Archívum - 139437
december 16
XHTML vs. HTML
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki egy rendes leírást, hogy mik változtak meg az XHTMLben a HTML 4.01-hez képest. Szeretnék átállni, de ne tudom, pontosan mik a különbségek.
Előre is köszönöm,
Cadeyrn
■ Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki egy rendes leírást, hogy mik változtak meg az XHTMLben a HTML 4.01-hez képest. Szeretnék átállni, de ne tudom, pontosan mik a különbségek.
Előre is köszönöm,
Cadeyrn
Creating Liquid Faux Columns
Széltében nyúlós, ugyanolyan magas oszlopok CSS-sel, szépen részletezve
■ A 3. legjobb tech. blog 2004-ben: CreativeBits
A 2004 Weblog Awards verseny technikai blog kategóriájában 3. lett Raszl Iván CreativeBits nevű blogja. Bár az oldal angol nyelvű, a fenntartói magyarok. A blog témája a webes programozók legszorosabb munkatársainak, a grafikusoknak az eszköze: a Photoshop.
HTTP szerver által küldött kép protokoll formátuma
Sziasztok!
Segítséget kérnék abban, hogy írtam egy alkalmazás részeként olyan programot(spéci szerver), mely lekezeli a HTTP kéréseket oly formában, ahogy az nekem kell, és visszaküldi amit akarok.
Egyet nem tudok megoldani, a kép kérésre a megfelelő pl.JPG,BMP,..visszaküldését,vagyis erre a korrekt választ:
GET /libr/picture/xxx.JPG HTTP/1.1
Accept *.*
Referer http://server
Accept/Langu........
....................
Aki tud segítsen, milyen formátumban, körítéssel, fejléccel, stb kell visszaküldeni a képet.Próbálkozásaim esetén a cliensen a kép mindíg üres kerettel jelenik meg.
A probléma szerver oldali.A kliens kérésére
ÉN összeállítom a választ egy programommal, ami tartalmazza természetesen azt a fejlécet, ami a MIME tipust is leírja. Elküldöm,visszaküldöm a GET kérésre a fejlécet(mikor, kitől, MIME tipus,stb..) a kliensnek:
HTTP/1.1 200 OK
Server: XXXXServer
Date: Sun, 07 Nov 2004 22:54:25 GMT
Connection: close
Content-type: image/jpeg
Content-Length: 60000
Accept-Ranges: bytes
name="/libr/picture/xxx.JPG"
binárisan a JPG file
utána a mondjuk JPG file-t binárisan. És a kliens(Explorer) oldalon nem értelmeződik, kép nem jelenik meg. Ennek a precíz protokolljára lennék kíváncsi,például mit kell a fejléc és a binárisan küldött kép közé tenni(lf,return???????stb) és a végén lezárni valamivel??????VAgy a képet kell máshogy, speciálisan küldeni???
A kliens más esetben megérti elküldött fejléceimet,HTML lapjaimat, csak a kép nem megy vissza.
Köszi
■ Segítséget kérnék abban, hogy írtam egy alkalmazás részeként olyan programot(spéci szerver), mely lekezeli a HTTP kéréseket oly formában, ahogy az nekem kell, és visszaküldi amit akarok.
Egyet nem tudok megoldani, a kép kérésre a megfelelő pl.JPG,BMP,..visszaküldését,vagyis erre a korrekt választ:
GET /libr/picture/xxx.JPG HTTP/1.1
Accept *.*
Referer http://server
Accept/Langu........
....................
Aki tud segítsen, milyen formátumban, körítéssel, fejléccel, stb kell visszaküldeni a képet.Próbálkozásaim esetén a cliensen a kép mindíg üres kerettel jelenik meg.
A probléma szerver oldali.A kliens kérésére
ÉN összeállítom a választ egy programommal, ami tartalmazza természetesen azt a fejlécet, ami a MIME tipust is leírja. Elküldöm,visszaküldöm a GET kérésre a fejlécet(mikor, kitől, MIME tipus,stb..) a kliensnek:
HTTP/1.1 200 OK
Server: XXXXServer
Date: Sun, 07 Nov 2004 22:54:25 GMT
Connection: close
Content-type: image/jpeg
Content-Length: 60000
Accept-Ranges: bytes
name="/libr/picture/xxx.JPG"
binárisan a JPG file
utána a mondjuk JPG file-t binárisan. És a kliens(Explorer) oldalon nem értelmeződik, kép nem jelenik meg. Ennek a precíz protokolljára lennék kíváncsi,például mit kell a fejléc és a binárisan küldött kép közé tenni(lf,return???????stb) és a végén lezárni valamivel??????VAgy a képet kell máshogy, speciálisan küldeni???
A kliens más esetben megérti elküldött fejléceimet,HTML lapjaimat, csak a kép nem megy vissza.
Köszi
Miért jók a PHP konferencia CD-k?
Lassú a kapcsolatom, nem tudnám letölteni a jó dolgokat
9% (30 szavazat)
Nem találnék rá a CD-re gyűjtött anyagokra
20% (72 szavazat)
Csak egyszer nézem meg, aztán félreteszem
13% (46 szavazat)
A kocsiban lógatva jól mutatnak
7% (25 szavazat)
Nem használom semmire
7% (23 szavazat)
Nem voltam még PHP konferencián
44% (156 szavazat)
Összes szavazat: 352
december 15
Browsing the Web and Reading E-mail Safely as an Administrator on Windows
Adminisztrátorként dologzni nem célszerű, de ha kénytelenek vagyunk, a böngészést ebből kivonhatjuk
■ A WHAT csoport hozzászólásokat vár a Web Forms 2.0-hoz
November 10-n megjelent a második stabil munkavázlata a Web Forms 2.0 specifikációnak. Kezd kialakulni a specifikáció végleges formája, így - valószínűleg utoljára a "megjelenés" előtt - hozzászólásokat várnak. A Web Forms 2.0 új input mező típusokkal (dátum, időpont, e-mail cím, szám), kliens oldali validálás lehetőségével, input mezők kötelezőségének jelölhetőségével, ismételhető beviteli mezőkkel és az űrlapok elküldése feletti kontrollal egészíti ki a HTML 4.01 és XHTML 1.0 W3C ajánlásokat. Egy viszonylag hosszú bemutatás következik.
Aspect and Subject Oriented programming: Why Microsoft can Blow-Off with C#?
Mi egy programozási nyelv sikerességének titka? A kitalálója.
■ An introduction to Perl for Java programmers
Egy nagyon-nagyon hosszú, de alapos Perl ismertető Java szemszögből
■



