ugrás a tartalomhoz

Archívum - 139437

december 9

Winterfresh at SimpleBits

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 9. (Cs), 19.23
Fix vagy alkalmazkodó szélességű oldalkialakítás a Simplebits oldalon
 

PHP Security Consortium alakult - szakértőkkel

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 9. (Cs), 18.57
Chris Shiflett az utóbbi időben igen ismertté vált a PHP biztonsági kérdései körüli munkálkodásával, ilyen témában tartott előadásaival, valamint PHP Security Handbook címmel készülő könyvével. Úgy tűnik, hogy felismerte, hogy jobb egy csoportban kezelni a talált információkat, keresni a lehetséges megoldásokat, feltárni a PHP és a segítségével készült alkalmazások biztonsági hibáit.

The 6 Myths Of Creativity

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 9. (Cs), 18.42
Hat tévhit a kreativitásról
 

domxml declared stable

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 9. (Cs), 18.35
A domxml címkéje megváltozott, de PHP 5 használóknak úgyis mindegy
 

JPSpan - call your (remote) PHP methods from JavaScript

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 9. (Cs), 18.32
Terjed a JPSpan használata
 

The DSO Myth (Part 2)

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 9. (Cs), 18.27
És valóban lassabb a PHP, ha betöltjük, és nem befordítjuk
 

PHP 5 Kompendium

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 9. (Cs), 18.20
Új könyv, németül értőknek éppen karácsonyra
 

New PEAR proposal: HTTP_Cache

Hojtsy Gábor · 2004. Dec. 9. (Cs), 18.16
Új csomag javaslat feltételes GET kérések küldéséhez
 

Szöveg betöltése változóból táblázatba

Vadember · 2004. Dec. 9. (Cs), 17.45
hali! van egy problémám:

-egy adatbázisba eltárolok egy több soros szöveget(a sorok váltakozó hosszúak)
-kiolvasom egy változóba
-majd beírom egy táblázat egy cellájába így:

<table width=400><tr><td><? print $szoveg ?></td></tr></table>

A gond az hogy a sortörések nem ott lesznek ahol eredetileg voltak, hanem ahol végetér a táblázat egy sora.Viszont ha textareába töltöm be a változót akkor minden jó.

Mit kell tennem hogy ez táblázatnál is működjön?

(ha már van ilyen téma akkor bocs de nincs időm végignézni a témákat)
 

Fórum RSS kimenet - mennyi legyen?

c · 2004. Dec. 9. (Cs), 15.37
Feltettennék egy RSS kimenetet a fórumunkhoz, de nem tudom, hogy hány hozzászólást tegyek bele egyszerre.

Ha pl. 10 szerepel benne, és valaki csak naponta 2x tölti le, akkor lehet, hogy kimarad nála egy csomó post. Ha viszont nagyon sok kerül be, akkor nagy lesz a file, sok a forgalom (feleslegesen).

Erre van valami bevett megoldás?