni AWS-re.

Amiket használunk:
GitLab
Redmine
Samba megosztások OpenVPN-en keresztül

Felhasználók egyrészt itt Magyarországon, másrészt az USA-ban vannak.

A fenti dolgok jelenleg Aruba Cloud-ban vannak egy VPS-en, viszont a szolgáltatás szinvonalával nem vagyunk megelégedve. A VPN oldal elég bizonytalan. Sűrűn megszakad. A vezetőség szeretne Amazon AWS-re váltani.

Nézegettem a lehetőségeket, de egyelőre még nem tiszta. A legegyszerbb lenne gondolom egy EC2, de itt meg be jön a képletbe a földrajzi tényező is. Vagy S3 RDS-el?

Köszönöm!

Attila
 

július 1

Tartalmi szeparáció <fieldset>-tel

asblew · 2019. Júl. 1. (H), 14.19
Sziasztok!

Az MDN oldalán leírt HTML5-ös szemantika alapján próbálok létrehozni egy weboldalt, de közben a kinézetre is szeretnék némi figyelmet szentelni. Arra gondoltam, hogy a jellemzően form-oknál használt <fieldset> tag-gel csoportosíthatnék bizonyos <article> elemeket, amihez - itt volna a lényeg - a hozzá társuló <h2> tag helyett <legend> tag-et használnék.
Mellette szól, hogy a beépített stílus némi változtatás után egészen használhatóvá válik, kérdéses ugyanakkor a szemantikai jelentősége - itt ugyanis <section> tag-et illene használni.
Egyik workaround lehetne, ha az eredeti HTML-dokumentum <section> és <h2> tag-eket használna, CSS-ből pedig megváltoztathatnám az objektumok stílusát <fieldset> és <legend> tag-re - feltételeztem, hogy ilyen létezik, mert mintha korábban láttam volna hasonlót, ugyanakkor rákeresvén a neten, nem találtam sehol. Szóval előfordulhat, hogy nem is létezett ilyen property (egyfajta display lehetett).
Lényeg a lényeg, ti hogyan oldanátok meg? Megoldható valahogy, vagy nem lenne valami jó ötlet és maradjak pl. a mostani Youtube főoldal kinézeténél?
Minderre azért lenne szükség mert kb. 60x100-as álló blokkokból szeretnék listázást készíteni, amikben lenne egy kisebb kép, illetve egy rövid leírás a dokumentumról. A más témájú blokkok pedig külön <fieldset> tag-et kapnának.

Előre is köszi!