ugrás a tartalomhoz

Archívum

március 9, 2010

jQuery XML betöltés ajax-szal Internet Exploreren

Pal_ur · 2010. Már. 9. (K), 21.52
Üdv,

megpróbálok XML fájlt betölteni Internet Exploreren, ajax-szal. Szerencsére, még mielőtt megütött a guta, megtaláltam ezt: http://docs.jquery.com/Specifying_the_Data_Type_for_AJAX_Requests, így most már a betöltés sikerül is. Ami viszont nem sikerül, az az, hogy az alkalmazásnak a végén CD-ről kellene működnie, viszont Internet Explorer 8 alatt (de gondolom a 7 alatt is) felrak egy kis sárga sávot a böngészőablak tetejére, hogy "A biztonsága érdekében...", és itt extra engedélyezni kell a szkript futását.

Le lehet-e ennek a sávnak a megjelenését tiltani, hogy a CD-ről futó szkript működjön (a CD kezdő userek kezébe fog kerülni :)), vagy meg lehet-e úgy oldani XML beolvasást jQuery-vel, hogy ne fussak bele ilyenbe?

Köszönöm,

Pál
 

JW player

Prometheus · 2010. Már. 9. (K), 17.28
Sziasztok!

Sikerült eme neves webes audio-video playert elindítanom,ha egy adott mp3-t játszok le vele.
Azonban, ha egy http://webcím:portszám alapján akarom működtetni az nem tetszi neki.

<object classid='clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000' width='470' height='24' id='single1' name='single1'>
<param name='movie' value='player-viral.swf'>
<param name='allowfullscreen' value='true'>
<param name='allowscriptaccess' value='always'>
<param name='wmode' value='transparent'>
<param name='flashvars' value='file=http://ip:port'>

<embed
id='single2'
name='single2'
src='player-viral.swf'
width='470'
height='24'
bgcolor='#ffffff'
allowscriptaccess='always'
allowfullscreen='true'
flashvars='file=http://ip:port'


/>
</object>

Azt tudom biztosra,hogy microsoftos mplayerrel viszont működik az url-re hivatkozva,
és megy a zene...

Tudna ebben valaki segíteni?
Köszi.
 

budapest.js - JavaScript Hungary Meetup Marcius

Török Gábor · 2010. Már. 9. (K), 17.00
Március 30-án lesz az első budapest.js találkozó
 

Többnyelvű flash XML-ből egyszerűen

akosnagy · 2010. Már. 9. (K), 13.45
Sziasztok!

Van egy flash mozim ami XML-ből veszi a kiválasztott nyelvnek megfelelő feliratokat.
Ez lenne az XML
<GUIPREF>
<TEXTS>
<LANGUAGE LANG="HUN">
<MENU LOCATION="_root.text1.text">Regisztracio</MENU>
<MENU LOCATION="btn2.btn2text">Belepes</MENU>
<MENU LOCATION="btn3.btn3text">Adatlapod</MENU>
<MENU LOCATION="btn4.btn4text">Kepeid</MENU>
<MENU LOCATION="btn5.btn5text">Kereses</MENU>
<MENU LOCATION="btn6.btn6text">Postalada</MENU>
<MENU LOCATION="btn7.btn7text">Kapcsolataid</MENU>
<MENU LOCATION="btn8.btn8text">Kilepes</MENU>
</LANGUAGE>
<LANGUAGE LANG="ENG">
<MENU LOCATION="btn1.btn1text">Registration</MENU>
<MENU LOCATION="btn2.btn2text">Login</MENU>
<MENU LOCATION="btn3.btn3text">Profile</MENU>
<MENU LOCATION="btn4.btn4text">Pictures</MENU>
<MENU LOCATION="btn5.btn5text">Find user</MENU>
<MENU LOCATION="btn6.btn6text">Mailbox</MENU>
<MENU LOCATION="btn7.btn7text">Relationships</MENU>
<MENU LOCATION="btn8.btn8text">Logout</MENU>
</LANGUAGE>
</TEXTS>
</GUIPREF>

