ugrás a tartalomhoz

Archívum - 139437

december 13

Elérhető tudomány mindenkinek

Baranyai László · 2004. Dec. 13. (H), 09.12
Az eddigi tudományos honlapok kínálatát szinesíti az eScience.hu oldal, amely a hazai tudományos közélet híreivel foglalkozik (konferenciák, szakmai találkozók, pályázati határidők, stb.), megvalósításában pedig követi a korszerű irányelveket: XHTML szabványt, CSS alapú formázást használ, RSS csatornát biztosít. Az akadémiai szféra honlapjaiban eddig hiányolt tulajdonság is megjelent, az oldal igyekszik támogatni a fogyatékkal élőket is.

Terjedőben a "gazdag" web alkalmazások

Bártházi András · 2004. Dec. 13. (H), 01.28
Egyre több helyen találkozni olyan megoldásokkal, ahol egy beviteli mezőt Javascript segítségével támogatnak meg, a potenciális lehetőségeket, keresés találati listáját, vagy egyéb információt felkínálva, nem beszélve más hasznos Javascript finomságokról. A Javascript imidzsváltáson megy keresztül, kezd a csiricsáré izgő-mozgó megoldások felől a valódi használatot javító funkciókiegészítő eszközzé válni. A következőkben egy rövid áttekintés olvasható az utóbbi időszak történéseiről.

CSS Image Maps (another technique)

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 13. (H), 01.20
Egy újabb technika a sliding doors megoldásra építve
 

Float Layouts

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 13. (H), 01.14
A float alapú oldalkialakítás sem problémáktól mentes
 

Scalable Inline Image Replacement

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 13. (H), 01.11
Szöveg helyettesítése képpel PHP és GD felhasználásával
 

PHP ABC

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 13. (H), 00.25
Amelyből például kiderül, hogy Britney is PHP-t használ
 

december 13

No IE Information Bar

Bártházi András · 2004. Dec. 12. (V), 23.14
Egy nagyon hasonlóról már volt nálunk is szó
 

Firefox, Thunderbird and Sunbird desktop shortcuts

Bártházi András · 2004. Dec. 12. (V), 23.10
Windows asztalra sokat tudó ikonok
 

Invalidsag,nade ennyire?

Hegi · 2004. Dec. 12. (V), 19.31
Megneztem axelero uj oldalat az Axer.hu-t,mer olvastam rola es kivancsisagomban beleneztem a forraskodba,hatha az index.hu-hoz hasonlo meglepetest talalok benne,de sajnos pont az ellenkezoje fogadott.A validator HTML 4.01 eseten 93 hibat dobott ki,ugyanis meg DOCTYPE deklaracio sem talalhato meg az oldalon.Nektek mi a velemenyetek errol hogy az Axelero(es ugyebar az Origo) oldalain ennyire nem veszik figyelembe a validsagot?
 

php+mysql+kepfeltoltes

Anonymous · 2004. Dec. 12. (V), 13.49
Sziasztok !

Szerentek kepet feltolteni php bol mysqlbe. ott csak a file nevet tarolni. Sajnos elakadtam. Megvan a formom, minden adatot be tudok vinni az adatbazisba, kiveltel a kepet. Hogyan toltodjon fel a kep ill. hogyan taroljam annak a nevet?

Elore is koszonom a segitsegeteket!

Tamas