ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 16, 2009

FCKeditor value

peter71 · 2009. Júl. 16. (Cs), 19.44
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. A problémám a következő: Szeretnék egy weboldalt készíteni, aminek van egy adminisztrációs felülete. A felhasználó számára szeretném láthatóvá tenni mit csinál, ezért az admin felületen fckeditorral szeretném szerkeszteni a tartalmat.
Hogyan tudom megoldani egy html oldal tartalmának betöltését és kimentését fckeditorral? Az oldalon a felhasználó az épp aktuális akciós termékeit szeretné hirdetni.

Köszönettel:
Peter71
 

Facebookra fejlesztés 1

Heilig Szabolcs · 2009. Júl. 16. (Cs), 18.00
@rrd viszontagságos kalandjai a Facebook API-val – első rész
 

rewrite működés apache/php upgrade után

peety · 2009. Júl. 16. (Cs), 12.50
sziasztok!

a mod_rewrite működése egy kicsit megváltozott, amióta apache (1 => 2) és php (4 => 5) upgrade történt a szerveren (debian etch). korábban, ha több / karakter szerepelt a megnyitott url-ben (úgy, hogy közöttük nincs semmi), azt szépen, változtatás nélkül áttolta a php-nek. most azonban kiveszi az általa feleslegesnek ítélt / -eket, és ahol több van egymás mellett, csak egy kerül át a szkriptnek.

lehet ez csak beállítás kérdése? vagy írjuk át az alkalmazásokat mindenhol?

köszi,
peety
 

SaveIE6: Help us save the best browser around

Joó Ádám · 2009. Júl. 16. (Cs), 11.05
Mentsük meg az egyetlen valamirevaló böngészőt
 

Hierarchikus adatkezelés SQL-lel PHP-ben III.

RajcsanyiZ · 2009. Júl. 16. (Cs), 10.40
Hierarchikus adatkezelés SQL-lel PHP-ben III.
A sorozat első részében megismerkedhettünk a hierarchikus listák kezelésének legegyszerűbb módjával. Az algoritmusok rekurzívak voltak, ebből következően csak kisebb méretű listák kezelésére voltak alkalmazhatók. A második részben az első módszernél hatékonyabb, robusztusabb, de egyben jóval bonyolultabb elméletet ismerhettünk meg. A módszerre az angol szakirodalom nested tree néven hivatkozik. A sorozat harmadik részében az előző rész elméletét követve egy általános, jól használható osztály kifejlesztése lesz a cél. Az osztály feltételezi a MySQL 5.1 vagy későbbi kiadású adatbázisszervert, továbbá a tranzakció kezelés végett az InnoDB adattábla típus javasolt.