Archívum - 139437
december 9
Winterfresh at SimpleBits
Fix vagy alkalmazkodó szélességű oldalkialakítás a Simplebits oldalon
■ PHP Security Consortium alakult - szakértőkkel
Chris Shiflett az utóbbi időben igen ismertté vált a PHP biztonsági kérdései körüli munkálkodásával, ilyen témában tartott előadásaival, valamint PHP Security Handbook címmel készülő könyvével. Úgy tűnik, hogy felismerte, hogy jobb egy csoportban kezelni a talált információkat, keresni a lehetséges megoldásokat, feltárni a PHP és a segítségével készült alkalmazások biztonsági hibáit.
domxml declared stable
A domxml címkéje megváltozott, de PHP 5 használóknak úgyis mindegy
■ JPSpan - call your (remote) PHP methods from JavaScript
Terjed a JPSpan használata
■ The DSO Myth (Part 2)
És valóban lassabb a PHP, ha betöltjük, és nem befordítjuk
■ New PEAR proposal: HTTP_Cache
Új csomag javaslat feltételes GET kérések küldéséhez
■ Szöveg betöltése változóból táblázatba
hali! van egy problémám:
-egy adatbázisba eltárolok egy több soros szöveget(a sorok váltakozó hosszúak)
-kiolvasom egy változóba
-majd beírom egy táblázat egy cellájába így:
<table width=400><tr><td><? print $szoveg ?></td></tr></table>
A gond az hogy a sortörések nem ott lesznek ahol eredetileg voltak, hanem ahol végetér a táblázat egy sora.Viszont ha textareába töltöm be a változót akkor minden jó.
Mit kell tennem hogy ez táblázatnál is működjön?
(ha már van ilyen téma akkor bocs de nincs időm végignézni a témákat)
■ -egy adatbázisba eltárolok egy több soros szöveget(a sorok váltakozó hosszúak)
-kiolvasom egy változóba
-majd beírom egy táblázat egy cellájába így:
<table width=400><tr><td><? print $szoveg ?></td></tr></table>
A gond az hogy a sortörések nem ott lesznek ahol eredetileg voltak, hanem ahol végetér a táblázat egy sora.Viszont ha textareába töltöm be a változót akkor minden jó.
Mit kell tennem hogy ez táblázatnál is működjön?
(ha már van ilyen téma akkor bocs de nincs időm végignézni a témákat)
Fórum RSS kimenet - mennyi legyen?
Feltettennék egy RSS kimenetet a fórumunkhoz, de nem tudom, hogy hány hozzászólást tegyek bele egyszerre.
Ha pl. 10 szerepel benne, és valaki csak naponta 2x tölti le, akkor lehet, hogy kimarad nála egy csomó post. Ha viszont nagyon sok kerül be, akkor nagy lesz a file, sok a forgalom (feleslegesen).
Erre van valami bevett megoldás?
■ Ha pl. 10 szerepel benne, és valaki csak naponta 2x tölti le, akkor lehet, hogy kimarad nála egy csomó post. Ha viszont nagyon sok kerül be, akkor nagy lesz a file, sok a forgalom (feleslegesen).
Erre van valami bevett megoldás?