A kérdés az, hogy a LOCATION-t felhasználva tudom e egyszerűsíteni a bevitelt. Azaz ne kelljen minden sort megírni, hogy:
_root.text1.text = ...childNodes[0].firstChild.nodeValu

Ehelyett lehet e valamilyen módon:
for(i=0;i<childNodes.length;i++)
childNodes[i].firstChild.attributes.LOCATION = childNodes[i].firstChild.nodeValu

Remélem érthetően fogalmaztam és tudtok segíteni.
Köszönettel
Én
 

Felesleges részek törlése CSS-ből

easyt · 2010. Már. 9. (K), 13.16
Sziasztok!

Tudtok vmilyen (free) toolt ajanlani, ami kitorli/megmutatja egy CSS file-ban a folosleges (a html-ben nem hasznalt) osztalyokat, azonositokat?!
Ti hogyan csinaljatok ezt?

(Tehat nem kimondottan kompresszalas erdekel)

Van egy site, ahol a css egyre csak nol, ezt szeretnem visszavagdosni.

Koszi!
 

Spl Exception-t, vagy osztályhoz tartozót?

kalamona · 2010. Már. 9. (K), 12.07
Sziasztok!

Ti milyen szituban használtok saját exception osztályt? Tudtok példákat mondani?

Tehát mikor érdemes egy MyClass osztályhoz létrehozni egy
class MyClassException extends Exception {}
Exception osztályt, és mikor a default spl exception-ökre hagyatkozni?

vagy az osztályspecifikus kivételeknek csak az spl előtti világban volt létjogosultsága?

Ahogy elnézem a rendelkezésre álló alapértelmezett kivételeket, nagyjából mindent le lehet fedni velük. Ha más nem egy RuntimeException-el, vagy LogicException-el.
Azon gondolkodtam, ha több kivételosztályt hozok létre, akkor gyakran arra utal, hogy egyfajta vezérlési struktúrát építek a dobott kivételekre, ami meg ugye rossz gyakorlat, azt visszatérési érték alapján illene megoldani. Ha viszont nem erről a szituról beszélünk, akkor van egyáltalán létjogosultsága saját kivételeknek?
 

március 8

Mely országok törvényei...

Gulyás Zsolt · 2010. Már. 8. (H), 19.48
Egyeseknek talán ez egyértelmű - nekem csöppet sem - úgyhogy elnézést, ha nagyon amatőr dolgot kérdezek. Nem is tartozik szigorúan a webfejlesztés témájához. Sajnos jobb címet nem tudtam kitalálni.

Szóval a probléma: ugye egy weboldal esetén a felhasználó beírja az oldal címét a böngészőbe, a címet egy DNS szerver köti össze a megfelelő szerverrel. Az egész mögött pedig áll egy cég, vagy magánszemély. Kérdés hogy melyik ország törvényei, jogszabályai vonatkoznak az oldal működésére, amennyiben az előbb felsorolt állomások mind különböző országban vannak.

Magyar vs. külföldi tárhely - pro és kontra

Vrt · 2010. Már. 8. (H), 17.19
Sziasztok!

Az Ipage -nél készülök tárhelyet bérelni. De mielőtt megtenném szeretném ha tanácsot adnátok, leírnátok pro és kontra, hogy miért ez vagy az...

Az oldal két nyelvű lenne, magyar és angol. Két domain is van, de itt az egyikre lenne irányítva minden kérés.

Egyaránt szeretném a magyar illetve külföldi közönséget megszólítani.
Ilyen felállásban szerintetek sokkal lassabb lesz az oldalam egy magyarországi látogató számára?
A google keresési/találati lisát befolyásolja hogy itthoni vagy külföldi szerveren hostolunk?


Köszi

Vrt