Archívum - Május 8, 2005
Perl alapjai IX. - Adatbáziskezelés
Egy modern, általános célú programozási nyelv elengedhetetlen része manapság az adatbáziskezelés megvalósítása. A Perl ezt már régóta tudja, sőt, egy egységes réteget nyújt, mely segítségével (ahogyan ez a többi ilyen réteg esetén is van) többé-kevésbé adatbázis függetlenül tudunk dolgozni. Mai cikkünkben a Perl adatbáziskezelési lehetőségeit (konkrétan a DBI modul által nyújtott fontosabb szolgáltatásokat) fogjuk áttekinteni.
Rojo - RSS with mojo
Okos webes felületű RSS olvasó, közösségi szolgáltatásokkal
■ betű keverés
Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni:
Szeretnék csinálni egy betűkeverő PHP scriptet!
pl beitom hogy: autó, kever..... eredmény: tóau
KÖSZ!
■ Abban szeretném a segítségeteket kérni:
Szeretnék csinálni egy betűkeverő PHP scriptet!
pl beitom hogy: autó, kever..... eredmény: tóau
KÖSZ!
Google Hacks, 2nd Edition
Az O'Reilly Hacks sorozatában az elsők között volt a Google Hacks könyv, melyből tavaly decemberben jelent meg a második kiadás. A második kiadás 25 új trükkje már GMaillel kapcsolatos tippeket is tartalmaz, illetve az új előszót Craig Silverstein, a Google technológiai igazgatója írta. De nem ezért érdemes átlapozni ezt a könyvet...
zaptastic: blueprint for a widget of mass destruction
Komoly social engineering problémák a Dashboarddal
■ One Hour of Terror
A Firefox 1.0 hibája miatt óriási terhelést kell bírnia a frissítéseket kiszolgáló szervereknek
■ Miben hoz újat a Web 2.0 a Web 1.0-hoz képest?
Ahányan definiálni próbálják a Web 2.0-át, annyi eltérő megközelítést ismerhetünk meg. Az egyik népszerűsödő meglátás szerint a Web 1.0 a statikus oldalakat jelentette, a Web 2.0 a dinamikusan formált és alakuló webhelyeket, míg a most alakulóban lévő elosztottabb, szemantikus webet már Web 3.0 néven kellene nevezni. Mivel azonban már elég széles körben ezutóbbi szemlélet megnevezéseként terjedt el a Web 2.0, ezért mi is maradjunk ennél a terminológiánál.