ugrás a tartalomhoz

RSS

Did Google just kill RSS?

Joó Ádám · 2013. Már. 15. (P), 05.10
A Reader leállításával a platformnak is vége?
 

The war on RSS

Joó Ádám · 2012. Júl. 30. (H), 19.14
Eltűnnek a webről a hírforrások?
 

Hírfolyamok feldolgozása

Pepita · 2012. Ápr. 12. (Cs), 23.57
Hírfolyamok feldolgozása

Manapság sok olyan magyar weblapot látunk, ami rendelkezik hírcsatornával, ezeket viszont kevés felhasználó olvassa, használja. Pedig hasznosak a hírfolyamok, ha nem az átlag internetezőknek, akkor nekünk, fejlesztőknek, mikor más oldalakról akarunk bizonyos tartalmakat kölcsönözni.

Web Slices

chikk · 2010. Jún. 21. (H), 08.28
Web Slices

Az Internet Explorer 8-as verziójában megjelent Web Slices szolgáltatás segítségével az oldalaink egy-egy szeletét egy mozdulattal beépíthetővé tehetjük a látogatóink böngészőinek kedvencei közé. Az adott oldalelem pontosan úgy fog kinézni a böngészőben, ahogy az oldalon látszik, továbbá lehetőségünk van arra is, hogy megadjuk az IE számára a frissítési és lejárati időt, így a böngészőben látható információk naprakészek lehetnek. Az egészben az a legjobb, hogy a megoldás használatához semmiféle külön szerveroldali támogatáshoz nincs szükség, mindössze néhány speciális CSS hivatkozási konvenciót kell betartanunk.

RSS képekkel, hanggal

Bártházi András · 2007. Feb. 14. (Sze), 23.45
Az RSS-t (remélhetőleg) mindannyian ismerjük már mint formátumot, tudjuk, hogy szövegek megosztására való. Ha HTML-t teszünk a tartalmi részbe (figyeljünk a helyes elkódolásra!), akkor a megosztott tartalmakba képeket, linkeket, vagy akár egy MP3 lejátszót is helyezhetünk, de nem mindig célszerű így megosztani ezeket. A podcastok kezdték elsőként feszegetni ennek a határait, más módszert használva az MP3-ak beágyazására, de újabban már képeket is lehet hasonló módon az egyes bejegyzésekhez rendelni. A téma aktualitását az adja, hogy a tegnap megjelent Netvibes változat immáron mind a képeket, mind a hangokat támogatja.

RSS-t az átlagfelhasználónak!

Bártházi András · 2006. Szep. 4. (H), 09.38
Az RSS (és Atom) használata hazánkban még nem igazán számít elterjedtnek, közös felelősségünk lehet, hogy elterjesszük azt - a megrendelőnek is lehet ilyen igénye, csak nem biztos, hogy tud róla. Ha az RSS elkészült, akkor még egy olyan komoly feladat van előttünk, melyet a legtöbben kihagynak, avagy el kell valahogy juttatni az információt a látogatóhoz: hahó, itt van ám ilyen is. A kulcsszavak: ikon, XSLT, JavaScript, RSS olvasó lehetnek.

A SimplePie törekszik a Magpie trónjára

Hojtsy Gábor · 2006. Jún. 23. (P), 21.03

SimplePie 1.0 Beta 2 logó

Sokan ismerik és előszeretettel használják a Magpie RSS képességeit. Ha kész RSS/Atom értelmezőre lenne szükség, gyakran ez a legkézenfekvőbb választás PHP alapú projektekben. Az utóbbi napokban azonban egy komolynak látszó alternatíva bukkant fel, a SimplePie, mely ha a dokumentációja alapján nem is tűnik egyszerűbbnek, mint a Magpie, a marketingje mindenképpen jobb. Kétségtelen, hogy a különböző szolgáltatásokhoz és blog motorokhoz, wikikhez megvalósított integrációja kényelmesebbé teheti használatát, ha ilyen funkciókra van szükségünk.